Reklama - Akademia Zamojska



Architektura
Budownictwo
Edukacja techniczno-informatyczna
Elektrotechnika
Energetyka NOWOŚĆ!
Finanse i Rachunkowość
Informatyka
Inżynieria bezpieczeństwa
Inżynieria biomedyczna
Inżynieria i analiza danych
Inżynieria logistyki
Inżynieria multimediów
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
Inżynieria pojazdów NOWOŚĆ!
Inżynieria produkcji
Inżynieria recyklingu NOWOŚĆ!
Inżynieria środowiska
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice
Marketing i komunikacja rynkowa
Matematyka
Mechanika i budowa maszyn
Mechatronika
Rachunkowość i controlling
Robotyzacja procesów wytwórczych
Sztuczna inteligencja w biznesie NOWOŚĆ!
Transport
Zarządzanie
Zarządzanie i inżynieria produkcji

Opis Uczelni

Historia lubelskiej politechniki sięga 13-05-1953r., kiedy z inicjatywy działających w Lublinie inżynierów powstała Wieczorowa Szkoła Inżynierska, a wraz z nią wydział mechaniczny. W 1965r. uczelnia zmieniła nazwę na Wyższą Szkołę Inżynierską, a po uzyskaniu kolejnych wydziałów i dynamicznym rozwoju, od 1977r. kontynuuje działalność jako Politechnika Lubelska.

Jako jedna z pięciu lubelskich szkół wyższych politechnika ma status uczelni państwowej i jako jedyna oferuje wydział techniczny, kształcąc przyszłe kadry inżynierskie regionu. Badania naukowe, w których uczelnia bierze aktywny udział, przyczyniają się do rozwijania nowoczesnych technologii, przy jednoczesnej oszczędności materiałowej i energetycznej, podejmuje działania związane z ochroną środowiska.

Obecnie uczelnia oferuje swoim studentom podjęcie nauki na studiach licencjackich, magisterskich, w Szkole Doktorskiej i na studiach podyplomowych. Zajęcia edukacyjne odbywają się na 24 kierunkach, które realizowane są na sześciu wydziałach, dostępne są również kierunki wykładane w języku angielskim. Absolwenci Politechniki Lubelskiej z powodzeniem budują kadry techniczno-inżynieryjne regionalnych instytucji.


 

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

Finanse i Rachunkowość -4.04 kandydata na jedno miejsce

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość to studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Są to studia pierwszego stopnia i kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata. Pozwalają zdobyć umiejętności potrzebne w dalszym życiu zawodowym. Kierunek ten jest popularny od lat i znajduje się na wysokiej pozycji w rankingu studiów. W programie studiów znajdziemy między innymi: ekonometria, statystyka opisowa, zarządzanie przedsiębiorstw, prawo gospodarcze, rachunkowość finansowa czy obrót międzynarodowy. Celem kształcenia jest przede wszystkim przekazanie gruntownej wiedzy z zakresu finansów, rachunkowości i ekonomii. Absolwenci po skończonych studiach znajda prace, jako analityk finansowy, doradca finansowy czy księgowy. Może również założyć własną działalność gospodarczą. Finanse I rachunkowość to praktyczne i teoretyczne umiejętności do biegłego posługiwania się księgowości oraz wykorzystywać je, na co dzień. Zapewniają odpowiednią pracę i satysfakcję z posiadanych umiejętności.

Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość

Finanse i Rachunkowość -4.04 kandydata na jedno miejsce


Architektura-3.5 kandydata na jedno miejsce

Studia na kierunku Architektura to studia inżynierskie i magisterskie. Możemy podjąć je w trybie stacjonarnym , dziennym. Kończą się uzyskaniem dyplomu magistra bądź inżyniera. Gwarantują one niezbędne umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. W programie studiów znajdziemy przedmioty takie jak: matematyka, geometria wykreślna, rysunek techniczny, projektowanie uniwersalne, architektura współczesna czy graficzne techniki prezentacji. Celem kształcenia jest najlepsze przygotowanie przyszłych architektów. Absolwenci uczą się wiedzy z różnych dziedzin. Możemy w nich znaleźć historię i teorię architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa, czy technologii budowlanych. Absolwenci po ukończeniu tego kierunku znajdą prace w pracowni architektonicznej, biurze inwestycyjnym, firmie doradczej, administracji publicznej czy studiu design. Gruntowna wiedza z zakresu przepisów techniczno budowlanych oraz organizacja procesu inwestycyjnego pozwoli znaleźć odpowiedni zawód wykorzystać umiejętności nabyte podczas studiów.

Program studiów na kierunek architektura

Architektura-3.5 kandydata na jedno miejsce


3.Informatyka.26 kandydata na jedno miejsce

Studia na kierunku Informatyka to inżynierskie i magisterskie. Można je podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kończą się uzyskaniem dyplomu inżyniera bądź magistra. Gwarantuje zdobycie niezbędnych umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej. Absolwenci nabywają wiele potrzebnych umiejętności. W programie zajęć znajdziemy między innymi: matematyka dyskretna, architektura komputerów, sieci rozproszone, wielowymiarowa analiza danych, przetwarzanie mobilne oraz kodowanie i teoria informacji. Celem kształcenia jest przed wszystkim rozumienie działania współczesnych aplikacji i systemów komputerowych. Uczniowie poszerzają wiedze z zakresu oprogramowania i jego eksploatacji. Absolwent Informatyki może podjąć pracę w firmach projektujących, informatycznych firmach wytwórczych, firmach zajmujących sieciami, czy tez administracjach gospodarczych i społecznych. Jest to bardzo interesujący i obszerny kierunek, który cały czas się rozwija. Warto, więc poszerzać swoją wiedzę, aby w przyszłości mieć satysfakcję z zdobytych umiejętności i pracy zawodowej.

Program studiów na kierunek informatyka

Informatyka-3.26 kandydata na jedno miejsce