Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych (WSTiJO) w Warszawie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bardzo podobał mi się okres studiów na tej uczelni. Wiele wiedzy mi przekzanao, nie zawsze łatwej i w przyjemnej formie, ale naprawdę jestem pod wrażeniem. Z wiedzy korzystam na codzień, gdyż wyjezdżam z grupami na wyjazdy turytstyczne. Dodatkowo uczę jeżyka. trzeba było troche przysiąśc do nauki, ale to się tylko przydało ;-) Wykładowcy całkiem ok, nie czepiali się zbytnio o moje nieobecności, bo to w ońcu nie uniknione jak pracujesz a zjazdy są w każdy weekned. Sporo ćwiczeń takich ala real life, konferencji i udogodnien dla studentów. Jeżdziłam na konferencje i skzolenia. Bardzo dobrze wspominam czas tu spędzony

  Zoja
  Filologia – języka hiszpański
  04-11-2019
 • Studia w WSTIJO pozwoliły mi pogłębić wiedzę z zakresu szeroko rozumianej turystyki. Pracowałem już jako pracownik biura podrózy, więc jako tako wiedziałem co i jak. Studiowałem na studiach dualnych. Zatrudniona tam kadra wykładowców potrafi przedstawić materiał w taki sposób aby każdy student załapał o co chodzi. Chodzi o wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Ja kończąc tę uczelnię zbobyłem umiejętności praktyczne, które przydalo mi się w zawodzie. Do nich możemy zaliczyć obsługę systemów rezerwacyjnych obowiązującymi aktualnie w turystyce, czy nabycie wiedzy podczas licznych obozów turystki kwalifikowanej oraz wycieczek turystycznych. Uczelnia prowadzi także kursy pilotów wycieczek.

  Marek
  Turystyka i rekreacja
  14-10-2019
 • Jestem bardzo zadowolona ze studiów. Przyjechałam na te studia z Ukrainy i nie zawiodłam się. Naprawdę wysoki poziom nauczania. Na każdych zajęciach coś nowego i co najważniejsze ciekawego mają do powiedzenia prowadząćy zajęcia. A najbardziej podabają mi się wyjazdy. Jest ich wiele. Wiele wyjazdów na praktyki w ramach programu Erasmus+. W tym roku odbywam praktyki w Hiszpanii w hotelu H-TOP Amaika. Trafiłam tam do bardzo fajnego zespołu w dobrym hotelu. Swoje praktyki odbywam na recepcji hotelowej. Mimo napiętego grafiku pracy, udaje mi się znaleźć kilka chwil na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych. Niektóre z nich organizuje dla nas hotel, co też jest mega super!

  Maria
  Turystyka i rekreacja
  07-10-2019
 • Ogólnie w dziekanacie jest chaos organizacyjny, ale z tego co wiem od znajomych to nie jest żadna nowość na uczelniach, nie wiem dlaczego z reguły to dziekanat jest najsłabszą stroną większości uczelni.. Poziom nauczania jest na optymalnym poziomie jak dla mnie. Nie musiałam specjalnie zarywać nocy, a dużo wiedzy wyniosłam. Z wykładowców mogłabym polecić dr Plisiecką i mgr Bileckiego, są na prawdę świetni. Jak ktoś chciałby studiować filologię to śmiało mogę polecić:)

  Aleksandra
  Filologia angielska
  21-02-2019
 • Byłam na specjalizacji biznesowej, więc miałam sporo przedmiotów lub ćwiczeń czy konferencji z tym związanej. Ale to było jakiś czas temu więc nie wiem jak jest teraz. Na mnie uczelnia zrobiła pozytywne wrażenie. Nie mogę narzekać, nauczyłam sie języka. Miałam super lektorów jwedną z polski i super nativa z Valncii :-) Dzięki temu mogliśmy poznać prawdziwy język od podstaw. Szkoda, że nie ma jeszce specjalziacji nauczycielskiej, ale może w przyszłości. Pracuję w biurze turystycznym. Ale było dużo o literaturze czy historii. Mogł być więcej kultury. Jako że to szkioła turystyczna o była geografia z elementami turystyki . Podobały mi się zajęcia z obszaru mediów i etyki dziennikarskiej . I podstawa to język turystyczno-biznesowy.. Trezba było do tego przysiąć, bo jak na uczelni ogólnie był lajt to tu ostro nas cisnęli.

  Anna
  Filologia – języka hiszpański
  09-11-2018
 • Ja studiowałam na WSTiJO turystykę i rekreację na studiach licencjackich i było wszytsko w porządku, a teraz zaczęłam na tej uczelni studia podyplomowe, specjalność komunikacja społeczna i dziennikarstwo. Mi się szkoła i kierunek podoba, jeżeli chcesz się przyłożyć do nauki to zostanie sporo w głowie. Magisterkę robiłam na Almamerze i niestety nie mogę wyrazić pochlebnych opinii . Jedyne co tam było to drogie czesne, bałagan straszny w dziekanacie, zamieszanie z wykładowcami. Do Skarbka miałam iść ale nie było tylu chętnych i nie uruchomili roku. Teraz jestem z powrotem tutaj i jestem zadowolona. Mamy sporo ćiwczeń prowadzonych ciekawie i na poziomie. Wykładowcy i Ćwiczeniowcy sie przykładają. Zawsze sa na czas, nie ma odwoływania zajęc z dnia na dziń czy z godizny na godzinę.

