Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Błażej
  Informatyka biznesowa

  Po technikum odczułem szok związany z potrzebą systematycznej nauki, ale teraz widzę, że wystarczyło trochę determinacji, by poradzić sobie z sesją. Atmosfera między studentami jest wspierająca, a wykładowcy mają różne podejście. Niektórzy z nich naprawdę powinni przemyśleć swoją rolę w procesie dydaktycznym. Dla wytrwałych okej to naprawdę nie jest to łatwy kierunek

  19-04-2024
 • informatyk
  Informatyka

  Największy plus kierunku to bardzo jasne zasady studiowania. Wystarczy się przykładać i oddawać na czas projekty, aby mieć pewność, że się zda bez problemu. Wykładowcy są różni ale większość bardzo ciekawie prowadzi zajęcia i wielu rzeczy można dowiedzieć się już bezpośrednio na zajęciach. Sami studenci z uwagi na małe grupy raczej się znają i łatwo o nawiązanie ciekawych relacji z innymi osobami. Ogólnie jak najbardziej polecam uczelnię i kierunek. Nawet osoby, które nie miały wcześniej styczności z informatyką przy odpowiednim zaangażowaniu dadzą sobie radę na studiach.

  08-01-2024
 • Hubert
  Automatyka i robotyka

  Początek nauki to w głównej mierze zajęcia z matematyki, która pojawia się również na wielu zajęciach w późniejszych latach. Dodatkowo prowadzone są zajęcia z programowania, elektroniki oraz elektrotechniki. Aby ułatwić sobie skończenie studiów warto też uczyć się samodzielnie. Warto skupić się przede wszystkim na programowaniu i matematyce, które ułatwiają wiele późniejszych zaliczeń. Wadą kierunku jest jedynie to, że konieczne jest przygotowywanie wielu sprawozdań, co zabiera czas wolny. Atmosfera na uczelni jest ogólnie poprawna i praktycznie z każdym da się porozumieć.

  14-12-2023
 • Anastazja O.
  Informatyka

  Uczelnia jak dla mnie całkiem fajna. Dużo się tutaj dzieje, ludzie ok. Zdarzają się osoby oderwane od rzeczywistości, ale to jak wszędzie. Wykładowcy jedni lepsi, inni gorsi. Pod uwagę brane są uwagi studentów. Rektor wspaniały, zawsze jest pomocny i traktuje studentów naprawdę ok. Dziekanat pozostawia wiele do życzenia. Osoby, które chcą tutaj studiować, to polecam. Zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób. Dużo praktyki, chociaż zapychacze się zdarzają. Mieszam niedaleko, lokalizacja świetna. Polecam

  27-09-2023
 • TOMASZ
  Programowanie

  Co do uczelni jest to mała prywatna uczelnia we Wrocławiu, ja studiuje stacjonarnie, na uczelni jest w miarę luz, poziom jest niższy od tego który reprezentuje politechnikę może przez to że nauka nie jest ukierunkowana na masę matematyki i fizyki, ale uczyć się trzeba jak wszędzie :P i duuuzo informatyki co naprawdę jest super wielką zaletą! kilka ciekawych przedmiotów związanych z biznesem, przedsiębiorczością i rozwojem osobistym (wszystko zależy od danych wykładowców, od IV semestru zaczynają się specjalizacje więc przedmioty nastawione bardziej na praktyczne zastosowania, dość sporo projektów (ja specjalizacjia Programowanie, myślę że poziom programowania, przykładowo C++ na przyzwoitym poziomie), nauczyciele są na ogół pomocni, rektor także, dziekanat może być nieco denerwujący bo niekiedy ciężko w nim coś załatwić i przykładowo informacje o zmianie jakiś zajęć przesyłają na ostatnią chwilę lub zapomną. Uczelnia nie zawala dużą ilością prac do domu, więc jest sporo czasu po zajęciach które można ciekawie spożytkować. Mam dzięki temu czas na realizowanie własnych ciekawych projektów, czy też np jak niektórzy pracują na pół etatu już w branży to nie ma problemu. Szkoła wymaga odbycia po każdym semestrze letnim conajmniej 6 tygodniowe praktyki co bardzo wiele daje ale polecam już zimą samemu szukać w własnym zakresie praktyk niż liczenie na bardzo ciekawą ofertę z biura karier. Specjalizacje: Programowanie, bazy danych, sieci, grafika. Musi byc conajmniej 10 os chętnych żeby otwarli, na zaocznych otwarli je wszystkie, na dziennych otwarli tylko programowanie i bazy danych na moim roku. Ja ogólnie jestem zadowolony z uczelni, choć są też tacy którzy narzekają. Ale jeśli jesteś bardzo ambitny i chcesz cisnąć matematykę i fizykę to bardziej poleciłbym Politechnike Wrocławską, wszystko zależy od celu:D

