Wyższa Szkoła Logistyki (WSL)

Poznań

61-755 Poznań

ul. E. Estkowskiego 6

ikonka telefon do uczelni
tel.:
fax.:

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
uzupełniające
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN
Logistyka
Cena za semestr od 1975zł od 1975zł od od
Zarządzanie
Cena za semestr od 1975zł od od od 1975zł

Legenda:

S - stacjonarne(dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Opis Uczelni – Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu


Wyższa Szkoła Logistyki powstała w 2001 roku z inicjatywy Instytutu Logistyki i Magazynowania. Już od samego początku miała charakter elitarny – rezygnując z tzw. kształcenia masowego, postawiła na angażowanie jedynie najlepiej wykwalifikowanych wykładowców, w tym wykładowców zagranicznych cieszących się międzynarodowym autorytetem w dziedzinie logistyki, tworzenie bazy dydaktycznej wraz z biblioteką oraz doskonale wyposażonymi laboratoriami komputerowymi.

Wyższa Szkoła Logistyki to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Poznaniu. Pozwala swoim absolwentom na szybkie wejście na rynek pracy, gdyż od początku istnienia stawia na rozwiązania innowacyjne. I tak na przykład, jako pierwsza uczelnia logistyczna w Polsce, wprowadziła do swojej oferty studia dualne I stopnia, czyli studia pozwalające na zdobywanie nie tylko wiedzy teoretycznej, lecz również, dzięki stażom, umiejętności praktycznych.

Aktualnie Rektorem Wyższej Szkoły Logistyki jest prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Prorektorem – doc. dr inż. Piotr Cyplik, Kanclerzem – doc. dr inż. Ireneusz Fechner, a Dziekanem – dr inż. Marek Matuleski.

 

Dlaczego my?


Wyższa Szkoła Logistyczna to nie tylko doskonale wykwalifikowana kadra, lecz również świetnie wyposażone i nowoczesne sale wykładowe (klimatyzowane i posiadające niezbędny sprzęt audiowizualny) czy seminaryjne, znajdujące się w kompleksie budynków usytuowanych w samym centrum Poznania. Co więcej, wszystkie z nich są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, co z pewnością wyróżnia Wyższą Szkołę Logistyczną na tle innych uczelni w Poznaniu.

Studenci Wyższej Szkoły Logistycznej mogą korzystać z biblioteki oraz laboratoriów komputerowych. Co więcej, dzięki internetowej platformie studenci mają bezpośredni i szybki dostęp do takich informacji, jak np. ogłoszenia dziekanatu, plany zajęć, oceny końcowe, informacje o aktualnym stanie opłat czesnego etc.

Studia w Wyższej Szkole Logistyki to rozwiązanie komfortowe oraz korzystna z każdego punktu widzenia. Pozwalają nie tylko na kontynuowanie nauki i przyszłe rozpoczęcie pracy akademickiej, lecz też na znalezienie zatrudnienia tuż po zakończeniu pierwszego etapu kształcenia. Jest to bowiem jedna z najlepszych uczelni w Poznaniu.