Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nasza rodzina patchworkowa


Czy rodziny zrekonstruowane to wciąż nowe zjawisko? Jak tworzyć relację i przedstawiać sobie nowych członków rodziny? W jaki sposób podejmować rozmowę z dziećmi swoimi i partnera o nowych sytuacjach? Na te i szereg innych pytań będziemy odpowiadać podczas styczniowej Strefy Rodzica poświęconej rodzinom patchworkowym. Wstęp wolny, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Wychowanie bez wątpliwości

Strefa Rodzica to projekt Uniwersytetu SWPS, w którym na pierwszym miejscu stawiamy dzieci i rodziców. Chcemy odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości, które często pozostają bez odpowiedzi w procesie wychowania.

Strefa Rodzica ma przybliżać, pogłębiać lub weryfikować wiedzę i umiejętności rodziców, niezbędną w pełnieniu jednej z najważniejszych życiowych ról – byciu ojcem lub matką. Mamy zamiar zwrócić uwagę rodziców na konieczność łączenia w procesie wychowania wiedzy i intuicji. Umiejętność słuchania oraz świadomość wyzwań stojących przed współczesnymi rodzinami, pozwolą znaleźć wyjście z niejednej sytuacji. Dzisiejsze świadome rodzicielstwo to przede wszystkim chęć zrozumienia relacji między rodzicem a dzieckiem na wszystkich etapach rozwoju, to aktywne wychowanie i słuchanie siebie nawzajem.

Wiedza i intuicja

Wybitni naukowcy oraz eksperci zajmujący się tematyką wychowawczą będą poruszać problemy związane z psychologią dziecka, psychodietetyką, seksualnością, wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży.

Spotkania w 5 miastach

Projekt Strefa Rodzica będzie się odbywać w pięciu miastach Polski: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Sopocie.

„Problemy psychologiczne i zasoby rodziny zrekonstruowanej,
czyli jak żyć, żeby jak najmniej zaszkodzić dziecku i sobie”


Zapraszamy na wykład dr Marleny Kossakowskiej pt. „Problemy psychologiczne i zasoby rodziny zrekonstruowanej, czyli jak żyć, żeby jak najmniej zaszkodzić dziecku i sobie”, który odbędzie się 28 stycznia 2016 r. o godz. 17.30 na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. Na spotkaniu przedstawimy rodzinę zrekonstruowaną jako nowe i trudne zjawisko psychologiczne oraz społeczne we współczesnym społeczeństwie. Omówione zostaną typy rodzin patchworkowych, ich trudności oraz zasoby, które można wykorzystać wspierając dzieci i jednocześnie dając sobie szansę na szczęście.

O prowadzącej

dr Marlena Kossakowska – psycholog zdrowia z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się psychologią kliniczną, zdrowia i psychologią pozytywną. Interesuje się psychopatologią dzieci, psychoterapią i psychologią przewlekle chorych.

28 stycznia 2016 r. godz. 17:30-19:00, aula 015

„NASZA patchworkowa rodzina”

Jak ułożyć relacje w rodzinie poszerzonej? W jaki sposób komunikować się z dziećmi i partnerami? Zapraszamy na warsztat „NASZA patchworkowa rodzina”, który poprowadzi Anna Chmielowiec-Szatarska już 29 stycznia 2016 r. o godz. 17.30. Celem warsztatu będzie praktyczne podejście do zadań i umiejętności niezbędnych do wytworzenia spójności w rodzinach poszerzonych. Ułożenie relacji w takiej rodzinie wymaga, tak jak w pachworku, więcej trudu, cierpliwości i czasu, ale końcowy efekt może robić wrażenie!

O prowadzącej

Anna Chmielowiec-Szatarska – psycholog, psychoterapeuta, doradca i terapeuta rodzinny. Ukończyła szereg szkoleń z zakresu terapii rodzin i par, w tym całościowe szkolenie przygotowujące do certyfikatu psychoterapeuty PTP i staż w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ. Wieloletni pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie.

29 stycznia 2016 r. godz. 17:30-19:00, sala 005.

Jak wziąć udział?

Uniwersytet SWPS ul. Chodakowska 19/31

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy » Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kontakt

Wydział Zamiejscowy w Sopocie Uniwersytetu SWPS
ul. Polna 16/20

Data publikacji: 26.01.2016