Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Dolnośląski (DSW). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Aga
  Administracja

  Wszystko super :) polecam wszystkim :) :) :) świetni wykładowcy, wszyscy pomocni i bardzo otwarci. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Atmosfera świetna, nie ma takiego spięcia jak na uczelni państwowej gdzie wszyscy wykładowcy są po 60 i mają wybujałe ego i ciężko z nimi porozmawiać o czymkolwiek i widać że im się nie chce a wiedzę mają z lat 80tych i przekazują nieaktualna wiedzę

  07-07-2023
 • Marek
  Logistyka

  Studiowałem rok, ale z powodów rodzinnych musiałem zrezygnować, w tym roku wracam na studia i zaczynam logistykę. Nie mogę się doczekać,, wiem że będzie dużo zajęć praktykami i możliwości wizyt w firmach logistycznych i produkcyjnych. Poza tym specjalności obie przyszłościowe i ciężko mi się zdecydować :) o pracę o tych studiach się nie martwię, jest w czym wybierać

  07-07-2023
 • Aśka
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Uczelnia nie dość, że wprowadza bardzo niekorzystny system praktyk to dodatkowo próbuje wmówić studentom, że jest to narzucone odgórnie przez ministerstwo. Traktuje swoich studentów bardzo nieprofesjonalnie, a w dobie pandemii dodzwonienie się do dziekanatu graniczy z cudem. Na piętnaście telefonów nie odebrał nikt. Wszystkie informacje uzyskiwałam od działu rekrutacji, który de facto nie zajmował się sprawami w jakich dzwoniłam.

  31-03-2021

 • Kandydatka
  Media i komunikowanie społeczne

  Mam bardzo ważne pytanie gdyż chcę studiować na DSW na kierunku Desig Now - Performatyka i film lub na kierunku Media Kreatywne animacja 3D i efekty specjalne dlatego chciałabym się spytać o wasze opinie na temat tego kierunku? Do tego mam drugie pytanie czy jest dostępny jakiś akademik lub po prostu same miejsca w różnych akademikach? Czy może bardziej opłaca się wynająć pokój w okolicach uczelni?

  23-01-2019
 • Justyna
  Pedagogika

  Moje osobiste doświadczenia z DSW we W-wiu, są bardzo pozytywne. Uczyłam się w tej szkole dwukrotnie: na początku roku dwutysięcznego i 10 lat później. Różnica w kontakcie z władzami uczelni, z obsługą oraz profesurą-kolosalna. Na korzyść tych ostatnich lat. Zostałam zaopiekowana dokumentnie, objęta wręcz troską. Pracowałam w przemiłej atmosferze wykładowców, którzy traktowali nas-studentów z właściwym szacunkiem. Zjazdy odbywały się bardzo regularnie. Oprawa egzaminów, w tym-magisterskiego, była na wysokim poziomie. W sekretariacie-przemiła obsługa i atmosfera. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tej uczelni.

  14-11-2018
 • Milena
  Design w biznesie

  Za klika miesięcy ukończę studia na kierunku Sztuki nowoczesne - Design Now i chętnie podzielę się swoją opinią na temat uczelni. Pierwsze semestry nauki poświęcone są głównie wiedzy ogólnej i poznaniu dziedzin specjalizacyjnych. Zajęcia prowadzi wartościowa kadra dydaktyczna - wykładowcy mówią od rzeczy i mają dużo do przekazania. W większości przypadku bardzo ważna jest frekwncja na zajęciach, trzeba chodzić jeśli marzy się o zaliczeniu egzaminów z dobrymi wynikami. Dużo lepiej iść na studia stacjonarne, gdzie jest więcej zajęć i można lepiej się przygotować do zaliczenia. Czasami zdarzają się problemy z załatwieniem spraw w dziekanacie, ale są to raczej pojedyncze przypadki. Rozpoczynając studia trzeba wiedzieć czego się chce, w jakim kierunku planuje pracować itp. bez tego ani rusz, a studia szybko zweryfikują nasze plany.

  13-11-2018
 • alexa;)
  Administracja

  Hej hej wszystkim ;) . Bardzo dobrze mi się studiowało na Dolnośląskiej Szkole Wyższej . Bardzo Fajna atmosfera, bardzo kompetentni wykładowcy, grupa mi się też fajna trafiła :D :D Nie jest lekko ale i nie jest trudno, wystarczy trochę się pouczyć, cos poczytać :) Więc Jak najbardziej polecam :D :D Pracuje teraz też w zawodzie, szkoła mi bardzo w tym pomogła..

  19-04-2018
 • pattrycjja
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Ja studiuje zaocznie więc nie za wiele mogę powiedzieć. Wykładowcy bywają różni, jak wszędzie, zajęcia są i nudne i ciekawe,jak wszedzje każdy znajdzie coś dla siebie - to pewne. zajęcia na zaocznych są w Sobotę i niedzielę co dwa tygodnia chyba że wpadnie jakieś święto wtedy co 3 tygodnie Przedmioty są takie jak na dziennych Chyba tylko ilość godzin się różni Ale zajęcia na 1 roku mieliśmy od 8 do 20 A w tym roku mamy od 9 do 18.30 Więc trochę tego było :)

  19-04-2018
 • Sebastan
  Dziennikarstwo

  Jestem bardzo zadowolony z DSW i mogę polecić tę uczelnię. Z rekomendacji skorzystał już mój brat i też sobie chwalił poziom zajęć. Na duży plus zaliczyłbym kontakt z wykładowcami i przewagę zajęć praktycznych nad teoretycznymi. Z kilkoma z wykładowców-specjalistów i praktyków w swojej branży utrzymuję kontakt do dzisiaj. A studia magisterskie zakończyłem kilka lat temu. Teraz rozpoczynam pisać doktorat także w DSW i znów mogę pochwalić tę uczelnię za bardzo elastyczne i indywidualne podejście do studenta, duże zrozumienie i pomoc w każdej sytuacji. Polecam wszystkim!

  23-03-2018
 • Damian
  Bezpieczeństwo narodowe

  Po studiach na DSW posiadam raczej pozytywne odczucia. Uczelnia jest przyjazna studentom, poziom nauczania zależy od wykładowcy danego przedmiotu. Część z nich to prawdziwi fascynaci, płonący chęcią przekazania bogatej wiedzy i robiący to doskonale(np. niestety śp. dr. Jerzy Dereń), część to fachowcy, którzy jednak nie do końca potrafią przekazać wiedzę w sposób ciekawy. Oczywiście były i takie zajęcia, gdzie obie strony zwyczajnie odbębniały. Administracyjnie na moim wydziale Pani Czesia, to osoba niezwykle pomocna. Jeśli chodzi o kierunek dla kogoś kto już nie jest w branży służb mundurowych lub zaraz w niej nie będzie to zdecydowanie nie polecam. Wiedza jest ogólna i mocno domenowa zarazem. Podsumowując studia na DSW to najbardziej udany etap mojej edukacji. Po raz pierwszy uczono mnie jak się uczyć, rozumieć, analizować aniżeli wbijać do głowy definicje zgodne z kluczami odpowiedzi w testach.

  23-03-2018
 • Paweł
  Dziennikarstwo

  DSW wspominam bardzo miło. Studiowałem dziennikarstwo muzyczne czyli dość specyficzny kierunek. O ile przedmioty podstawowe jak ekonomia, socjologia itp były raczej bez szału to kierunki związane z dziennikarstwem czy samą muzyką były prowadzone rzetelnie przez ludzi z doświadczeniem i pasją. Nie wiem jak teraz bo było to kilka lat temu ale.. generalnie polecam. Co do perspektyw znalezienia pracy itd to bardziej liczy się doświadczenie i znajomości niż papier. Kończyło nas ok 40, w branży pracuje ok 5 osób. Dla porównania dodam, że UJ totalnie mnie rozczarował i wręcz żałuje że zdecydowałem się na mgr ;)

  21-03-2018
 • natalka ;)
  Pedagogika

  cześć wszystkim! zrobilam na tej uczelni licencjat bez zadnych klopotow, wykladowcy nigdy nie utrudniali, zawsze jest z nimi dobry kontakt. Od pol roku stiudiuje tam magisterke i jak narazie tez jest w porzadku. Z czystym sumieniem moge polecic ta uczelnie :D Ja studiuje zaocznie i jestem bardzo zadowolona. Zjazdy sa co 2 yyg. Czasem co 3 zalezy od tego czy wypadaja jakies swieta

  20-03-2018
 • Karolinka
  Pedagogika

  Ogólnie jak dla mnie jest dobrze. Uczelnia przyjazna dla studentów. Z prowadzącymi zajęć da się dogadać. Jedyny jak dla mnie mankament to duża ilość godzin praktyk, gdzie dla kogoś kto pracuje ciężko jest to pogodzić. I teraz magisterke też robię na DSW.Ja studiuje zaocznie. Zazwyczaj jest to 8 zjazdow w semestrze. Zazwyczaj od 9 do 18:45 lub 16:15. W nadziele staraja sie tak ukladac żeby było krócej. Nie wiem jak to wyglada na stacjonarnych. Na magisterce też są praktyki 2×po 45h, w drugim i trzecim semestrze.