  02-03-2020
 • Pan O
  Informatyka

  Zależy czego sie oczekuje od uczelni. Ja jestem na drugim semestrze i póki co mogę powiedzieć, że jest to szkoła w której wykładowcy się starają przekazać Ci wiedzę jeśli tego chcesz. Jeśli chcesz tylko zdać to też dasz radę to zrobić. Jeśli chodzi o dziekanat to nie oczekiwałbym zbyt wiele XD Ogólnie mi się podoba, szkoła raczej bezstresowa i wszystko da się załatwić. Niestety niektórzy wykładowcy mają dość wysokie wymagania odnośnie obecności. To tak w skrócie ;)

  13-01-2020
 • Piotr!!1
  Informatyka

  jeśli szkoła nie ma być priorytetem, zamierzasz pracować, studiować i do tego mieć jeszcze własne życie i czas na własne potrzeby to jak najbardziej polecam. Jeśli tylko ze szkoły średniej wyciągnęłaś wystarczająco dużo (powiedzmy minimum uczeń czwórkowy) jesteś w stanie bez większych poświęceń przejść tą szkołę. Jedyny problem jaki spotkasz to ze strony niekompetencji dziekanatu i osób z zarządu szkoły. Ich ustalenia choćby planów zajęć to kpina. Pod tym względem akurat nauczysz się prawdziwej szkoły życia - jak postępować z pracownikami urzędu, co prawnie zrobić trzeba, co się powinno, a czego nie trzeba pomimo tego, że ktoś próbuje tego wymagać. Przydaje się to w życiu, tylko trzeba mieć duży zapas nerwów. Ponadto nic nie jest jasno i jawnie napisane. Nie ma instrukcji krok po kroku co w tym semestrze student powinien zrobić. Jak nie znajdziesz grupy osób, która będzie zdobywała informacje i się nimi dzieliła to może być ciężko. Powiedziałbym, że bycie w grupie to taki "must have" na tej uczelni i jednocześnie najlepsza rada.

  09-11-2018
 • Oscar
  Informatyka

  Ja studiuje informatykę, ale dopiero kończę pierwszy rok i w sumie to mam wiekszosc przedmiotów przepisanych z politechniki., bo juz tam studiowałem. to że jest to uczelnia prywatna i jak chcesz zdać, to się nauczysz i zdasz. Nikt nie będzie Ci robił takich problemów jak na przykład na polibudzie.Za to czasem czepiają się o obecności. Jak chcesz się uczuć z wykładów to też większość przedmiotów jest dobrze prowadzona i można wynieść więcej niż tylko przysłowiową kredę  :-)Jeśli chodzi o przepisywanie ocen to lepiej załatwić to zanim się zapiszecie, bo później to są duże problemy. Jeśli chodzi o dziekanat, to zazwyczaj bywa haos i są problemy z planami zajęć, indeksami, czy legitymacjami.Ale dzieki temu terminu są luźne i nawet jak się nie wyrobicie w czasie to raczej starają się doradzić i pomoc, a czasem nawet przesunąć termin składania różnych papierów czy indeksów.Najlepiej to od razu wbijać do indeksu, bo później o każda ocenę jest walka, a czasem to po prostu łatwiej zaliczyć jeszcze raz.

