Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)(Niepublliczna)

palceholder

50-340 Wrocław

ul. Nowowiejska 69

tel.:

71 321 11 54,
71 322 15 48,
71 786 83 27

Studia dyplomowe - kierunki
Dietetyka
Elektroradiologia
Kosmetologia
Kosmetologia - studia uzupełniające dla technika usług kosmetycznych
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo pomostowe
Ratownictwo medyczne

Opis uczelni

NIEPUBLICZNA WYŻSZA SZKOŁA MEDYCZNA (NWSM)


Bazując na założonym w 1991r. Zespole Szkół Policealnych, utworzono 28-07-2006r., Niepubliczną Wyższą Szkołę Medyczną na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wpisując ją do Rejestru Niepublicznych Szkół Wyższych. Początkowo wrocławska uczelnia prowadziła studia na kierunku kosmetologia, jednak w kolejnych latach znacząco wzrosła liczba oferowanych studentom kierunków. Obecnie szkołą oferuje cztery kierunki nauczania, po których absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata.

Dobrze wyposażona, nowoczesna baza dydaktyczna, zaawansowane laboratoria i gabinety pozwalają kształcić studentów na najwyższym poziomie. Dzięki podpisaniu karty Erasmus, możliwa jest wymiana zarówno studentów jak i wykładowców z większością krajów europejskich. 

Uczelnia zawarła również wiele umów ze specjalistami branż biznesowych związanych z kosmetologią, elektroradiologią, pielęgniarstwem i ratownictwem medycznym. Wśród kadry dydaktycznej uczelni znajdują się wykładowcy akademiccy wrocławskiej Akademii Medycznej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.

 

Misja Uczelni

Położona w sercu Wrocławia, Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) jest renomowaną instytucją kształcącą przyszłych profesjonalistów w dziedzinie medycyny. Uczelnia jest znana z wysokiej jakości nauki, doświadczonej kadry wykładowców oraz nowoczesnej infrastruktury dydaktycznej.

Misją NWSM jest kształcenie kompetentnych i gotowych do podjęcia wyzwań zawodowych absolwentów. Uczelnia stawia na rozwój krytycznego myślenia, umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialności za zdrowie pacjentów. Jest silnym orędownikiem lifelong learning, z dużym naciskiem na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy.

Kreowanie liderów jest ważną częścią misji NWSM. Uczelnia przygotowuje studentów do roli liderów, inspirując ich do skutecznego zarządzania zespołami medycznymi oraz do twórczego podejścia do rozwiązywania problemów zdrowotnych społeczności.

NWSM jest mocno zintegrowana z lokalną społecznością Wrocławia, prowadząc różnego rodzaju działania z nią związane, w tym programy edukacyjne, projekty badawcze czy wolontariat. Społeczna odpowiedzialność i budowanie przyjaznych relacji z mieszkańcami miasta są integralną częścią jej tożsamości.

 

Koła naukowe

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna w Wrocławiu posiada szeroki wybór Kół Naukowych, które zapewniają studentom możliwości rozszerzania wiedzy i umiejętności. Uczelnia z pełnym zaangażowaniem wspiera rozwój naukowy studentów, pozwala na doskonalenie umiejętności praktycznych, jak również umożliwia prowadzenie własnych badań.

Koła naukowe to doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w życiu naukowym. Uczestnicy mają okazję do współtworzenia projektów badawczych, publikowania wyników swojej pracy, a także udziału w konferencjach i sympozjach. NWSM oferuje szeroki wybór kół naukowych, począwszy od kół z zakresu medycyny, przez stomatologię, po koła naukowe związane z podologia i dietetyką.

Zaangażowanie w działania Koła Naukowego to również szereg korzyści dla przyszłej kariery zawodowej. Rozwija to umiejętności badawcze, uczy pracy zespołowej, a także konfrontuje z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie nauki. To wszystko czyni Niepubliczną Wyższą Szkołę Medyczną wrocławskim centrum prężnej aktywności studenckiej.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Jedną z najbardziej renomowanych prywatnych uczelni we Wrocławiu jest Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM). Ta uczelnia oferuje wyższej jakości edukację w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych. Szkoła jest znana z nacisku na praktyczne umiejętności, które są niezbędne do pracy w branży medycznej.