  20-03-2018
 • kINGA
  Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika

  Obecnie studiuje w trybie zaocznym na edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, magisterkę. Powiem szczerze, że płaci się sporo, fajne jest to, że wymagają i można naprawdę się dużo nauczyć jeśli tylko ma się takie ambicje ;) minusem sporym według mnie jest sporo zajęć teoretycznych i takich które niekoniecznie mają związek z kierunkiem. Mało praktycznych informacji potrzebnych do wejścia w zawód .. ale z tego co wiem to taka sytuacja jest na większości uczelniach:( w dziekanacie często mają przysłowiowy 'burdel' i bywa, że trzeba się upominać o swoje, dzwonić żeby prosić się o oceny do systemu Usos od wykładowców... Ale ogólnie nie ma tragedii i jak się człowiek zaweźmie to wszystko jest do przejścia :D i zjazdy co drugi weekend, co bardzo wygodne dla osób pracujących. Mam nadzieję, że pomogłam :D

  19-03-2018
 • monikaM
  Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

  Mi się bardzo dobrze uczyło i uczy na Dolnośląskiej Szkole Wyższej... teraz robię drugi stopień na tej uczelni Wykładowcy są bardzo fajnie, zawsze pomogą..., w ciekawy sposób przekazują wiedzę, można czasem iść na ugody czy ustępstwa XD Jest dobry program wspomagania uczniów.. Stypendia itb.. co do stypendium to nie jest aż tak trudno go dostać ;) Jak dla mnie super :D

  19-03-2018
 • DAGM
  Edukacja zdrowotna i psychodietetyka

  mi ta szkoła bardzo pasuje..., profesorzy spoko... wiadomo zależy na kogo się trafi ale z reguły fajni i rozumieją ze to studia zaoczne, ze ludzie pracują, maja obowiązki, bardzo często skracają zajęcia,.... zajęcia są co 2 tygodnie wiec dla mnie to jest mega plus i sesja z reguły jest podczas zjazdów także nie trzeba specjalnie jechać :)) szkoła ogólnie fajna, bufet pycha :P Dojazd tez fajny :D

  16-03-2018
 • MarLa<3
  Pedagogika

  jestem na DSW dopiero 1 semestr. Wykładowców poznałam tylko pewnie mniejszą część, ale co mogę powiedzieć o nich na tą chwilę to bardzo w porządku. Znajdą się jacyś ze swoimi zasadami, jak na każdej uczelni. Jeżeli chodzi o egzaminy to wszystkie wytyczne są podane, nie ma żadnych niejasności. Zaliczenia nie są najgorsze, wszystkie pisemnie, niekiedy testy wyboru, niekiedy pytania otwarte, jeżeli nauczysz się wyznaczonego materiału to zaliczysz bez problemu. Ulubionych przedmiotów czy wykładowców nie mam. Jak już wspomniałam wcześniej, jestem tam dopiero 1 semestr, więc tylko tyle co mogę na tą chwilę powiedzieć.

  16-03-2018
 • Mateusz
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Zajęcia na Dziennikarstwie i komunikacji społecznej są bardzo wymagające, wykładowcy narzucili wysoki poziom i rzeczywiście trzeba się przyłożyć do nauki. Ma to jednak też swoje plusy, wiem że ukończę uczelnie z dużym zasobem wiedzy i dyplomem osiągniętym za naukę a nie za kasę. Bywa ciężko, ale duża liczba zajęć praktycznych urozmaica czas i wnosi wiele dobrego. Omawiane zagadnienia są realnie przydatne i można je podszkolić a potem wykorzystać już w czasie praktyk.

  06-02-2018
 • Kornelia
  Pedagogika

  Moja opinia jest bardzo dobra, bardzo dużo osiągnęłam w DSW już na licencjacie miałam trzy oferty pracy w branży. Z pracowników szczególnie miło wspominam dr Beatę Sierocką, która z otwartym sercem podchodziła do studentów ;) wiedza zdobyta na zajęciach ma przełożenie na stan rzeczywisty w mojej dzisiejszej pracy ;) Cieszę się, ze wybrałam właśnie te uczelnie i mogłam spędzić w jej murach wspaniałych pięć lat.

  05-02-2018
 • Igor
  Bezpieczeństwo narodowe

  Polecam szkołę jako instytucji z perspektywy swojego kierunku i wydziału. Razem z moimi kolegami z roku bez większych problemów zdobyliśmy dyplomy. Poznałem fantastycznych ludzi dzięki tej szkole i nie żałuję. Dolnośląska Szkoła Wyższa jest doskonałym wyborem. Bardzo miło wspominam zajęcia z międzynarodowych stosunków wojskowych, temat bardzo mi bliski a zagadnienia jakże aktualne.

  29-01-2018
 • Nikola
  Dziennikarstwo

  Mam pozytywne odczucia do tej uczelni, ukończyłam na niej dziennikarstwo motoryzacyjne i kontynuuje naukę na stopniu magisterskim :)

  12-10-2017