Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu (WSUNITERRA)(Niepublliczna)

palceholder

61-529 Poznań

ul. Wybickiego 6

tel.:

61 83 30 530,
61 44 85 440

Studia dyplomowe - kierunki
Dietetyka
Pedagogika

Opis Uczelni

WYŻSZA SZKOŁA UNI-TERRA W POZNANIU (WSUNITERRA)

Historia Wyższej Szkoły Uni-Terra, sięga 1999r, kiedy organizacja skupiająca pedagogów, terapeutów i psychologów, zaczęła szeroko propagować integrację osób niepełnosprawnych, skupiając się szczególnie na dzieciach i młodzieży., tworząc Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Praca organiczna i kształcenie ustawiczne dedykowane głównie pracownikom oświaty sprawiło, że kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli odbyło kursy i szkolenia w poznańskiej placówce. Duże zainteresowanie problematyką integracji osób niepełnosprawnych i wiedza wykładowców, doprowadziły do powstania szkoły wyższej. Dzięki poznańskiej uczelni, pedagodzy i nauczyciele pracujący z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, zdobywają niezbędną wiedzę niezbędną w wykonywaniu tak odpowiedzialnej pracy.

Dynamiczny rozwój Wyższej Szkoły Uni-Terra w Poznaniu, powoduje tworzenie nowych, specjalistycznych kierunków, odpowiadających współczesnym problemom dotyczącym integracji. Studenci i słuchacze uczelni mogą przygotować się do odpowiedzialnej pracy studiując kierunki związane nie tylko z pedagogiką specjalną, ale również z dietetyką czy wychowaniem fizycznym.

 

Misja Uczelni

Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu (WSUNITERRA) znajduje się w Poznaniu, historycznym i kulturalnym centrum Polski. Jest to przyjazne miejsce dla studentów, które cechuje się silnym poczuciem społeczności.

Misją WSUNITERRA jest kreatorowanie nowatorskich programów edukacyjnych, które przekształcają studentów w świadomych obywateli, zdolnych do refleksyjnego myślenia i wdrażania pozytywnych zmian w biznesie, administracji i społeczeństwie.

Ta instytucja kładzie nacisk na naukę opartą na doświadczeniu z unikalnym podejściem do edukacji, które integruje teorię z praktyką. Studenci mają możliwość realizacji różnych form nauki między innymi na praktykach, w ramach projektów czy podczas gier symulacyjnych.

Rozwój osobisty i profesjonalny studentów jest na czele priorytetów WSUNITERRA, która z dumą wspiera ich na każdym etapie nauki. Celem jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także wspieranie indywidualnych talentów, pasji i aspiracji studentów.

Wyższa Szkoła Uni-Terra daje studentom narzędzia niezbędne do stawienia czoła wyzwaniom dzisiejszego świata, rozwijając ich zdolność do samodzielnego uczenia się, krytycznego myślenia i sprawnej komunikacji.

 

Studia podyplomowe

Zlokalizowana w sercu Poznania, Wyższa Szkoła Uni-Terra (WSUNITERRA) gwarantuje unikalne i praktyczne studia podyplomowe dostosowane do potrzeb rynku pracy. Ta uczelnia niepubliczna cieszy się dużym uznaniem i zaufaniem, dostarczając absolwentom solidne i konkurencyjne kwalifikacje.

W swojej ofercie edukacyjnej WSUNITERRA zapewnia szeroki wybór studiów podyplomowych, umożliwiających specjalizację w trendowych obszarach. Niektóre z nich to:

  • Zarządzanie Projektem,
  • Terapia Integracyjna,
  • Logopedia w diagnozie i interwencji,
  • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi,
  • Techniki Informatyczne w Praktyce Nagrodowej.

Programy są zestawione w taki sposób, aby uczniowie mogli zdobyć rozległą i praktyczną wiedzę od wykładowców, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Ponadto, uczelnia umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez realizację projektów na rzecz lokalnych przedsiębiorstw i organizacji. Wszystko to czyni studia podyplomowe w WSUNITERRA istotnym krokiem na drodze do rozwoju zawodowego.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu (WSUNITERRA) jest renomowaną instytucją, która oferuje wysokiej jakości edukację w Poznaniu, mieście siedziby wielu uznanych uczelni.

Znajduje się w bliskim otoczeniu trzech innych wybitnych uczelni, które oferują podobne kierunki studiów. Po pierwsze, mamy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który jest znany z oferty programów zarówno na licencjacie, jak i magisterskim poziomie, skupiających się na ekonomii i zarządzaniu, podobnie jak WSUNITERRA.

Po drugie, mamy Politechnikę Poznańską, która oferuje szeroki wybór programów inżynierskich i technologicznych, często pokrywających się z ofertą WSUNITERRA, szczególnie jeśli chodzi o inżynierię środowiska.

Na koniec, warto wspomnieć o Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, który, podobnie jak WSUNITERRA, ma w swojej ofercie programy humanistyczne i społeczne, choć jest to uniwersytet o bardziej wszechstronnej ofercie.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Najlepsza Uczelnia Niepubliczna Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu
Czy warto studiować Dietetykę w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie?
WSG Dietetyka