Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

UMCS Techniki Światłowodowe i Fotoniczne - spotkanie informacyjne dla kandydatów

UMCS Techniki Światłowodowe i Fotoniczne - spotkanie informacyjne dla kandydatówUniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Klaster Fotoniki i Światłowodów - Krajowy Klaster Kluczowy zapraszają na dwa spotkania informacyjne on-line dla maturzystów w celu przedstawienia oferty kształcenia na nowej specjalności „Techniki Światłowodowe i Fotoniczne". Są to studia realizowane we współpracy z firmami z branży High-Tech na kierunku Chemia.

„Techniki Światłowodowe i Fotoniczne” to nowa specjalność na I stopniu studiów na Wydziale Chemii UMCS, dostępna już w roku akademickim 2022/2023!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu informacyjnym zapraszamy do rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie. Spotkania odbędą się on-line 20 kwietnia br. o godz. 10.30 oraz o godz. 16.30.

Unikalność i wyjątkowość studiów polega na ścisłej współpracy Uniwersytetu z przedstawicielami przemysłu i biznesu. Studenci będą mieli zajęcia zarówno w nowoczesnych pracowniach uczelnianych jak i laboratoriach i fabrykach firm, wdrażających na co dzień innowacyjne rozwiązania fotoniczne. Kadrę wykładowców UMCS - pionierów technologii światłowodowych w Polsce, wspierać będą managerowie i eksperci z firm zajmujących się najnowocześniejszymi technologiami. Na studentów nowej specjalności czekają m.in. specjalistyczne warsztaty i szkolenia w firmach, praktyki i staże (w tym płatne dla najlepszych studentów), profesjonalne zajęcia managerskie budujące kompetencje w tak istotnych obecnie obszarach jak zarządzanie projektami, zabezpieczenie własności intelektualnej czy efektywna organizacja pracy, a także możliwość pracy w trakcie studiów, udziału w międzynarodowych projektach i wymianie studenckiej  z zagranicznymi uczelniami, dofinansowanej przez Wydział Chemii UMCS.

Wiedza z zakresu chemii, umiejętność analizy danych czy rozwiązywania problemów wsparta aktualną wiedzą z zakresu nowych technologii, praktyką zdobytą w trakcie warsztatów przemysłowych i zajęć w firmach, a także rozwinięte umiejętności zarządcze  i kompetencje miękkie pozwolą przygotować studentów do przyszłej pracy w obszarze nowych technologii, w tym w fotonice - dynamicznie rozwijającej się na świecie dziedzinie z zakresu high-tech.

Aby aplikować na studia, należy wybrać jeden z wymienionych przedmiotów: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, biologia, informatyka. Rekrutacja dostępna jest już teraz! Należy wejść na stronę Rekrutacja (umcs.pl) i wybrać kierunek: Chemia, specjalność: techniki światłowodowe i fotoniczne.

Więcej informacji na temat nowych studiów dostępnych jest na stronie Wydziału Chemii UMCS oraz stronie Klastra Fotoniki i Światłowodów.

Zapraszamy!


Data publikacji: 14.04.2022
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin