WANS Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku(Niepublliczna)

palceholder

15-472 Białystok

ul. Ciepła 40

tel.:

85 678-58-46,
85 675-01-68
wew 346

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni WANS Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • michalina
  Zarządzanie

  Studia na kierunku zarządzania są dostosowane nawet dla mniej pilnych studentów, z wystarczającą ilością czasu wolnego do pogodzenia z pracą. Perspektywy zawodowe po studiach wydają się być szerokie. Informacje potrzebne do nauki są łatwo dostępne, a wykładowcy są pomocni i elastyczni w podejściu do studentów. Rywalizacja między studentami nie dominuje, co sprzyja dobrej atmosferze.

  25-04-2024
 • Oliwier
  Administracja

  Studia na tym kierunku nie są nadmiernie trudne, ale wymagają zaangażowania. Uczelnia oferuje wiele okazji do rozwoju poprzez różnorodne wykłady i spotkania. Atmosfera jest wspierająca, a pomoc między studentami jest powszechna. Kierunek ten polecam ze względu na dobre perspektywy pracy po ukończeniu studiów. W wielu miejscach pracy można się załapać po tych studiach

  11-04-2024
 • Bartek
  Zarządzanie

  Nauka skupia się głównie na końcu semestru, często odbywa się prace grupowe i zaliczenia projektami. Jest sporo wolnego czasu, choć w pierwszym roku zajęć jest najwięcej. Uważam, że trudno jest łączyć studia dzienne z pracą ze względu na plan zajęć, który zwykle pozostawia tylko jeden wolny dzień w tygodniu. Atmosfera wśród studentów jest przyjacielska, ludzie wspierają się wzajemnie. Czasami występują problemy z komunikacją z wykładowcami, ale większość z nich jest kompetentna i dostępna. Ogólnie poziom zajęć jest satysfakcjonujący.

  08-02-2024
 • hania
  Finanse i rachunkowość

  Pierwszy semestr studiów to głównie przedmioty ogólnouczelniane, takie jak matematyka czy wprowadzenie do ekonomii. Drugi semestr przynosi więcej przedmiotów kierunkowych, co często prowadzi do rezygnacji niektórych studentów. Wykładowcy są zazwyczaj pomocni, a studenci życzliwi. Jestem zadowolony z wyboru kierunku i uczelni, pomimo dużej ilości materiału do nauki. Uczelnia jest przyjazna studentom, a perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów wydają się obiecujące.

  31-01-2024
 • Marcin
  Administracja

  Poziom nauczania na moim kierunku oceniam jako średni. Chociaż dostęp do materiałów do nauki jest dobry, niektóre zajęcia są mało angażujące i interesujące. Administracja nie jest może najbardziej ekscytującym kierunkiem, ale uważam, że zajęcia mogłyby być lepiej prowadzone. Atmosfera wśród studentów jest przyjazna, ludzie często są gotowi pomagać sobie nawzajem, chociaż zdarzają się nieprzyjemne sytuacje. Z wykładowcami można się dogadać.

  21-12-2023
 • Studentka WF
  Wychowanie fizyczne

  Niesamowita uczelnia i cudowny wydział Wychowania Fizycznego! Panie w dziekanacie niezwykle pomocne. W każdym najmniejszym problemie związanym z studiowaniem na uczelni, Panie z dziekanatu wychowania fizycznego dokładają wszelkich starań do rozwiązania kłopotu w przyjaznej atmosferze. Kadra niezwykle profesjonalna w większości składająca się z osób pracujących z powołania. Jestem w takcie nauczania na wspomnianej uczelni i nie mam do czego się "przyczepić". Jeśli mogłabym wybrać raz jeszcze uczelnie wyższą, zdecydowanie wybrałabym WANS!

  19-10-2023
 • Monika
  Finanse i rachunkowość

  Polecam Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jestem studentką II roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Ogólna atmosfera nie jest najgorsza. Prowadzący mają różne humory. Często zdarza się, że nie ma z wykładowcą kontaktu i jest problem z wpisaniem ocen. Jednak są też ludzie z powołania, którzy chyba całe swoje życie poświęcili tej uczelni. Zajęcia z tymi osobami są naprawdę rewelacyjne. Panie w dziekanacie sympatyczne, lecz nie zawsze zorientowane. Organizowanych jest wiele szkoleń i eventów. Jedyne co mnie denerwuje to brak wcześniejszej informacji o egzaminach. Wszystko jest na ostatnia chwilę.

