Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF)(Niepublliczna)

palceholder

Wrocław

ul. T. Kościuszki 4

tel.:

71 342-50-02

Studia dyplomowe - kierunki
Fizjoterapia
Kosmetologia

Opis uczelni

Z inicjatywy Andrzeja Czamara – specjalisty fizjoterapii i rehabilitacji, w 1999r. rozpoczęła działalność niepubliczna szkoła wyższa, której pierwszym kanclerzem został jej założyciel. Doświadczenie prof. Czamara nabyte podczas pracy z pacjentami, pozwoliło stworzyć unikalny program dydaktyczny. 

Nowoczesne i w pełni wyposażone pracownie: anatomii, histologii, fizykoterapii, fizjologii wysiłku, urządzenia pomiarowo – rehabilitacyjne, zaawansowane technicznie sale dydaktyczne, dostęp do hal sportowych i siłowni – dają studentom doskonałą bazę dydaktyczno – naukową. Praktyki i ćwiczenia odbywają się w kilkunastu placówkach służby zdrowia, dzięki czemu uczelnia oferuje wysoki poziom nabywanych umiejętności praktycznych.

Uczelnia współpracuje z ponad 20 gabinetami kosmetycznymi, gdzie studenci kosmetologii mogą podnosić swoje kwalifikacje. Struktura uczelni oparta jest o Instytuty Fizjoterapii i Kosmetologii oraz Jednostki Międzyinstytutowe. Studenci podejmują naukę w systemie studiów I-ego i II-ego stopnia, lub na jednolitych studiach magisterskich, przy uczelni działa również Ośrodek Szkolenia Podyplomowego oraz filia w Lądku Zdroju.

 

Misja Uczelni

Miejscem, gdzie można zdobyć wykształcenie z zakresu fizjoterapii na najwyższym poziomie, jest Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF) we Wrocławiu. Ta prywatna uczelnia o ugruntowanej pozycji i wysokiej renomie jest idealnym wyborem dla tych, którzy pragną rozpocząć karierę w branży zdrowia.

Misją WSF jest kształcenie kadr medycznych na najwyższym poziomie, z naciskiem na rozwijanie umiejętności praktycznych. Co istotne, uczelnia szczegółowo dba o jakość kształcenia, a jej celem jest spełnianie - a nawet przekraczanie - oczekiwań studentów i pracodawców.

To zdanie uczelnia realizuje, oferując studentom szansę rozwijania umiejętności w wyspecjalizowanych laboratoriach i klinice na terenie uczelni. Niemała uwaga poświęcana jest również modernizacji oferty edukacyjnej, aby spełniała ona najnowsze standardy i trendów w branży medycznej.

Podsumowując, Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu jest miejscem, które za priorytet stawia jakość kształcenia swoich studentów, dbając o ich rozwój, przygotowanie do pracy w zawodzie i ich przyszłą karierę.

 

Koła naukowe

Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF) w Wrocławiu jest powszechnie uznawana za jedną z wiodących uczelni medycznych w Polsce. Szczególnie znana jest ze swojego wszechstronnego wsparcia dla działań naukowo-badawczych studentów.

Koła naukowe na WSF są wysoce aktywne, prowadząc intensywne badania, które stale przyczyniają się do rozwoju dziedziny fizjoterapii. Z pomocą doświadczonego i oddanego personelu akademickiego, studenci mają możliwość nie tylko pogłębienia wiedzy teoretycznej, ale także nabycia nieocenionych praktycznych umiejętności i doświadczenia.

Oferowane koła naukowe obejmują bardzo różne specjalizacje, takie jak:

  • fizjoterapia w sporcie,
  • fizjoterapia neurologiczna,
  • fizjoterapia w ortopedii.
Każde koło naukowe organizuje regularne warsztaty, seminaria i wykłady, które umożliwiają studentom dogłębną analizę konkretnych problemów i sytuacji z praktyki medycznej.

