Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Kraków Kierunek Religioznawstwo - 1 uczelnia

Uniwersytet Jagielloński (UJ) (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Religioznawstwo – interdyscyplinarne studia nad religiami i kulturami świata

Zobacz więcej

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Uczelnie z kierunkiem Religioznawstwo w Krakowie

Pasjonują Cię religie i kultury świata? Chciałbyś rozpocząć studia z religioznawstwa w Krakowie? Zobacz koniecznie, czego uczy się na religioznawstwie oraz jak pomyślnie przejść proces rekrutacji.Studenci religioznawstwa to najczęściej pasjonaci. Jeśli jesteś otwarty i interesują Cię inne kultury i ich religie, wybór kierunku studiów, jakim jest religioznawstwo w Krakowie, sprawi, że pogłębisz swoje zainteresowania oraz zdobędziesz niezwykle ciekawe i rzadkie kwalifikacje.

Na tych studiach zapoznasz się z teoriami objaśniającymi zjawisko występowania religii, z uwzględnieniem jej społecznego, historycznego, jak i psychologicznego wymiaru. Podczas studiów prześledzisz najważniejsze przejawy religijności na świecie, dzięki czemu zdobędziesz niezbędną wiedzę na temat innych tradycji. Uzyskasz w ten sposób międzykulturowe kompetencje.

W samym mieście znajduje się ponad 20 uczleni wyższych kształcących w systemach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Tu znajdziesz dane dotyczące uczelni Pełna lista - Uczelni Kraków.Uczelnie w Krakowie, na których można studiować religioznawstwo

Religioznawstwo w Krakowie oferuje jedynie Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na tej najstarszej, prestiżowej uczelni w dawnej stolicy Polski możesz podjąć studia z zakresu religioznawstwa zarówno stacjonarne (dzienne), jak i niestacjonarne (zaoczne).

Uniwersytet Jagielloński oferuje studia I stopnia (licencjackie) religioznawstwo – interdyscyplinarne studia nad religiami i kulturami świata i II stopnia (magisterskie) religioznawstwo – interdyscyplinarne studia nad religiami i kulturami świata ze specjalnościami:• współczesne problemy religii,• antropologia religii,• mity i idee religijne. Dlaczego religioznawstwo na UJ?

Choć jest to jedyna krakowska oferta studiów religioznawczych, to jednak warto się na nią zdecydować. Po pierwsze fakt ten oznacza, że jest mniej specjalistów w tej dziedzinie i studia te są niejako unikatowe. Po drugie zaś Uniwersytet Jagielloński w Krakowie to prestiż i marka sama w sobie.

Po trzecie – studia z zakresu religioznawstwa na UJ mają niezwykle bogatą ofertę, pozwalającą na zdobycie wiedzy ogólnej i rozwój indywidualnych zainteresowań studenta. W ramach toku studiów można wyjechać na wyprawę lub obóz badawczy. Na Uniwersytecie Jagiellońskim ma się też możliwość samodzielnego kształtowania indywidualnego programu studiów. Zasady rekrutacji na studia z religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim

Aby wziąć udział w rekrutacji na studia religioznawstwo – interdyscyplinarne studia nad religiami i kulturami świata na Uniwersytecie Jagiellońskim należy zarejestrować się w systemie ERK (Elektroniczna Rejestracja Kandydatów).

Na krakowskie religioznawstwo można dostać się po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów kwalifikacyjnych, które oblicza się na podstawie wyników maturalnych z języka polskiego oraz na podstawie drugiego przedmiotu spośród następujących: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, język obcy nowożytny. Szczegółowe kryteria przedstawiamy poniżej:zdjecieŹródło https://www.erk.uj.edu.pl/studia/3658/1/sWybrane przedmioty na kierunku religioznawstwoNa religioznawstwie wykłada się między innymi takie przedmioty, jak:• metody badań w religioznawstwie• socjologia religii• filozofia religii • psychologia religii• religie ludów pierwotnych• polska religijność ludowa• antropologiczne teorie religii• buddyzm• islam• religie Indii• historyczne podstawy chrześcijaństwa • i wiele innych.Szczegółowe informacje na temat kierunku: Religioznawstwo w Krakowie.Autor: Joanna Litwin

Zobacz uczelnie na mapie w Krakowie