  04-01-2023
 • Paweł
  Zarządzanie

  studiuje niestacjonarnie na kierunku zarządzanie. Sam program studiów jest bardzo ciekawy, wielu wykładowców jest na prawdę super, ale nie wszyscy. Uczelnia na pierwszym roku sama zachęcała, aby zgłaszać do dziekanatu że jakiś wykładowca słabo prowadzi zajęcia. Wiem, że zgłaszaliśmy nasze skargi a wykładowca w kolejnym roku pracuje dalej. Podobno były takie przypadki, że któregoś wykładowce usunęli na podstawie skarg, ale nie dotyczy to naszego przypadku. Ogólnie atmosfera studiów jest ok. Wykładowcy w większości przypadków są na plus. Ekipa studencka też jest spoko, z paroma ziomkami się zaprzyjazniłem i trzymamy się razem. Wiadomo też, że nie każdy w grupie przypadnie CI do gustu. Zaplecze edukacyjne jest również do zaakceptowania, chociaż jakiż remont też by nie zaszkodził.

  20-04-2022
 • Artur
  Finanse i rachunkowość

  zdecydowałem się na kierunek Finanse i Rachunkowość, bo chciałbym w przyszłości założyć własne biuro rachunkowe. Studia są ciekawie zorganizowane. Będziecie mieli grupę przedmiotów podstawowych w tym min. mikroekonomia, prawo, marketing czy zarządzanie, a także grupa przedmiotów do wyboru takich jak rachunkowość podatkowa, systemy kadrowo - płacowe czy autoprezentacja i komunikacja personalna. Widzę, że szkoła jeśli chodzi o program i wykładowców jest dość ogarnięta choć pewne minusy też można znależć. Panie z dziekanatu to takie trochę państwo w państwie, robią co chcą kiedy chcą, a mam wrażenie, że student im trochę przeszkadza. Remont łazienek na uczelni to również nie byłaby zła decyzja. Także podsumowując szkoła ma swoje plusy i minusy, ale moja ogólna ocena jest bardziej na plus.

  07-04-2022
 • Ania
  Administracja

  Studiuje administracje na WSE w Białymstoku. Mnie interesuje ten kierunek ponieważ uważam ,że daje perspektywę stabilnego zatrudnienia w administracji państwowej. Nie zalezy mi na jakiś bardzo trudnych studiach, nie dlatego żebym nie miała ambicji, ale dlatego, że większość rzeczy których wykorzystujemy w pracy uczymy się w pracy. Przynajmniej tak mi mówią moi starsi znajomi. Bardziej nastawiam się na dyplom, który może być warunkiem koniecznym do zatrudnienia, albo dawać przewagę w procesie rekrutacji. Jednak nauki jest sporo, szczególnie w czasie sesji. Na administracji dużo jest pamieciówek, jakieś przepisy, ustawy itd. Mam wrażenie, że uczelnia stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom studenta. Różnie to wychodzi w praktyce, jest czasami trochę chaosu , ale przynajmniej się stara.

  12-02-2021
 • Leon
  Zarządzanie

  Jestem studentem 3 roku na wydziale zarządzania i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Program kształcenie jest w sumie ok. Takich przedmiotów jak ekonomia, rachunkowośc, analiza rynku, marketing, socjologia można się spodziewać. Większość wykładowców w sumie też jest ok. jeśli chodzi o kompetencje. Sporo do życzenia pozostawia jednak organizacja pracy na uczelni. Są wyznaczone godziny konsultacj, dziekanat potwierdza, że godziny są aktualne, a w praktyce okazuje się, że wykładowcy nie ma i nie jest to pojedyncze zdarzenie. Terminy egzaminów podawane są w często w ostatniej chwili. Jest to niedopuszczalne, bowiem ludzie lubią sobie pewne rzeczy zaplanować, niektórzy pracują, wyjeżdżają itd. Trzeba mięć na uwadze fakt, że nie są to darmowe studia. A tam gdzie są usługi płatne pewne standarty obowiązują, szczególnie w dobie Internetu, należy się liczyć z tym, że jeśli studentowi coś będzie nie pasować to opisze problem. Także myślę, że jeśli chce się zdobywac nowych kandydatów i trzeba się przykladać do tego aby obecni byli zadowoleni.

  02-02-2021