Reklama - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w ŁodziAkademia Muzyczna (AMUZ) im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi(Niepublliczna)

palceholder

90-716 Łódź

ul. Gdańska 32

tel.:

+48 42 662 16 00,
+48 42 662 16 65

Studia dyplomowe - kierunki
choreografia
Choreografia i techniki tańca
Muzykoterapia
Wokalistyka estradowa

Opis uczelni

Akademia Muzyczna Łódź


Bogate tradycje łódzkiej wyższej szkoły muzycznej sięgają powstałego w 1911r. Konserwatorium Muzycznego Heleny Kijeńskiej-Dobkiewiczowej, które działało do wybuchu II wojny światowej. Reaktywacja szkoły muzycznej w Łodzi nastąpiło 18-04-1945r., kiedy powołano do życia Państwowe Konserwatorium Muzyczne. Od 1982r. szkoła funkcjonuje jako Akademia Muzyczna.

Obecnie studenci uczelni muzycznej mogą realizować się na kilkudziesięciu specjalnościach, organizowanych na czterech kierunkach oraz na organizowanych przez akademię studiach podyplomowych. Od 2014r. uczelnia prowadzi również zajęcia w języku angielskim na wybranych kierunkach.

Kontakty międzynarodowe łódzkiej szkoły wyższej pozwoliły na przyjęcie jej w poczet Europejskiego Stowarzyszenia Konserwatoriów i Akademii Muzycznych, a realizacja programu Erasmus+ zapewnia wymianę pedagogów i studentów z 60 europejskimi krajami. 

Jako ważny ośrodek łódzkiego życia muzycznego akademia jest częstym organizatorem festiwali i konkursów muzycznych o zasięgu międzynarodowym, a przyszli wirtuozi mogą koncertować i nagrywać swoje wykonania korzystając z nowoczesnej infrastruktury uczelni.

 

Misja Uczelni

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (AMUZ) to uczelnia, która położona jest w sercu Łodzi. Oficjalnie powstała w 1945 roku jako Państwowy Instytut Muzyczny, zdobywając status akademii w 1982 roku.

Misją AMUZ jest kształcenie muzyków na najwyższym możliwym poziomie artystycznym i akademickim. Najważniejszym celem jest rozwijanie zdolności studentów, kształtowanie ich kreatywności oraz umiejętności niezbędnych do rozwoju kariery muzycznej, zarówno krajowej jak i międzynarodowej.

Akademia jest również miejscem ożywionej działalności koncertowej i artystycznej, organizując liczne koncerty, festiwale i konkursy. Organizowane są tu również liczne konferencje i wykłady naukowe. Podkreśla to rolę AMUZ nie tylko jako miejscu nauki, ale także jako centrum kulturalnym Łodzi.

Doskonała kadra uczelni to renomowani artyści i pedagodzy, którzy wspierają studentów i pomagają im osiągać najwyższe standardy. Akademia Muzyczna w Łodzi łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc przestrzeń do rozwoju młodych talentów muzycznych.

 

Stypendia na Akademii Muzycznej

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi jest cenionym miejscem dla aspirujących muzyków. Wyróżnia się atrakcyjnym programem stypendialnym skierowanym zarówno do obcych, jak i krajowych studentów.

Akademia oferuje stypendia dla najlepszych studentów, co jest doskonałym bodźcem do intensywnej nauki. Wysokość stypendium zależy od zdobytych punktów za działalność artystyczną, naukową, sportową oraz zaangażowanie społeczne. 

Ponadto, istnieje możliwość otrzymania stypendium socjalnego dla studentów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Może otrzymać je student, którego dochód na jedną osobę w rodzinie w 2023 roku nie przekraczał 1051,70 zł netto.

Dodatkowo, stypendia rektorskie są przyznawane studentom, którzy wykazują wyjątkowe zdolności muzyczne. Akademia współpracuje także z wieloma instytucjami, które oferują zewnętrzne stypendia dla studentów muzyki. Z pewnością, tak szeroki wachlarz możliwości finansowej pomocy dla studentów sprawia, że edukacja w Akademii Muzycznej w Łodzi jest atrakcyjna nie tylko ze względu na jej wysoki poziom nauczania, ale także z powodów finansowych.

 

Koła naukowe

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (AMUZ) położona w samym sercu Łodzi, oferuje studentom nie tylko solidne podstawy muzyczne, ale również możliwość intensywnego rozwoju poprzez udział w kołach naukowych. Te studenckie organizacje spotykają się regularnie, by pracować nad projektami, współpracować i dzielić się wiedzą i pasją do muzyki.

Jednym z popularnych kół jest Koło Naukowe Kompozytorów, które skupia studentów zainteresowanych tworzeniem i analizą kompozycji muzycznych. Wciąga ono uczestników w różne projekty, od warsztatów po spektakle i koncerty autorskie.

Koło Naukowe Muzykologów jest miejscem, gdzie studenci badają i analizują muzykę ze wszelkich możliwych perspektyw, organizując konferencje i seminaria. Koło Naukowe Dyrygentów i Chórmistrzów z kolei, stanowi platformę dla tych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia zespołu muzycznego.

