Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Informatyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – zasady rekrutacji na rok 2022/2023Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na UMK na rok 2022/2023


Kierunek informatyka dostępny jest w ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Osoby pragnące rozpocząć naukę na tej uczelni powinny sprawdzić zasady rekrutacji UMK.
Uczelnia na swojej oficjalnej stronie internetowej publikuje informacje związane z naborem wraz z terminami dostarczania poszczególnych dokumentów rekrutacyjnych. Dzięki temu kandydaci mogą poznać aktualne informacje na temat naboru.
Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie konkursu świadectw.


Studia na kierunku Informatyka na UMK

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: I i II stopnia 

Czas trwania: 3 lub 3,5 roku studia I stopnia i 2 lata studia II stopnia

Przedmioty maturalne punktowane w procesie rekrutacji to: fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. Dla zwiększenia swoich szans na przyjęcie najlepiej każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.


Opinie o Uniwersytecie Mikołaja Kopernika


Pod linkiem Uniwersytet Mikołaja Kopernika – opinie dostępnych jest wiele informacji na temat uczelni. Absolwenci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami ze studiowaniem i przekazują rzetelną wiedzę dla osób rozważających kandydowanie na studia na kierunku informatyka. Młode osoby pragnące dostać się na uczelnię powinny jak najbardziej zapoznać się z dostępnymi na stronie informacjami, które pozwalają na zdobycie bardzo szerokiej wiedzy.


Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika


Uniwersytet Mikołaja Kopernika w swojej ofercie edukacyjnej posiada m.in. kierunek Informatyka. Studia te umożliwiają zdobycie szerokiej wiedzy technicznej i przygotowują do pracy w sektorze IT. Studenci w trakcie nauki poznają wiele interesujących zagadnień i dzięki temu są świetnie przygotowani do podjęcia się zatrudnienia w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Sprawnie posługują się językami programowania, zarządzaniem bazami danych czy administrowaniem sieci teleinformatycznych. Uczelnia stawia w głównej mierze na przekazywanie praktycznych kompetencji, a wykłady prowadzone są przez praktyków.


Program studiów/Czego się nauczysz?


Najważniejsze kompetencje, które posiadają absolwenci informatyki to:

  • Korzystanie z narzędzi informatycznych
  • Projektowanie baz danych
  • Znajomość technologii mobilnych
  • Znajomość technologii sieciowych oraz architektury komputerów
  • Posługiwanie się językami programowania
  • Tworzenie algorytmów

 

Program studiów na kierunku Informatyka na UMK 

Informatyka na 6 uczelniach w Bydgoszczy

Grafika na 3 uczelniach w Bydgoszczy


Data publikacji: 22.04.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Bydgoszczy

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach