Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Logistyka Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1975zł od 1975zł od od

Zarządzanie Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1975zł od od od 1975zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Opis Uczelni – Wyższa Szkoła Logistyki w PoznaniuWyższa Szkoła Logistyki (WSL) jest pierwszą niepubliczną uczelnią logistyczną w kraju, która została utworzona w roku 2001 przez inicjatywę Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Centrum Edukacji Logistycznej w Poznaniu. Uczelnia specjalizuje się w nauczaniu z zakresu szeroko pojętej logistyki i zarządzania, które można podjąć na studiach I i II stopnia. Oferta kształcenia została wzbogacona również w studia dualne (International Logistics) oraz podyplomowe, w tym program MBA in Logistics & Supply Chain Management.

Wykładowcy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu tworzą zespoły, które specjalizują się w danej dziedzinie. Dzięki temu na WSL w ramach Wydziału Zarządzania i Logistyki funkcjonują następujące zespoły:

 • Katedra Nauk o Zarządzaniu
 • Katedra Ekonomii i Marketingu
 • Katedra Nauk Ilościowych i Przestrzennych
 • Katedra Systemów Logistycznych
 • Katedra Podstaw Logistyki
 • Katedra Informacji Logistycznej i Informatyki
 • Studium Języków Obcych
 • Studium Wychowania Fizycznego

 •  

  Dlaczego my?  Wyższa Szkoła Logistyki realizuje nowatorskie programy nauczania, kształcąc interdyscyplinarne profesjonalnych logistyków oraz otwierając absolwentom drogę do kariery zawodowej.

  • Uczelnia współpracuje z naukowymi i gospodarczymi partnerami z Polski i zagranicy. Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna założyła cele o wysokiej jakości kształcenia oraz zrezygnowania z kształcenia masowego. Priorytetem WSL jest utrzymanie pozycji lidera w zakresie kształcenia logistycznego w Polsce oraz budowanie wzorców w nauczaniu logistyków na poziomie studiów wyższych.

  • Marka uczelni jest rozpoznawalna przez pracodawców, co daje możliwości zdobycia atrakcyjnych ofert pracy przez przyszłych absolwentów. Służy temu intensywna współpraca uczelni z przedsiębiorstwami, poprzez którą studenci zdobywają wiedzę i umiejętności pożądane na rynku pracy w branży TSL.

  Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu została pierwszą logistyczną uczelnią w Polsce, która potwierdza swoją jakość certyfikatem ISO 9001 od renomowanej firmy TÜV Rheinland.

  • Uczelnia realizuje studia dualne oraz podyplomowe MBA. Studia dualne I stopnia na kierunkuLogistyka zakłada równoczesne zdobywanie wiedzy teoretycznej i doświadczenia praktycznego. Natomiast program studiów MBA obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania logistyką oraz międzynarodowymi łańcuchami dostaw i sieciami współpracy gospodarczej. Studia MBA in Logistics&Supply Chain Management są prowadzone w 50% w języku angielskim, kształcąc logistyków w oparciu o standardy europejskie, amerykańskie i światowe: ELA (European Logistics Association), ECBL Master (European Certification Board In Logistics), APICS (American Production and Inventory Control Society), SCC (Supply Chain Council).

   

  Kontakt

  61-755 Poznań

  ul. E. Estkowskiego 6

  tel.:

  61 850 47 76