Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku - zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku - zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku na rok 2023/2024

 

Posiadając już informacje na temat zasad przyjęć stosowanych na dany kierunek studiów, trzeba je konfrontować z regułami każdej uczelni, ponieważ mogą się one różnić między sobą.

W zakładce - zasady rekrutacji na kierunku Informatyka na UWB, można sprawdzić obecnie stosowane wymagania dla kandydatów, kalendarium przyjęć i obowiązujące regulaminy przyjęć na studia wyższe w nowym roku akademickim.

Wybierając studia na Uniwersytecie w Białymstoku, kandydaci przechodzą procedurę rekrutacyjną, której przebieg jest bardzo podobny na największych ośrodkach akademickich, zarówno na studiach I-ego jak i II-ego stopnia.

Kampus UWB
Wykład UWB

 

Studia I i II stopnia - Informatyka na UWB

 

Osoby zainteresowane podjęciem nauki na kierunku Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku, na studiach I stopnia, przyjmowani są na zasadach rankingowych, uwzględniających wyniki maturalne z przedmiotów: informatyka, matematyka, fizyka, fizyka i astronomia.

Na studia II stopnia, w pierwszej kolejności przyjmowani są absolwenci kierunków informatycznych i pokrewnych oraz kierunków studiów, na których przedmioty takie jak informatyka lub informatyka techniczna i telekomunikacja stanowiły, co najmniej 40%.

Sprawdź wszystkie Przedmioty do rekrutacji na Informatykę na UWB.

 

Opinie o Uniwersytecie w Białymstoku

 

Dla kandydatów chcących lepiej poznać przyszłą uczelnię, jej charakterystykę i ciekawe uwagi studentów kierunku, stworzono zakładkę – Uniwersytet w Białymstoku – opinie, gdzie zgromadzono autentyczne wpisy i posty osób najlepiej znających uniwersyteckie życie i specyfikę uczelni.

Studenci UWB
Stoisko UWB

 

Opis studiów na kierunku Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku

 

Studenci kierunku Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku. 

W sposób praktyczny uczą się wykorzystywania narzędzi informatycznych, języków programowania, podstaw grafiki komputerowej, tworzenia zaawansowanego oprogramowania czy projektowania i administrowania sieci, przygotowując się do przyszłej pracy programistów, grafików, pracowników branży IT, reklamy czy pracy informatycznej w administracji i instytucjach państwowych.

Program studiów na kierunku: Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku.

 

Czego się nauczysz na Informatyce na UWB?

 

Informatyka
Programowanie


Kierunek Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku, to praktyczne studia interdyscyplinarne, umożliwiające zdobycie specjalistycznej wiedzy z dziedzin programowania, architektury sieci, wykorzystywania i tworzenia oprogramowania komputerowego i urządzeń mobilnych, rozbudowanych sieci komputerowych czy serwisowania systemów informatycznych.

Studiując ten kierunek, można spotkać się z takimi przedmiotami jak:

  • architektura systemów komputerowych,
  • programowanie w języku Python,
  • bazy danych,
  • programowanie w Internecie,
  • systemy operacyjne,
  • technologie sieciowe,
  • grafika,
  • sztuczna inteligencja,
  • programowanie w technologii .NET.

 

Zobacz również:

Informatyka w Białymstoku - 3 uczelnie

Grafika w Białymstoku - 2 uczelnie


Data publikacji: 27.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Białymstoku

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach