Dziennikarstwo
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna (magisterskie)
Informatyka (inżynierskie)
Informatyka medialna
Kulturoznawstwo
Pielęgniarstwo
Politologia
Prawo

Opis Uczelni - AKSiM ANS w Toruniu

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Toruńska uczelnia, została założona z inicjatywy o. dr Tadeusza Rydzyka, uzyskując wpis do Rejestru Niepublicznych Uczelni 14-VIII-2001 r. Założeniem toruńskiej uczelni wyższej było kształcenie przyszłych dziennikarzy i osób obecnych w kulturze i przestrzeni publicznej w oparciu o wartości chrześcijańskie i służbę człowiekowi. Mottem uczelni jest łacińska dewiza: „Fides, Ratio et Patria” – czyli Rozum, Wiara i Ojczyzna.

W pierwszym roku akademickim, szkołą oferowała jeden wydział - Wydziale Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej, jednak dynamiczny rozwój uczelni i duże zainteresowanie nowatorską formą studiowania, pozwoliło na tworzenie nowych kierunków. W oparciu o wyznawane wartości, przyszli adepci dziennikarstwa poznają zarówno techniczną stronę przyszłego zawodu, jak również metody komunikacji międzyludzkiej, co pomaga w późniejszej pracy.

Obecnie uczelnia prowadzi również studia na kierunkach technicznych, w tym bardzo popularny wśród młodych osób kierunek, jakim jest informatyka. Dużym atutem uczelni jest możliwość odbywania staży i praktyk w związanych ze szkołą radiu, prasie i telewizji, gdzie od podstaw przekazywane są zasady funkcjonowania mediów. Obecnie uczelnia prowadzi działalność edukacyjną na studiach I-ego stopnia licencjackich i inżynierskich, studiach magisterskich i podyplomowych.


 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Sopocka Szkoła Wyższa - uczelnia oczami studentów
SWPS | Sopot
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi - Lider kształcenia praktycznego

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni kujawsko-pomorskie