W pobliżu NWSM znajdują się inne uczelnie, które oferują podobne kierunki. Pierwszą z nich jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Jest to jedna z najstarszych i najważniejszych placówek medycznych w Polsce. Oferuje bogatą ofertę edukacyjną i wysokie standardy nauczania.

Drugą znaczącą uczelnią na mapie medycznych studiów we Wrocławiu jest Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy, na którym funkcjonuje Wydział Biologiczno-Rolniczy. Jest to doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych biologicznymi aspektami medycyny.

Na koniec warto wymienić Politechnikę Wrocławską, która proponuje programy studiów związane z bioinżynierią. Jest to interesujący wybór dla osób zainteresowanych jednoczesnym zdobyciem umiejętności z zakresu medycyny i inżynierii.

 

Dietetyka

Serce Dolnego Śląska - Wrocław, jest domem dla Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej (NWSM). Ta prestiżowa instytucja edukacyjna skupia studentów pragnących połączyć pasję do nauki z troską o zdrowie ludzkiego organizmu. Jednym z kluczowych kierunków studiów jest Dietetyka.

Dietetyka w NWSM to doskonała okazja do zdobycia profesjonalnej wiedzy z dziedziny medycyny, biologii, żywienia oraz gastronomii. Program studiów został zaprojektowany tak, aby wyposażyć studentów w umiejętność prowadzenia indywidualnej lub grupowej edukacji dietetycznej, planowania żywienia dla osób zdrowych i chorych oraz umiejętność dokładnej analizy żywienia.

NWSM oferuje dostęp do nowoczesnej infrastruktury, w tym laboratoriów, a także możliwość korzystania z najnowszych technologii i oprogramowania dietetycznego. Studiując tutaj, zdobędziesz nie tylko gruntowną teorię, ale także praktyczne umiejętności niezbędne w codziennej pracy dietetyka.

Realizuj swoje marzenia o karierze w medycynie z NWSM we Wrocławiu! Rozpocznij swoją naukę u nas na wydziale dietetyki!

Zobacz więcej: Dietetyka we Wrocławiu - 6 uczelni

 

Elektroradiologia

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) położona jest w zacisznym zakątku zielonego Wrocławia. Ta wyższa uczelnia sektora prywatnego zdobyła silną reputację w przestrzeni edukacji medycznej, a jej czołowym kierunkiem jest Elektroradiologia.

Studia na kierunku Elektroradiologia w NWSM zapewniają pełne zrozumienie dla kształtowania i realizacji procedur obrazowych, radiologicznych i radioterapeutycznych, jak również dla oceny jakości i bezpieczeństwa tych procedur. Program kierunku jest skoncentrowany na szkoleniu specjalistów, którzy są w stanie efektywnie zarządzać i dostosować procedury radiologiczne w sposób etyczny i bezpieczny.

W NWSM skupiamy się na kształceniu praktycznym, które jest uzupełniane intensywną teorią. Nasze laboratoria są wyposażone w zaawansowane technologie diagnostyczne i terapeutyczne, które przygotowują studentów do realnego świata pracy. Wykładowcy w NWSM to wybitni praktycy w swojej dziedzinie, z bogatym doświadczeniem klinicznym, co dodatkowo podnosi poziom szkolenia.

Dzięki swojej niesamowitej lokalizacji, NWSM daje studentom możliwość odkrywania uroków Wrocławia podczas odrywania się od intensywnego trybu życia na kampusie. To idealne miejsce dla każdego, kto chce pogodzić studia z odkrywaniem nowych miejsc i kultury.

 

Kosmetologia

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) usytuowana jest w sercu zabytkowego Wrocławia. To miejsce, które swoją misją uczyniło edukację przyszłych specjalistów z trzech najbardziej hołubionych dziedzin medycyny: pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego oraz kosmetologii.

To właśnie w NWSM kształci się w obszarze kosmetologii, kierunku studiów nawiązującego do dziedziny medycyny estetycznej i pielęgnacyjnej, który cieszy się rosnącą popularnością w społeczeństwie i zapotrzebowaniem na rynku pracy. Kosmetologia jest nauką interdyscyplinarną, łączącą w sobie elementy medycyny, chemii, biologii i psychologii. Program studiów w NWSM został tak skonstruowany, aby zapewniać studentom najważniejsze kompetencje wymagane w tej dziedzinie. Przyszli kosmetolodzy zdobywają tu wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych specjalistów, których pasaże stanowi edukacja na najwyższym poziomie.

Atutem uczelni jest również rozbudowany park maszynowy i wysokiej jakości wyposażenie laboratoriów, które umożliwiają przeprowadzanie złożonych ćwiczeń i eksperymentów. NWSM to nowoczesne podejście do edukacji, które wyznaczają najwyższe standardy nauczania kosmetologii.

Zobacz również: Kosmetologia we Wrocławiu - 5 uczelni

 

Pielęgniarstwo

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) położona w sercu Wrocławia, to dygnitarz w kształceniu medycznym i zdrowotnym. Ta elitarna instytucja stała się synonimem doskonałości w edukacji i praktyce pielęgniarstwa.

NWSM oferuje program dla studentów kierunku Pielęgniarstwo, który jest skoncentrowany na rozwijaniu umiejętności klinicznych, krytycznego myślenia oraz zdolności do zarządzania opieką pacjentów. Kursy są prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów medycznych zorientowanych na praktykę, zapewniając studentom najwyższej jakości edukację opartą na najnowszych standardach medycyny.

Studia na kierunku Pielęgniarstwo są idealne dla osób, które mają pasję do pomagania innym i chcą zdobyć umiejętności niezbędne do udzielania pełnej opieki medycznej. Program ten skupia się na kształceniu studentów w kierunku poszanowania godności życia i zdrowia pacjentów, a także nabywania umiejętności osobistych i zawodowych niezbędnych w pielęgniarstwie.

Absolwenci kierunku Pielęgniarstwo są wyposażeni w umiejętności, które pozwalają im być skutecznymi liderami w dziedzinie pielęgniarstwa, poprawiając jakość opieki zdrowotnej i przyczyniając się do rozwoju społeczności.

Więcej szczegółów: Pielęgniarstwo we Wrocławiu - 2 uczelnie

 

Ratownictwo medyczne

Zlokalizowana w sercu Dolnego Śląska, Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) w Wrocławiu oferuje kierunek studiów Ratownictwo Medyczne. Ta dynamicznie rozwijająca się uczelnia medyczna to wybór nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale też dla studentów z całej Polski, prezentując idealną platformę do nauki i praktyki w obszarze medycyny.

Oferta edukacyjna NWSM na kierunku Ratownictwo Medyczne obejmuje edukację na poziomie licencjackim i jest idealnym wyborem dla osób zainteresowanych pracą w sektorze służby zdrowia. Wyróżnia ją nowoczesne metody nauczania, duże nacisk na praktyki oraz doskonale wyposażone laboratorium symulacyjne. Kształcenie oparte jest na autorskim programie, który przygotowuje studentów do świadczenia pomocy medycznej na najwyższym poziomie.

Opieka naukowa jest prowadzona przez wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem klinicznym, która nieustannie dba o rozwijanie umiejętności praktycznych studentów. Kierunek w NWSM dostarcza niezbędne kompetencje wymagane od współczesnych ratowników medycznych, wzmacniając umiejętności krytycznego myślenia, podejmowania szybkich decyzji i skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych.

Więcej informacji: Ratownictwo medyczne we Wrocławiu - 2 uczelnie

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Elektroradiologia 3 700 zł / semestr
Dietetyka3 600 zł / semestr3 650 zł / semestr
Kosmetologia3 650 zł / semestr
Pielęgniarstwo3 750 zł / semestr
Pielęgniarstwo pomostoweod 2 650 zł / semestr
Ratownictwo medyczne 3 800 zł / semestr

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Kosmetologia - PWSZ w Wałbrzychu
Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
Film promocyjny WSBiNoZ