Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa (KPSW) w Bydgoszczy

85-023 Bydgoszcz

Toruńska 55-57

tel.:

52 322-03-22, 500 149 149

ikonka email do uczelni

rekrutacja@kpsw.edu.pl

Opinie o uczelni (5)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa (KPSW) w Bydgoszczy. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Martyna
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

  Polecam z uwagi na możliwość rozwoju, kierunek przyszłościowy, wokół nas jest coraz większą potrzeba na pedagogów. Osób niepełnosprawnych przybywa, a prawdziwych terapeutów i pedagogow krwi i kosci jest garstka. Tutaj na zajęciach od razu poczułam się, że to jest to. Nie zastanawiajcie się dlugo, bo to najbardziej oblegany kierunek studiów. Pandemia trochę namieszala bo ja nie przepadam za nauka zdalna ale już chyba wychodzimy na prostą.

  01-03-2022
 • Kasia
  Administracja

  Studiuję tutaj administrację i uważam, że nie mogę narzekać. Uczelnia jest dość nowoczesna, uważam, że w regionie jest to jedna z nowocześniejszych uczelni. Kadra wykładowców to ludzie profesjonalni i mają dość życzliwe podejście do studentów. Jestem zadowolona też z wyboru samego kierunku. Administracja to są może studia na których jest za dużo pamięciówek, zwłaszcza, że przepisy się bardzo często zmieniają. To co się nauczysz na studiach to po studiach będzie już nieaktualne. Ważne jest aby rozumieć sens tego wszystkie, jak to działa, jakie są żródła prawa, procedury itd. Wszystkiego tego spokojnie możesz się tutaj nauczyć. Ja jestem zadowolona.

  22-02-2022
 • Monika
  Pedagogika

  Jestem na pierwszym roku pedagogiki. Studiuję niestacjonarnie. Trudno jest się dodzwonić do dziekanatu. Pani w dziekanacie jak już się dodzwonisz starają się być miłe, ale z tym róznie bywa. Na pewno jest to jedna z większych Uczelni w naszym regionie i poziom wykładowców jest w miarę okej. Jeśli chodzi o samą atmosferę uczelni to trudno mi jest to ocenić, bo miałam pecha i trafiłam na pandemię. Studiowanie zdalne może ma swoje plusy, ale jak dla mnie to ma dużo więcej minus. Jedną z zalet szkoły jest może fakt, że czesne nie jest jakieś wyśrubowanie wysokie. Ogólnie rzecz biorąc jak na razie tragedii nie ma.

  25-05-2021
 • Marcin
  Informatyka

  Jestem na 3 roku KPSW w Bydgoszczy. Studiuję informatykę i jestem zadowolony. Szkoła ma nowoczesny budynek, przyzwoitą bazę sprzętu rotery, switche,. Poziom nauczycieli jest niezły, nie mogę narzekać. Informatyk to zawód którego musisz się nauczyć w praktycę i najlepiej i najskuteczniej nauczysz się go w miejscu pracy. Uczelnia daję Ci jednak jakieś podstawy, daje Ci wiedzę przekrojową. Mam kontakt z informatykami samołukami, którzy nie studiowali i powiem Wam, że to jednak coć innego. To ile wyniesiesz z zajęć to też będzie zależało od Ciebie. Czy chcesz się prześlizgnąć i dostać papierek czy zależy Ci na wiedzy. Wykładowcy są spoko i nie trafiłem na takich którym zależało żeby kogoś szczególnie gnębić. Podsumowując uczelnie oceniam 4 na 5. Nawet zajęcia zdalne są całkiem spoko. A jeśli chodzi o więdzę to mam świadomość tego, że ludzie którzy otrzymają dyplom będą jednak mieli różna wiedzę. To zależy od tego na ile się przykładali.

  04-02-2021
 • Student
  Informatyka

  Kierunek Informatyka- polecam, normalne podejście wykładowców do studentów. Możliwość zaliczenia Akademii Cisco z programowania, sieci komp., bezpieczeństwa - zdobycie Certyfikatów Cisco. Jak ktoś chce się uczyć- to się przyłoży do nauki i to zaprocentuje w przyszłości. Dobra szkoła dla tych po Technikum jak i dla "starszych" czyli pracujących parę lat i chcących zdobyć tytuł inżyniera. No i nie okłamujmy się- korzystne czesne w porównaniu do innych.

  12-07-2018