Analityka medyczna
Dietetyka
English division faculty of dentistry
English division faculty of medicine
Farmacja
Fizjoterapia
Lekarski
Lekarsko-dentystyczny
Pielęgniarstwo
Położnictwo
Ratownictwo medyczne
Zdrowie publiczne

Opis uczelni - UM we Wrocławiu

UNIWERSYTET MEDYCZNY (UMED) IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH WE WROCŁAWIU


Tradycje wrocławskiej uczelni medycznej sięgają początków XIX w., jednak jako samodzielna instytucja, obecny Uniwersytet Medyczny został powołany 01-01-1950r., po rozdziale Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego, z wydzieleniem Akademii Lekarskiej, późniejszej Akademii Lekarskiej we Wrocławiu. Od 26-07-2012r. na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, dolnośląska uczelnia medyczna nosi nazwę „Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu".

W swojej działalności uniwersytet oprócz roli dydaktycznej, pełni też ważną rolę badawczą i kliniczną regionu. Przyszli lekarze, farmaceuci i personel medyczny, mogą podjąć studia I-ego i II-ego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, na 10 kierunkach oferowanych przez trzywydziałową strukturę Uniwersytetu Medycznego.

Wyspecjalizowana kadra wykładowców akademickich, nowoczesna baza kliniczna, innowacyjna infrastruktura naukowo ‐ badawcza oraz wysokie miejsca zajmowane przez placówkę w notowaniach i rankingach szkół wyższych, sprawiają, że wrocławska uczelnia medyczna jest jedną z najlepszych szkół wyższych o profilu medycznym w Polsce. Światowy ranking webo metryczny, stawiał Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na I miejscu wśród krajowych uczelni medycznych.

 

Koła naukowe

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMED) jest wyjątkowym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym, specjalizującym się w kompleksowym przygotowaniu studentów do pracy w sferze zdrowia. Zlokalizowany w malowniczym Wrocławiu, gromadzi wokół siebie zarówno rodzimych, jak i międzynarodowych studentów, dostarczając im najlepszych możliwości nauki i rozwoju.

Ważnym elementem jest bogata oferta akademicka, której integralną część stanowią koła naukowe. Na UMED funkcjonuje ich ponad 60, obejmujących różnorodne dziedziny medycyny, od anestezjologii i ratownictwa medycznego, przez choroby zakaźne, po neurologię i genetykę. Koła naukowe są doskonałym miejscem do pogłębiania wiedzy, zdobywania umiejętności praktycznych oraz nabywania doświadczenia klinicznego.

Pod opieką doświadczonych nauczycieli akademickich, studenci mają możliwość pracować w specjalistycznych laboratoriach, uczestniczyć w projekatach badawczych i inicjować własne badania. Udział w kołach naukowych to nie tylko cenna dodatowa edukacja, ale też możliwość nawiązania wartościowych kontaktów naukowych i dostęp do najnowszych osiągnięć medycyny.

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu to miejsce, gdzie nauka idzie w parze z praktyką, a studenci mają realną możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań naukowych.

 

Studia podyplomowe

Założony w 1945 roku, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMED) jest jednym z najważniejszych ośrodków medycznych w Polsce. Położony w zabytkowym mieście Wrocław, UMED stanowi idealne miejsce do zdobywania i pogłębiania wiedzy medycznej.

Oferta edukacyjna UMED skupia się na naukach medycznych, farmaceutycznych i zdrowotnych. Studia podyplomowe są jedną z kluczowych ofert UMED. Uczelnia proponuje wiele specjalistycznych programów podyplomowych, które skierowane są do doświadczonych specjalistów medycznych aspirujących do dalszego rozwoju i specjalizacji.

Dokształcanie na najlepszym poziomie jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod dydaktycznych, wyspecjalizowanemu kadrowi naukowemu oraz innowacyjnej bazie dydaktycznej. UMED daje możliwość nauki pod okiem ekspertów w swym zakresie, w międzynarodowym środowisku naukowym z doskonałą infrastrukturą badawczą.

Wrocław, miasto o wielowiekowej historii i bogatej kulturze, oferuje dużo atrakcji dla studentów. Szereg kulturalnych i sportowych wydarzeń, piękna architektura, a także łatwość dojazdu do innych europejskich miast czynią go idealnym miejscem dla studiów.

 

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMED) to prestiżowa instytucja kształcąca specjalistów z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Wrocław to miasto tętniące życiem akademickim, zapewniające liczne możliwości rozwoju dla studentów. Oprócz UMED, wokół Wrocławia roztacza się mnóstwo innych uczelni z podobnym profilem.

Uniwersytet Wrocławski jest jednym z nich. Choć nie posiada wydziału medycznego, jego Wydział Nauk Biologicznych oferuje kierunki takie jak biologia, biotechnologia, neurobiologia, które mogą być dobrą podstawą dla przyszłych lekarzy i naukowców.

Następnie mamy Politechnikę Wrocławską, której Wydział Elektroniki oferuje kierunek bioinformatyki. Studia te łączą nauki medyczne z informatyką, co jest nieocenione w dzisiejszych czasach rozwijającej się medycyny cyfrowej.

Na koniec warto wspomnieć o Uniwersytecie Ekonomicznym. Choć może wydawać się niezwiązany z medycyną, jego Wydział Gospodarki Zdrowia edukuje przyszłych menedżerów w ochronie zdrowia. Sektor ten potrzebuje również specjalistów z wiedzą ekonomiczną.

 

ikonka kierunki studiów

Zasady rekrutacji na wybrane wydziały na - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Tak się studiuje medycynę na Uniwersytecie Opolskim
EDU DAY – zapraszamy na studia do PUM
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach kierunek: lekarski