Udział w kołach naukowych na AMUZ to nie tylko nauka, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń i rozwijanie pasji, które kształcą przyszłych liderów w świecie muzyki.

 

Choreografia

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (AMUZ) to renomowana uczelnia muzyczna zlokalizowana w sercu Polski, w mieście Łodzi. Ta instytucja, od dziesięcioleci tworząca elitarne grono polskich muzyków, otwiera drzwi swoim studentom do świata muzyki i tańca, poprzez szeroką gamę stopni i kierunków, a przede wszystkim Choreografię.

Studia na kierunku Choreografia oferują wyjątkowe połączenie nauki i praktyki. Kierunek ten umożliwia studentom nie tylko nabywanie umiejętności choreograficznych, ale także rozwija ich zrozumienie dla międzynarodowej sceny tanecznej. Program studiów łączy w sobie teorię i historię tańca, trening techniczny oraz twórcze warsztaty, dzięki czemu studenci przygotowani są do twórczego i rewolucyjnego myślenia o tańcu.

Wydział Tańca AMUZ ma placówki dydaktyczne i koncertowe na najwyższym poziomie, dzięki czemu studenci mają do dyspozycji najwyższą jakość sprzętu i technologii. Kadrę pedagogiczną stanowią doświadczeni profesjonalni artyści tancerze, których osiągnięcia doceniane są zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Studia na kierunku Choreografia w AMUZ to wyjątkowa okazja, aby zdobyć profesjonalne umiejętności, rozwijać swoją pasję i kierować swoją karierę w kierunku profesjonalizmu.

 

Choreografia i techniki tańca

Serce przemysłu kreatywnego w centrum Polski, w Łodzi, tętni na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów (AMUZ). Ta instytucja, o bogatym dziedzictwie i fenomenalnej reputacji, jest gniazdem dla niezwykle utalentowanych artystów, muzyków, a przede wszystkim, tancerzy.

Kierunek studiów Choreografia i techniki tańca zanurza studentów w fascynujący świat ruchu i ekspresji ciała. Program nauczania obejmuje teoretyczne i praktyczne aspekty tańca, rozwijając umiejętności niezbędne do twórczego działania w tym unikalnym obszarze sztuki. Kładzie on nacisk na zdobywanie wiedzy z historii tańca, choreografii, technik tańca oraz treningu ciała.

Na AMUZ stronimy od sztampowego podejścia do nauki, szczególnie, gdy chodzi o tak interaktywny i dynamiczny obszar, jakim jest taniec. Studenci mają możliwość nie tylko zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim doświadczać i wyrażać się poprzez sztukę tańca.

Dodatkowo, uczelnia daje studiującym szereg możliwości do współpracy artystycznej, różnego rodzaju warsztatów, pokazów i spektakli. Działania te służą budowaniu przyszłych profesjonalistów - twórców tańca, którzy będą mogli skutecznie pracować w szeroko rozumianym przemyśle kreatywnym.

Zobacz więcej: Studia taneczne w Łodzi - 1 uczelnia

 

Muzykoterapia

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (AMUZ) to uznane centrum edukacyjne oferujące specjalizację w dziedzinie Muzykoterapii. Położona w sercu artystycznej Łodzi, AMUZ kreuje inspirujące środowisko dla osób pragnących rozwijać umiejętności muzyczne i stosować je w praktyce terapeutycznej.

Przyjęcie na kierunek Muzykoterapia umożliwia studentom naukę z wybitnymi specjalistami, którzy prowadzą badań w różnych obszarach muzykoterapii. Program studiów obejmuje zarówno teoretyczną wiedzę o muzyce i jej wpływie na psychikę, jak i praktyczną stronę pracy z pacjentami.

Kierunek Muzykoterapia w AMUZ jest pozycja dla tych, którzy empatię i zrozumienie drugiego człowieka mogą przekładać na działania artystyczno-terapeutyczne. Student jest tutaj przygotowywany do pełnienia roli efektywnego terapeuty, który kieruje się szeroko pojętymi zasadami etycznego wykorzystania muzyki jako narzędzia terapeutycznego.

Absolwenci kierunku Muzykoterapia znajdują zatrudnienie w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji, szkołach specjalnych, domach opieki, jak i prowadzą własną praktykę terapeutyczną. AMUZ to inwestycja w wyjątkową karierę łączącą pasję do muzyki z chęcią pomocy ludziom.

Więcej szczegółów: Studia muzyczne w Łodzi - 2 uczelnie

 

Wokalistyka estradowa

Na Akademii Muzycznej (AMUZ) im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi znajduje się doskonały wybór dla tych, którzy marzą o karierze na estradzie - kierunek Wokalistyka estradowa. Ta renomowana kategoria ma za zadanie kształcenie wokalistów na najwyższym poziomie, łącząc hurtownie talentów zainspirowanych karierą w świecie muzyki.

Kierunek ten skupia się na zapewnieniu studentom solidnej podstawy wokalnej, a także rozwijaniu ich umiejętności interpretacyjnych i scenicznych. Umożliwia to studentom akademickie podejście do rozwoju umiejętności artystycznych, których potrzebują do zabłysnąć na międzynarodowej estradzie. W programie nie brakuje godzin poświęconych technice wokalnej, umiejętnościom interpretacyjnym i przedstawieniom na scenie.

Lokalizacja Akademii w samym sercu Łodzi dodaje dodatkowego uroku. Łódź, z swoją bogatą ofertą kulturalną i artystyczną, stanowi idealne miejsce do studiowania dla każdego aspirującego artysty. Studia w AMUZ to nie tylko nauka, ale również szereg możliwości uczestniczenia w koncertach, warsztatach i innych wydarzeniach muzycznych, które rozwijają pasje studentów i budują ich doświadczenie zawodowe.

Studia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi to inwestycja w przyszłość. To szkoła, która kształci przyszłe pokolenia artystów, pragnących spełnić swoje marzenia o estradowej karierze.

Więcej informacji: Wokalistyka w Łodzi - 1 uczelnia

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Muzykoterapia2400
Choreografia i techniki tańca2500
Wokalistyka estradowa5100
choreografia2990

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Wokalistyka estradowa

Wokalistyka estradowa stanowi jeden z najciekawszych kierunków dostępnych na Akademii Muzycznej w Łodzi. Kierunek prowadzony jest w formie studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I stopnia (3-letnie). Studia skierowane są do osób, które posiadają predyspozycje wokalne i pragną pod okiem specjalistów rozwijać swoje umiejętności z tego zakresu. Podczas edukacji można poznać tajniki pracy w studio oraz na estradzie.

Prowadzone są również zajęcia z obszaru sekcji rytmicznej, a dodatkowo studenci zdobywają wiedzę z obszaru zapisu formy utworu wokalno-instrumentalnego, interpretacji oraz doboru stylistycznego. Kompleksowy program nauczania sprawia, że zdobywana jest kompleksowa wiedza, którą następnie można będzie wykorzystać w przyszłej pracy.

Warunkiem dostania się na studia jest zdanie egzaminu z dykcji i recytacji oraz posiadanie ogólnej wiedzy z zakresu tego kierunku studiów. W przypadku wybrania niestacjonarnej formy edukacji jej koszt zaczyna się od minimum 5100 złotych za semestr.

Program studiów na kierunek wokalistyka estradowaWokalistyka estradowa


2. Choreografia

Choreografia i techniki tańca to jeden z najpopularniejszych kierunków dostępnych na łódzkiej Akademii Muzycznej. Dostępne są studia I i II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Czas trwania edukacji wynosi odpowiednio 3 lata dla I stopnia i 2 lata dla II stopnia.

Kierunek skierowany jest do osób, które ukończyły szkołę baletową lub odpowiednie kursy z zakresu tańca. W trakcie studiów możliwe jest zdobycie wiedzy z obszaru wypowiadania się ruchem w technikach tanecznych, tworzenia własnych koncepcji artystycznych z uwzględnieniem historii tańca oraz z obszaru prawidłowej postawy artystycznej. Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na pracę animatora kultury tanecznej, twórcy spektakli tanecznych lub jako nauczyciel tańca.

Możliwe jest również zatrudnienie w teatrze jako specjalista z zakresu choreografii. Rekrutacja na studia jest prowadzona w oparciu o ocenę predyspozycji choreograficznych na podstawie 60 sekundowej etiudy choreograficznej, badań predyspozycji ruchowych, badań muzykalności oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Cena edukacji na studiach niestacjonarnych rozpoczyna się od 2600 złotych za semestr.

Program studiów na kierunek choreografiaChoreografia


3. Muzykoterapia

Muzykoterapia to jeden z kierunków oferowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi. Studia są kierowane do osób posiadających świadectwo dojrzałości oraz wiedzę muzyczną na poziomie szkoły muzycznej I stopnia. Nauka koncentruje się na prawidłowym wykorzystaniu muzyki w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych.

Dodatkowo absolwenci są w stanie prowadzić działalność, która ma na celu rozpowszechnianie kultury muzycznej. Kompetencje uzyskane podczas edukacji na kierunku muzykoterapia mogą zostać wykorzystane w różnych zawodach i samo ukończenie studiów daje bardzo szerokie perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Warto tym samym rozważyć edukację na tym właśnie kierunku, który będzie w stanie rewelacyjnie wpasować się w oczekiwania osób chcących jeszcze lepiej zrozumieć znaczenie muzyki i związanych z nią dziedzin. Kierunek dostępny jest w formie studiów I oraz II stopnia. Możliwe jest studiowanie w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. W drugim przypadku koszt studiów rozpoczyna się już od 2300 złotych za semestr.

Program studiów na kierunek muzykoterapiaMuzykoterapia

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Studiuj w Katowicach - Akademia Muzyczna
Akademia Muzyczna w Krakowie