  13-06-2018
 • Weronika
  Informatyka

  Nie wiem czy chcecie iść zaocznie czy dziennie,bo może się to jednak trochę różnić jeśli chpdzi o rozkład zajęć typu ilość wykładow i ćwiczeń. ja studiuje zaocznie.Jestem na kierunku Informatyka. Ciężko się wypowiedzieć na temat typowo zawodowych zajęć bo dopiero kończę 2 semestr. Jak wszędzie, wykładowcy są przyjemniejsi i tacy niekoniecznie. W dziekanacie trzeba się liczyć, że będziesz coś załatwiać milion lat, bo babki maja niby magistra a głupie jak but i wiecznie jedna mówi jedno a druga drugie.  Ciężko się jednoznacznie wypowiedzieć czy polecam. Jeśli chcecie mieć tylko papier a sami już dużo umiecie lub macie samozaparcie aby się uczyć, to tak. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to średnio. Ale jak to powiedział znajomemu na wykładzie wykładowca na PWR, student uczy się sam, wykładowca tylko przedstawia temat.

  13-06-2018
 • Marci
  Informatyka

  Nie będę owijał w bawełnę, jestem na pierwszym roku wiec też nie mam co się za bardzo wypowiedzieć, trafiła mi się nawet ciekawa ekipa więc fajnie się studiuje, a co do kierunku to jestem na informatyce zaocznie i prawdę powiedziawszy pierwszy semestr to mało co miał związanego z informatyką =.= ale to w sumie był I semestr a tak jest na każdej uczelni. I powiem szczerze co do ilości zajęć na zaocznym to jestem mile zaskoczony np. w tym semestrze kończę zajęcia o 17 i 15 więc tak na prawdę można potem jeszcze na imprezę skoczyć ^^ Więc jeżeli chcesz pracować i uczyć się to polecam tą szkołę bo jest szanasda na połaczenie nauki z pracą, bez konieczności rezygnowania lub olewania jednej z nich. Na pewno będzie i czs na naukę i pracę mozde i na imorezy ;-) Wykąłdoecy całkiem ok

  12-06-2018
 • maciek
  Informatyka

  cześć, studiuję na kierunku informatyka, zaocznie. studiuję w sumie pierwszy rok osobiście nie miałem do czynienia z innymi szkołami wyższymi więc nie mam za wiele porównania. a czy polecam to już bardziej kwestia indywidualna, doszkalałem się w szkole policealnej i wcześniej miałem pracę w informatyce także dla mnie szkoła ma charakter bardziej szerszego zrozumienia już i tak znanych mi problemów i póki co zarzutów nie mam, może pierwsze półrocze było słabe bo mieliśmy głównie przedmioty niezwiązane z tematem (np. przedsiębiorczość, finansowanie), ale im dalej w las tym lepiej jeżeli zaś chodzi o suche fakty związane z uczelnią to na przykład indeksy są papierowe :-/ , przebywanie w salach po 6-8h bywa męczące bo brakuje klimatyzacji pomieszczeń (w zimę grzeją), generalnie jest to trochę robione 'na partyzanta' myślę że wykładowców nie mam co się czepiać, większość jest konkretna (chociaż zdarzają się przypadki fatalne), no ale jak słyszałem od kolegów którzy studiowali na innych uczelniach jest to normalne.

  12-06-2018
 • Piotr
  Informatyka

  Studiuję na tej uczelni informatykę jak chyba większość studentów, bo to główny ich wabik. Jest jeszcze automatyka i robotyka z ciekawych inzynieryjnych kierunków. Uczelnię oceniam w sumie dobrze. Wykładowcy - jak wszędzie na całym świecie, jedni lepsi, drudzy gorsi, ale zdecydowanie więcej dużo tych lepszych. Ptzyjemniejszych dla studentów jest więcej .Ostatnio widać, że głos studentów zaczyna być słuchany, bo niektórzy wykładowcy z niektórych zajęć są zdejmowani, co wychodzi oczywiście na korzyść i dla uczelni i dla studentów. Nasz dziekanat ostatnimy czasy  nie daje za bardzo rady, ale to głównie dlatego, że są same nowe osoby, które dopiero się uczą, więc jeszcze dobrze nie ogarniają. Daję 5 gwiazdek ze względu na Pana Rektora Tomasza Długosza, który zawsze służy pomocą i nigdy nie odsyła studenta z kwitkiem. Nadrabia niedostatki dziekanatu. Posiada dużą wiedzę, dobrze się orientuje w przepisach i działaniu uczelni. Większość spraw załatwia od ręki. Z czystym sumieniem polecam WWSIS!