Dzięki aktywnemu udziałowi w kółkach naukowych, studenci Wyższej Szkoły Fizjoterapii mają szansę na zdobycie rzeczywistej wiedzy i umiejętności, które będą nieocenione w ich przyszłej karierze zawodowej.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF) mieszcząca się we Wrocławiu, to uznana, specjalistyczna uczelnia oferująca programy na kierunkach związanych z medycyną, w tym przede wszystkim na Fizjoterapii.

Znajduje się w pobliżu innych centrum edukacyjnych o podobnej ofercie edukacyjnej. Jednym z nich jest Uniwersytet Dolnośląski, która udostępnia studia na kierunku Fizjoterapia, jak również wiele innych bliskich interdyscyplinarnie. Inną uczelnią jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, który oferuje szereg kierunków medycznych i nauk o zdrowiu, w tym Rehabilitację medyczną.

Warto również wspomnieć o Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Choć jest umiejscowiona poza Wrocławiem, to absolutnie warta rozważenia zainteresować się jej ofertą edukacyjną na kierunku Fizjoterapia, ze względu na bogatą ofertę doświadczeń praktycznych.

Wybór między tymi instytucjami może zależeć od wielu różnych czynników, więc wszechstronne porównanie Wyższej Szkoły Fizjoterapii i podobnych jej uczelni, pozwoli przyszłym studentom podjąć świadome decyzje.

 

Kosmetologia

Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF) położona jest w sercu Wrocławia. Ta prestiżowa uczelnia jest idealnym miejscem do studiowania dla osób pragnących zdobyć wszechstronną wiedzę i doświadczenie na kierunku Kosmetologia.

Kierunek ten oferuje unikalne połączenie nauk medycznych, nauk o zdrowiu i estetyki. Studia charakteryzują się praktycznym podejściem, co oznacza duży nacisk na doświadczenie praktyczne zdobywane podczas licznych praktyk i staży. Wielowymiarowy program nauczenia obejmuje studia nad skórą, włosami, paznokciami, makijażem, a także zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

WSF jest znane z najwyższej jakości kształcenia, oferując nowoczesne laboratoria, wysokiej klasy sprzęt i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Studiuj korzystając z najnowszych technologii w dziedzinie Kosmetologii!

Absolwenci Kosmetologii na WSF są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w różnorodnych środowiskach, od salonów kosmetycznych, przez kliniki dermatologiczne, aż po przemysł kosmetyczny. Rozpocznij swoją karierę w Kosmetologii na Wyższej Szkole Fizjoterapii!

Zobacz więcej: Kosmetologia we Wrocławiu - 5 uczelni

 

Fizjoterapia

Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF) w Wrocławiu jest specjalistyczną uczelnią, której głównym celem jest kształcenie przyszłych ekspertów w dziedzinie medycyny rehabilitacyjnej. Profesjonalizm i nowocześnie podejście do nauczania czyni WSF jednym z wiodących ośrodków edukacyjnych w tej dziedzinie.

Na kierunku Fizjoterapia, student zwłaszcza dostateczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, fizycznych, społecznych i behawioralnych, która stanie się fundamentem dla przyszłej praktyki. Program studiów zapewnia zdobycie umiejętności w zakresie oceny stanu pacjenta, diagnozy, planowania i prowadzenia procedur terapeutycznych.

Szkoła oferuje praktyczne kształcenie, które obejmuje praktyki kliniczne i staże w renomowanych placówkach medycznych. Również współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i klinicznymi na całym świecie, co daje studentom możliwość międzynarodowej wymiany i zdobywania doświadczenia zawodowego.

WSF to nie tylko nauka, ale także rozwijanie pasji i życia studenckiego. Uczelnia prowadzi różne koła naukowe, organizuje konferencje i seminaria, a także wspiera rozwój sportowy swoich studentów.

Studiując Fizjoterapię na WSF, stajesz się częścią społeczności kierującej się pasją do pomagania innym i podążającej za najnowszymi trendami w rehabilitacji medycznej.

Sprawdź więcej: Fizjoterapia we Wrocławiu - 3 uczelnie

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Fizjoterapia24502450
Kosmetologia24502450

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Kierunek Kosmetologia
PMWSZ w Opolu
Kosmetologia UM w Poznaniu