Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Galeria podlaskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Ekonomiczna (WSE) w Białymstoku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bartek
  Informatyka

  Studia oferują doskonały sprzęt i dostęp do szerokiej gamy darmowego oprogramowania, a koła naukowe działają na wysokim poziomie dzięki współpracy z renomowanymi firmami. Mimo początkowych obaw, społeczność studencka okazała się być różnorodna i przyjazna. Przedmioty i podejście wykładowców są zróżnicowane, ale w większości przypadków sprawiedliwe. Sukces na studiach zależy od zaangażowania w naukę matematyki i programowania. Uczelnia wymaga nie tylko płatności, ale także ciężkiej pracy i spełnienia wysokich wymagań.

  17-04-2024
 • Dawid
  Ekonomia

  Studia ekonomiczne na tej uczelni przekroczyły moje oczekiwania. Chociaż niektóre zajęcia mogą wydawać się monotonne, z czasem można się do nich przekonać. Problemy, które mogą się pojawić, są zazwyczaj rozwiązywane, mimo że czasami wymaga to cierpliwości. Atmosfera między studentami jest generalnie pozytywna, choć zdarzają się osoby o bardziej konkurencyjnym podejściu. Ekonomia okazała się być przyjemnym kierunkiem, a moje ogólne wrażenia z uczelni są dobre.

  01-03-2024
 • Benek
  Informatyka

  Pierwszy rok studiów informatycznych wiązał się z bardziej wymagającymi przedmiotami jak programowanie w C++, analiza matematyczna i algebra. Były też ogólne przedmioty niezwiązane bezpośrednio z kierunkiem, które po prostu trzeba było zdać. Dużo zależy od konkretnego prowadzącego i jego wymagań. Trzeba przyzwyczaić się do samodzielnej nauki, ponieważ wykładowcy nie skupiają się na tym, czy studenci zdają. Uczelnia jest w porządku, mimo pewnych niedociągnięć organizacyjnych.

  05-01-2024
 • Krystian
  Ekonomia

  Na studiach ekonomicznych, jak to często bywa, są przedmioty, które można zaliczyć z mniejszym wysiłkiem, oraz takie, które wymagają więcej pracy. Osoby o humanistycznym zacięciu mogą odetchnąć – matematyki nie jest przesadnie dużo, ale podstawowe umiejętności liczbowe są ważne. Statystyka może być wyzwaniem. Atmosfera na kierunku jest dobra. Wśród studentów panują różne relacje, ale ogólnie jest przyjaźnie. Często współdzielimy materiały i informacje. Perspektyw zawodowych po studiach jest sporo, ale trzeba się postarać, aby znaleźć dobrą pracę, która zapewni możliwość rozwoju. Studia są też przygotowaniem do egzaminów zawodowych, jak na doradcę podatkowego czy rzecznika patentowego.

  20-11-2023
 • Patrycja
  Informatyka

  Od kilku lat pracuję w zawodzie, lecz aby zgłębić swoją wiedzę zdecydowałem się na te świetne studia. Nie trzeba się wybiera na prestiżowe uczelnie, aby poczuć studencką atmosferę. Zajęcia odbywają się regularnie. Prowadzone są nie tylko wykłady, ale również ciekawe ćwiczenia. Nie ma problemu, aby równolegle ze studiowaniem podjąć pracę zarobkową. Większość moich znajomych tak studiuje. Każdy sobie chwali. Polecam to miejsce. Ponownie wybrałabym ten sam kierunek.

  24-04-2023
 • Bartosz Wilk
  Ekonomia

  Jestem studentem Ekonomii w trybie niestacjonarnym. Obecnie pracuję w zawodzie, jestem po technikum, lecz chciałem zdobyć wyższe wykształcenie. Wybrałem tę uczelnię, gdyż prowadzi ona zajęcia w dogodnych terminach, a co ważne ma specjalność, która mnie interesuje – Ekonomia dla menadżerów. Uczelnia jest fajna, przyjemna. Prowadzący ok, chętnie przekazują wiedzę w przystępny sposób. Niezbyt wygórowane czesne, dzięki czemu w atrakcyjnej cenie można otrzymać dyplom wymarzonego kierunku. Polecam. Białystok to nie to samo co Warszawa czy też Kraków, lecz jestem zadowolony ze swojego wyboru.

  11-01-2023
 • Krystian
  Ekonomia

  zdecydowałem się na ekonomię, bo chciałbym pracować w sektorze finansowym. Nie są to jakieś ciężkie studia, choć niekiedy przed sesją trzeba trochę posiedzieć. Przedmioty w większości przypadków są ciekawe, ale niekiedy też dość trudne tak jak statystyka na przykład. Szkoła trzyma pewien poziom choć jest trochę przypadkowych wykładowców, którzy są pozbawieni talentu do pracy ze studentami. Towarzystwo na roku dość różne, ale znajdzie się tu trochę fajnych ziomków i ładnych dziewczyn. Z wyboru samego kierunku jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie ze znalezieniem pracy.

  20-04-2022
 • Mateusz
  Informatyka

  studiuję niestacjonarnie na kierunku informatyka. Pasują mi studia niestacjonarne, bo pracuję już w zawodzie. Jestem właściwie samoukiem i zanim rozpocząłem studia to potrafiłem już stawiać strony na wordpressie i mieć podstawy z tworzenia baz danych w MySQL. W pracy mam nieporównywalnie większe przyrosty wiedzy niż na studiach, bo pracuje 5 dni w tygodniu. Same studiach też dają możliwość zgłębienia nowych tematów z którymi nie mam do czynienia w trakcie pracy. Nie ma problemu, aby pogodzić pracę ze studiami jeżeli lubicie ten obszar wiedzy. Wykładowcy w większości przypadków mają wiedzę chcą ją przekazać. jeżeli ma się dodatkowe pytania na ogół są życzliwi i pozytywnie nastawieni do studenta.

  20-04-2022
 • Paweł
  Ekonomia

  Jestem absolwentem WSE w Białymstoku. Studiowałem ekonomię niestacjonarnie także na uczelni pojawiałem się średni co 2 tygodnie. Główną zaletą tej uczelni jest fakt, że otrzymałem dyplom. Wykładowcy dość normalni i jakiś większych problemów nie robili. Przed egzaminami trochę trzeba było się przygotować, ale na siłe jakoś nie uwalali ludzi. Jak ktoś miał ochotę zdać i trochę się przygotował to zdawał. Poziom był różny w zależności na kogo się trafiło. Ja obecnie prowadzę Biuro rachunkowe, także ewidentnie pracuje w zawodzie. Muszę przyznać, że główna wiedze praktyczna otrzymałem jednak po studiach pracująć w innym biurze. Moje wspomnienia z uczelni są na ogół pozytywne.

  20-04-2021
 • Bartek
  Ekonomia

  Jestem ogólnie zadowolony z tej Szkoły. Obecnie studiuję na drugim roku i po 3 semestrze mogę wybrać specjalizację. Mnie interesuje rachunkowość i finanse podmiotów gospodarczych. W przyszłości chciałbym załorzyć własne Biuro rachunkowe i chce zgromadzić jak najwięcej wiedzy w tym zakresie. Mój brat cioteczny tym się zajmuje i nieżle mu się powodzi. Jeśli chodzi o kadrę wykładowców to powiem tak, ludzie są bardzo rózni. Ja osobiście nie jestem fanem profesora Karola Karskiego którego sylwetkę uczelnia prezentuje na stonie głównej swojej witryny. Jest to profesor który zawodowo wykłada prawo również na Uniwersytecie Warszawskim, a w kregach studenckich znany jest ze swojej zjazdy melexami po polu golfowym na Cyprze a także z prześmiesznych spotów reklamowych. Pomijając takie studenckie ploteczki uczelnia trzyma pewiem poziom i osobiście nie jestem zawiedziony.

  19-02-2021
 • Mateusz
  Grafika

  Wszystko byłoby spoko jakby nie czesne 510 zł miesięcznie :D uczelnia zmienia siedzibę to od nowego roku będzie zdecydowanie przyjemniej a jeśli chodzi naukę to cóż, praktycznie sam Się uczysz wszystkiego a wykładowcy są głównie od wspierania, jak wykorzystasz studia to już twoja sprawa :) bo jeśli chcesz iść tylko po papierek to szkoda pieniędzy xd lepiej zrób kursy i wyjdziesz na tym lepiej :)

  15-11-2018