Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

ikonka studia

Studia Białystok Kierunek Medyczny - 3 uczelnie

Studia Medyczny w Białymstoku

studia medyczne w białymstoku
kierunek medycznye białystok
kierunek medyczny w białymstoku


Jeśli masz zamiar rozpocząć studia na kierunku medycznym, poniżej przedstawiamy dla Ciebie zestawienie kluczowych informacji, które mogą ułatwią Ci podjęcie tej trudnej decyzji dotyczącej swojej przyszłej edukacji.

Jesteśmy świadomi, że wybór kierunku studiów i odpowiedniej uczelni to poważne wyzwanie. Dlatego też mamy nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie interesujący i pomocny.

 

Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Medyczny w Białymstoku
 

 

Uczelnie z kierunkiem Medycznym w Białymstoku

 

Białystok to istotne centrum akademickie w naszym kraju, oferujące liczne możliwości kształcenia, zwłaszcza w obszarze medycznym. Wybór odpowiedniej uczelni może jednak być wyzwaniem.

Doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z lokalnymi uczelniami są dni otwarte. Każda z tutejszych uczelni organizuje tego rodzaju wydarzenia, umożliwiając przyszłym studentom zapoznanie się z infrastrukturą, programami nauczania oraz wykładowcami. Przydatnym źródłem informacji o uczelniach oferujących kierunek medyczny są również recenzje i opinie publikowane przez obecnych studentów i absolwentów.

 

Czy warto studiować na kierunku Medycznym?


Studia medyczne to dziedzina naukowa, która, mimo wymagającego charakteru, cieszy się nieustającą popularnością. Zawody związane z medycyną cieszą się także wyjątkowym zaufaniem społecznym. Z tego wynika, że wszystkie profesje medyczne wiążą się z ogromną odpowiedzialnością, wysokimi wymaganiami wobec studentów oraz długotrwałym procesem kształcenia.

Każdy z kierunków studiów medycznych ma na celu przygotowanie absolwentów do specyficznych zawodów i wprowadzenie ich w obszary obowiązków zawodowych. W związku z tym edukacja w tym zakresie opiera się na rozwijaniu wiedzy, umiejętności praktycznych oraz kompetencji społecznych.

Zobacz więcej w artykule: Studia medyczne – czy warto?Ile zarabia osoba po kierunku Medycznym w Białymstoku?

 

Średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku lekarza wynosi 7 930 PLN brutto. Przyjmuje się, że co drugi lekarz zarabia między 6 150 PLN a 11 760 PLN miesięcznie.  Jedna czwarta najlepiej wynagradzanych lekarzy osiąga wynagrodzenie powyżej 11 760 PLN brutto

Wysokość pensji lekarza w Polsce zależy od różnych czynników. Do najważniejszych należą od stażu pracy, lokalizacji,  wykształcenia czy wielkosci firmy. Dodatkowe czynniki, takie jak specjalizacja medyczna, rodzaj umowy (etatowa czy kontraktowa), a także praca w sektorze publicznym czy prywatnym, również mogą mieć wpływ na wysokość wynagrodzenia lekarzy w Polsce.

Zobacz więcej w artykule: Ile zarabia lekarz?

 

Uczelnie w Białymstoku- kierunek studiów Medyczny

 


Uczelnie z kierunkiem Medycznym w Białymstoku

Zobacz uczelnie na mapie w Białymstoku