  Zuza
  Turystyka i rekreacja
  09-11-2018
 • Nie mogę narzekać na uczelnię, Nie jest to uniwerek, więc od razu widać;-) zarówno jeśli chodzi o poziom nauki jak i obsługę w ogóle. Można się sporo dowiedzieć, ale jak nie chodzisz na zajęcia a trochę się nauczysz to też zdasz ;-) Co prawda jak uczestniczyłeś w zajęciach jesteś na uprzywilejowanej pozycji. Nie trzeba kuć można się ceszyć życiem studenckim ;-) Czesne mogłoby być niższe, ale nie ma co narzekać. Budynek też całkiem sensowny

  Sandra
  Turystyka i rekreacja
  06-11-2018
 • Ja w tym roku ukończyłam WSTIJo i dostałam się na magisterskie na UW bez problemu. Plany są na czas, niek sie nie spóźnia, przedmioty takie jak trezba i dobrze prowadzone, nie ma co się czepiać.Balagan jest tyko wtedy, kiedy jakas ciamajda kompletnie nie wie, co sie robi w czasie sesji i biega po wpisy jeszcze pare miesiecy pozniej. Z tym wyposazeniem sal to juz jest super.Niech każdy przyjdzie i obejrzy, wyreontowany budynek, nie rudera albo wuynajęta klitka, więc naprawdę jest miło przychodzic na zajęcia w takim miejscu. W aulach na stale sa rzutniki, no może po za małymi salami na języki, ale jak robisz prezentację zaliczeniowa  to da się wypozyczyć sprzęt z innej sali. Szczególnie fajnie prowadzone są historia sztuki czy geografia turystyczna. naorawdę chce się siedzieć na tych zajęciach i przyswajać wiedzę. POlecam wszystkim

  Bjolka
  Turystyka i rekreacja
  27-09-2018
 • Czesć wszystkim, Jestem studentką tej uczleni i mogę dodać od siebie,że jestem bardzo zadowolona że wybrałam właśnie WSTIJO obroniłam tam najpierw Licencjat ,a teraz będę bronić mgr. Szkoła bardzo przychylna dla studenta jeśli się ma odrobinę kultury osobistej i trochę cierpliwosci, studiowałam na różnych uczelniach łączne z Politechniką Warszawską oraz UW i naprawdę "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... ", a tutaj przynajmniej STUDENT jest szanowany, wysłuchany i zawsze na pierwszym miejscu. i zachęcam do korzystania z przywilejów WSTIJO. Jak dla mnie jest bardzo ok może i mają troszkę tzw: "bałaganu" ale jak w każdej szkole gdy trwa sesja:) i osobiście się podoba lubię tam chodzić może niena rano bo mi się nie chce ale zawsze jestem:) Jeżeli chodzi o opłaty to prawie w każdej szkole jest kara pieniężna (jakiś procent) za to że nie płacisz w czasie, a tu można nawet z dwu czy trzy miesięcznym opóźnieniem płacić i nie ma jakiś przykrych sytuacji

  Kasia J
  Turystyka i rekreacja
  27-09-2018
 • Jeśli chodzi o wykładowców to są naprawdę spoko. Jeśli komuś zależy na dobrym przygotowaniu do pracy to warto iść na tą uczelnie. Głównie jest nastawiona na profil praktyczny, w hotelarstwie oczywiście. Sesje nie są bardzo trudne ale zawsze trzeba się przygotować. Jak chce Pani kiedyś pracować w hotelarstwie to naprawdę warto.

  Patryk
  Hotelarstwo
  21-12-2017
 • Osobiście zadowolona jestem z wykładowców. Wszyscy byli do dogadania się. Niezadowolona jestem z tylko jednej rzeczy że zmieniono mi kierunek po pierwszym roku. Chciałam Turystykę Międzynarodową a ukończyłam Zarządzanie Gastronomią

  Aśka
  Zarządzanie gastronomią i dietetyka
  22-11-2017
 • Jesli chodzi o wstijo to tak : -wykładowcy w większości super , mili , uprzejmi , nie chcą Cię na siłę usidlić tylko dają szansę. Jesli chodzi o tą kwestie to mega na + -praca dziekanatu jest na - . Jest wiele ciekawych przedmiotow np. Geografia tusystyczna z pania puchnarewicz mega na plus - minusem uczelni jest to że jest tam strasznie zimno! Niby grzejniki grzeją ale zawsze wszyscy siedza w kurtkach Ogolnie rzecz biorąc to uczelnie oceniam na plus porównując z innymi uczelniami jest naprawde okay

  Aneta
  Turystyka i rekreacja
  20-11-2017
 • Co prawda ja w tej uczelni broniłem tylko tytuł licencjata, posiadając absolutorium, więc na jako takie zajęcia nie uczęszczałem. Ale szczerze mogę polecić tą uczelnie. Na pewno pod względem wykładowców, to wspaniali ludzie z pasją i otwartością do studentów.

  Maciej
  Turystyka i rekreacja
  16-11-2017
 • Studia na tej uczelni skończyłem jakieś 3 lata temu, więc przez ten czasu pewnie bardzo dużo się tam pozmieniało. Nie mniej jednak, nie spotkałem w swoim krótkim studenckim życiu lepszego dziekanatu i ich godzin pracy. 

  Przemysław
  Turystyka i rekreacja
  14-11-2017