Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kaśka O.
  Politologia

  Jestem absolwentką politologii. Studia ukończyłam kilka lat temu. Niestety po tym kierunku nie ma zbyt dużych perspektyw na znalezienie dobrej pracy. Pomimo wielu zapewnieniom uczelni, jak to fantastycznie jest po ukończeniu studiów. Zatrudnienie można znaleźć w ministerstwach lub spółkach skarbu państwa, lecz to niestety dla wybranych, dla tych, co posiadają znajomości. Inni musza się przekwalifikować. Prowadzący ok. Niezbyt wymagający. Niestety ogólna organizacja uczelni kiepska. Warto nad tym popracować.

  22-12-2023
 • Kasia
  Pielęgniarstwo

  studiuję pielęgniarstwo tutaj. Studia nie są jakieś szczególnie ciężkie, ale trochę jednak trzeba się przyłożyć, żeby wszystko ogarnąć. Na pierwszym roku będziecie mieli takie przedmioty jak anatomia, biofizyka, genetyka czy farmakologia. Na drugim roku będzie już więcej przedmiotów kierunkowych związanych z samy pielęgniarstwem typu pielęgniarstwo internistyczne, pediatryczne, geriatryczne czy chirurgiczne. Wykładowcy są dość pomocni, jeśli widzą, że ktoś się przykłada to są nastawieni bardzo przychylnie. Na studiach jest też sporo zajęć praktycznych. Także sporo teorii a także sporo praktyki. Szkoła jest dobrze wyposażona, wszystko jest nowe i robi bardzo pozytywne wrażenie.

  20-04-2022
 • Ala
  Pielęgniarstwo

  studiuję tutaj na kierunku pielęgniarstwo w trybie studiów stacjonarnych dla osób pracujących. Zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu. Zaczynamy w czwartki i piątki po godzinie 15. W soboty i niedziele zajęcia są od rana. W niedziele trwają trochę krócej, bo do godziny 15. Szkoła mi się podoba, bo jest bardzo dobrze dofinansowana. Nowe budynki, nowe sale, nowy sprzęt. Kadra wykładowców też jest bardzo życzliwa i pozytywnie nastawiona. Ludzie są niekonfliktowi i zależy im na przekazaniu wiedzy. Nie mam wiedzy jak jest na innych kierunkach na tej uczelni, ale pielęgniarstwo mogę gorąco polecić.

  08-04-2022
 • Mateusz
  Informatyka

  Studiuję informatykę na tej uczelni w trybie niestacjonarnym. Jak na razie wszystko wygląda w miarę w porzadku. Obecny okres epidemii, który mamy trochę utrudnia kontakt z uczelnią, ale tak trafił mój rocznik. Jęsli chodzi o kompetencje wykładowców, to moim zdaniem wszystko jest w porządku, do większości osób nie mam jakiś zastrzarzeń. Uczelnia ma przyzwoite zaplecze, sale komputerowe też są na dobrym poziomie. Jeśli ktoś jest przyjezdny to wiem, że akademik też jest ok., bo byłem tam wcześniej u znajomych z roku. W mojej ocenie Uczelnia jest godna polecenia jeśli chodzi o kierunek informatyka. Innych kierunków nie znam, a wiadomo że na innych kierunkach, będą inni ludzie, także trudno jest mi to ocenić.  

  28-04-2021
 • Kamila
  Pielęgniarstwo

  Zdecydowałam się na ten kierunek z uwagi na perspektywę pracy. Społeczeństwo się starzeje także pracy w tym zawodzie będzie coraz więcej. Wydaje mi się również, że ten kierunek studiów może być też konkretnym fachem do pracy za granicą np. w Niemczech. Zajęcia dają ogólną wiedzę przygotowującą studenta do pracy w zawodzie. Warto zwrócić uwagę na to że mamy bardzo dużo zajęć praktycznych. Z tego co pamiętam to zajęć praktycznych jest ponad 2000 godzin. Czyli prawie połowa czasu poświęconego na studiowanie to zajęcia praktyczne. Zajęcia odbywają się zarówno w pracowniach w szkole jak i w warunkach naturalnych czyli w szpitalach i przychodniach. Uczelnia jest dość dobrze wyposażona. Wykładowcy w większości przypadków są w porządku choć czarne owce tez się zdarzają

  12-04-2021
 • Bogdan
  Dziennikarstwo

  Ja studiowałem dziennikarstwo na tej uczelni. Jestem osobą nie praktykującą i samo osoba księdza Rydzyka nie była szczególna zachęta do studiowania. Wykładowcy są nieżli wielu z nich przebywało za granicą. Trzeba liczyć się z tym, że natraficie na prawicowych dziennikarzy takich jak Stanisław Michałkiewicz który publikuje na łamach Gazety Polskiej czy Najwyższego czasu. Wykłada tam również Wojciech Reszczyński który był założycielem i Prezesem radia Wawa. Kiedyś prowadził również teleekspres w TVP. Był również dziennikarzem radiowej trójki, z której wyleciał, ponieważ nie zareagował gdy rozmówca nazwał Władysława Bartoszewskiego Bydlakiem. Kiedyś to był na prawdę dobry dziennikarz Teraz publikuje w takich prawicowych gazetach jak tygodnik W sieci czy w Naszym dzienniku. Na tej uczelni wykłada również gwiazda portalu Onet Andrzej Stankiewicz który jest również zastępcą redaktora naczelnego Onetu. Znajdziecie tam również wielu dziennikarzy radiowych którzy prowadzą programy miedzy innymi na antenie Radia Maryja. Jeśli chodzi o przedmioty to znajdziecie tam cała dziennikarską klasykę. Na drugim roku studiów macie 2 specjalizacje : dziennikarstwo radiowo – telewizyjne i kultura medialna. Są też cwiczenia praktyczne z przygotowywania reportaży radiowych i telewizyjnych. Sama uczelnia nie jest zła, choć wizerunkowo jej założyciel może niektórych zniechęcać.

  18-02-2021