Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (PŚ)

25-314 Kielce

al. 1000-lecia Państwa Polskiego

tel.:

41 342-41-36

ikonka email do uczelni

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki
Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn

Opis Uczelni

Politechnika Świętokrzyska

Korzenie kieleckiej politechniki sięgają 1965r., kiedy rozpoczęła swoją działalność Kielecko-Radomska Wieczorowa Szkoła Inżynierska, przekształcona następnie w Kielecko-Radomską Wyższą Szkołę Inżynierską. Zapotrzebowanie na wyższą uczelnię techniczną w regionie, spowodował dynamiczny rozwój placówki, pozwolił utworzyć nowe wydziały i uzyskać uprawnienia do nadawania tytułów naukowych doktora. Podniesienie rangi uczelni, pozwoliło 01-X-1974r. zmienić jej nazwę na obecną – Politechnika Świętokrzyska.

Współczesna politechnika to nowoczesna uczelnia, wyposażona w ponad 70 specjalistycznych laboratoriów, wykorzystujących najnowsze rozwiązania techniczne i informatyczne, w tym Centrum Laserowych Technologii Metali. Nawiązując dobre kontakty z przedstawicielami biznesu, gospodarki i pracodawców, uczelnia zapewnia absolwentom lepszy start na rynku pracy, blisko połowa studentów Politechniki Świętokrzyskiej znajduje zatrudnienie jeszcze w trakcie nauki.

W niedalekiej odległości od głównych akademickich budynków edukacyjnych znajduje się rozbudowany kampus, z halą sportową i Domami Studenta o wysokim standardzie. Na terenie miasteczka studenckiego często odbywają się koncerty i imprezy kulturalno-rozrywkowe. Aktualnie kielecka politechnika, prowadzi studia w oparciu o 5 wydziałów, na 21 kierunkach w 60 specjalnościach, oferując wszystkie stopnie studiów wyższych, kształcąc około 5,5tyś. studentów.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki 1950
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA 1950
ELEKTROTECHNIKA 1950
INFORMATYKA 1950
Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn 1950
AUTOMATYKA I ROBOTYKA 1950
INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA 1950
MECHANIKA I BUDOWA MASZYN 1950
TRANSPORT 1950

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Jutro zaczyna się dziś... Politechnika Śląska
Poznaj Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Politechnika Krakowska

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni świętokrzyskie