  11-06-2018
 • Programista
  Programowanie

  Osobiście chodzę do tej szkoły raczej bardziej, aby uzyskać głównie ten tytuł inżyniera i jednak naukę programowania staram się rozwijać we własnym zakresie.. wydaje mi się że tak i ma być, bo jaka by uczelnia nie była programowaniu trzeba się uczyć w domu! Choć teraz w moim semestrze mamy parę zajęć, które są związane z programowaniem... Ale i tak więcej jak już pisałem można myślę wyciągnąć z domu ;) szkoła czy uniwersytet dają tylko podstawę i różne warianty rozwoju w programowaniu... nasza sprawa to tylko wybrać i się rozwijać Żadna uczelnia nie nauczy programować chyba, ale jak pisałem wcześniej, nigdy nie byłem na innych uczelniach i nie chcę przekazać złego obrazu rzeczywistości.

  11-04-2018
 • KAMILL
  Informatyka

  ciężko mi udzielić takiej ogólnej opinii, ale jednak napiszę:) tak jak wcześniej nie studiowałem na innych uczelniach i nie mam za bardzo porównania to opinia może być trochę subiektywna :D Na pewno jest łatwiej niż na takiej politechnice wrocławskiej, ale też jeżeli kompletnie nic się nie uczysz to taka osoba raczej nie powinna zaliczyć.wydaje mi się, że niezależnie na jaką uczelnie nie pójdziesz to i tak musisz rozwijać się we własnym zakresie w domu.Nie wiem jak z ilością praktycznej wiedzy, bo dopiero teraz jestem na specjalizacji i nie zbyt liznalem jeszcze jak te zajęcia będą wyglądać Żadne studia nie nauczą być np programistą czy grafikiem komputerowym

  29-03-2018
 • Junior web-developer
  Informatyka

  Wykladowcy sa rozni, jak wszedzie. Ja poszedlem tutaj, bo politechnika nie otwarla informatyki zaocznej, wiec nie mialem wyboru, ale nie pożałowałem, studiuje się bardzo dobrze. no poki co jestem po pierwszym semestrze, na poczatku jest przedsiebiorczosc itp. Jedyne czego sie nauczylem to troche photoshopa na podstawach grafiki, cala reszte mialem juz w technikum, więc bardzo polecam zaczynać swoją ścieżkę zawodową jeszcze z technikum.. bardzo to pomaga na studiach teraz na drugim semestrze jest przede wszytkim mata i c++ sie zaczyna No i muszę wspomnieć o dziekanacie..zczerze mowiac to organizacja uczelni to jakas porazka. Nigdy nic nie wiadomo, ale z tego co wiem to na wielu uczelniach tak jest

  27-03-2018
 • KlaUDiA
  Informatyka

  Cześć. Sama szkoła wizualnie wrażenia aż takiego nie robi, bo mimo wszystko jest ona mała w porównaniu do publicznych uczelni. Jednak mi to nie przeszkadza :) Co do nauczycieli to jak na razie nie mam na co narzekać, są w porządku, można się z nimi dogadać i starają się patrzeć na sprawy od strony praktycznej. W każdym semestrze trafi się jakiś tam jeden "dziwny" nauczyciel, ale nie może być za dobrze :D Jedyne na co można narzekać i to tak konkretnie to dziekanat.. Babeczki troszkę nie wiedzą co się dzieje i ciężko jest coś załatwić. Trzeba chodzić i chodzić. Co jest dziwne, że nie radzą sobie przy tak małej ilości ludzi.

  27-03-2018

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT - Aktualności

Dzięki decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej otrzymała uprawnienie do prowadzenia studiów na kierunku Bioinformatyka. Szkoła jest pierwszą niepubliczną uczelnią, na której będzie można studiować ten innowacyjny kierunek inżynieryjny.Popyt na pracę bioinformatyków jest duży zarówno w kraju, jak i za granicą. Bioinformatyka jest dziedziną mult [..]

Zobacz więcej