Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Druga wyprawa na biegun Sportu Pozytywnego – ogólnopolskie sympozjum naukowe


W dniach 4-5 grudnia 2015 r. w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego pt. „Wyprawa na biegun Sportu Pozytywnego”.

Wydarzenie adresowane jest do praktyków specjalizujących się w psychologii sportu oraz osób współtworzących wizję współczesnego sportu (m. in. rodziców, trenerów, zawodników, fizjoterapeutów). Tegoroczna edycja poświęcona będzie mistrzostwu sportowemu z uwzględnieniem poszczególnych etapów kariery, które przechodzi każdy z zawodników.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet SWPS wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego, współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Prezydenta Miasta Gdynia oraz Instytutu Sportu.

Idea

Całość Sympozjum poświęcona będzie osiąganiu Mistrzostwa Sportowego z uwzględnieniem poszczególnych etapów kariery. Inicjatorem wydarzenia jest prof. Artur Poczwardowski – wybitny psycholog sportu z Uniwersytetu w Denver, osoba o niewyczerpalnych pokładach energii i spójnej wizji
działania na rzecz Sportu Pozytywnego w Polsce.

Wybitni goście ze świata sportu poprowadzą nas przez swoją drogę do Mistrzostwa Sportowego. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach – wykładach, warsztatach, stolikach specjalistów, dyskusjach oraz spotkaniach mniej formalnych związanych z praktyką i teorią
w sporcie.

Czym jest sport pozytywny?

Sport Pozytywny to nowy nurt w dziedzinie sportu i psychologii, który nie skupia się tylko na zwyciężaniu, ale osiąganiu wyników poprzez włączenie w przygotowania szeroko rozumianego sztabu szkoleniowego (trenera, dietetyka, rodzica, psychologa, fizjoterapeuty) i pozytywnych emocji, zachowując równowagę w poszczególnych obszarach życia sportowca.

Ambasadorami i gośćmi będą wybitne osoby ze świata sportu. Między innymi: Sylwia Gruchała, Robert Korzeniowski, Leszek Blanik, Prof. Jan Blecharz, Iga Kłodecka- Różalska, Bogusław Tołwiński, prof. Artur Poczwardowski, Paweł Habrat, Piotr Stokowiec, Aleksandra Pogorzelska.

Sympozjum jest okazją do spotkania się w jednym miejscu praktyków z ludźmi nauki.

Zgłoszenia i opłaty

Aby wziąć udział w sympozjum, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy »

Dodatkowych informacji udzielają

Małgorzata Pajączkowska
e-mail: malgorzata.pajaczkowska@sportpozytywny.org.pl

Aleksandra Zienowicz
e-mail: a leksandra.zienowicz@sportpozytywny.org.pl

Data publikacji: 19.11.2015