video_library Ranking popularności kierunków 2023

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni
1 9 Fizjoterapia Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
2 4.13 Dietetyka Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
3 2.43 Turystyka i rekreacja Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
4 2.42 Sport Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
5 2.39 Wychowanie fizyczne Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
6 1.76 Taniec w Kulturze Fizycznej Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na AWF w Poznaniu w 2023 roku

1. Fizjoterapia - ponad 9 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: Studia jednolite magisterskie

Fizjoterapia jest  bardzo popularnym kierunkiem wśród absolwentów szkół średnich. Są to przede wszystkim studia dedykowane osobom pasjonującym się sportem oraz zainteresowanym anatomią człowieka. Podczas kształcenia na kierunku Fizjoterapia są przygotowywani do wykonywania specjalistycznych badań diagnostyki funkcjonalnej.

Uczą się również teoretycznych zagadnień dotyczących biologii człowieka oraz jego anatomii. Są również przygotowywani do właściwego planowania procesów rehabilitacji medycznej. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć pracę m.in. w ośrodkach służby zdrowia.

Zobacz więcej: Fizjoterapia na AWF w Poznaniu.

2. Dietetyka - ponad 4 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Studia na kierunku, jakim jest Dietetyka są chętnie wybierane przez osoby pasjonujące się zdrowym trybem życia, zwłaszcza odżywianiem. Na tym kierunku studenci zdobywają wiedzę dotyczącą m.in. dietoprofilaktyki i dietoterapii, żywienia w sporcie, technologii ogólnej żywności, technologii przygotowywania potraw i posiłków, w tym wegetariańskich oraz dietetycznych.

Ponadto w programie studiów uwzględnione są dwie specjalności do wyboru: Dietetyka sportowa oraz Dietoprofilaktyka i dietoterapia. Absolwent Dietetyki może prowadzić własną działalność gospodarczą lub podjąć zatrudnienie zakładach opieki zdrowotnej, zakładach gastronomicznych działających na terenie ośrodków i klubów sportowych czy szpitali.

Zobacz więcej: Dietetyka na AWF w Poznaniu.

3. Turystyka i rekreacja - ponad 2 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Turystyka i rekreacja to idealny kierunek dla osób, które nie tylko kochają podróżować, ale cenią sobie różnorodnie spędzony czas. Studenci zdobywają wszechstronną wiedzę z wielu nurtów: humanistycznego, przyrodniczego, ekonomicznego i prawnego.

Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi studiów, studenci poszerzają horyzonty oraz uczą się twórczego działania w swojej branży. Ponadto kierunek oferuje kilka interesujących specjalności: Rekreacja, Menedżer hotelarstwa i gastronomii, Turystyka przygodowa oraz Turystyka sportowa.

Zobacz więcej: Turystyka i rekreacja na AWF w Poznaniu.

4. Sport - ponad 2 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Kierunek Sport jest skierowany do osób, które cechuje nie tylko odpowiednia sprawność fizyczna, ale również chęć rozwijania swoich zainteresowań w obszarze sportu. Student zdobywa praktyczną wiedzę trenerską, a także zapoznaje się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzaniem kadrami, marketingu czy psychologii w sporcie.

Dla zainteresowanych kontynuacją studiów, na studiach II stopnia do wyboru pozostają 3 specjalizacje: Organizacja i zarządzanie sportem, Trener osobisty oraz Trener przygotowania motorycznego. Niemniej jednak już po studiach I stopnia absolwenci mogą podjąć pracę w swoim zawodzie trenera danej dyscypliny.

Zobacz więcej: Sport na AWF w Poznaniu.

5. Wychowanie fizyczne - ponad 2 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Wychowanie fizyczne to kierunek studiów przygotowujący do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportowy lub animator aktywności fizycznej. Program obejmuje naukę anatomii, fizjologii, psychologii sportu, metodyki nauczania oraz organizacji imprez sportowych.

Studenci uczą się także technik różnych dyscyplin sportowych, zarządzania w sporcie i pierwszej pomocy. Kierunek kładzie duży nacisk na praktykę, oferując liczne zajęcia praktyczne i staże. Absolwenci są przygotowani do promowania zdrowego stylu życia i prowadzenia zajęć ruchowych w różnych grupach wiekowych.

Zobacz więcej: Wychowanie fizyczne na AWF w Poznaniu.

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Kierunek Wychowanie Fizyczne - AWF Biała Podlaska
Rekama | Mazowiecka Uczelnia Medyczna
Dietetyka na Wydziale Żywienia Człowieka SGGW