Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

O przyjaźni z sobą i innymi


Współcześnie człowiek ma wiele możliwości, by nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Nie tylko przez kontakt bezpośredni, ale i za pośrednictwem różnego typu portali społecznościowych. Nieustannie jednak wzrasta liczba osób, dla których utrzymanie relacji z drugim człowiekiem stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego też w dobie lajków i wirtualnych znajomości podczas kolejnej Strefy Psyche w Sopocie mówić będziemy o przyjaźni.

Już 15 lutego o tym, jak polubić samego siebie dowiemy się podczas warsztatu z Izabelą Jąderek. Z kolei 10 marca o bliskich relacjach w życiu mężczyzny mówić będzie Jacek Masłowski.

Aby wziąć udział w wydarzeniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Praktyczne zastosowania psychologii

Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach.

Mistrzowie o psychologii w codziennym wymiarze

Strefa Psyche SWPS – psychologia bez cenzury to cykl spotkań odbywających się co miesiąc. W tym roku rozpoczynamy III edycję Strefy Psyche. Projekt realizowany jest w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, dojrzałych (głównie w przedziale wiekowym 21-45 lat), które są zainteresowane psychologią, samorozwojem, poprawą jakości swojego życia oraz uzupełnianiem swoich kompetencji zawodowych o praktyczną wiedzę psychologiczną.

"Bliskie relacje w życiu mężczyzny"

W czasie wykładu opowiem o tym, czym jest bliskość. Jak to słowo rozumieją mężczyźni? W jaki sposób buduje się bliskość z mężczyzną (ale też pomiędzy mężczyznami)? Jakiego rodzaju bariery pokonać musi mężczyzna, aby pozwolić sobie na bliskość w relacji i jakie są źródła tych barier.

O prelegencie

Jacek Masłowski – filozof, psychoterapeuta, coach. Studiował psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Brał także udział w wielu szkoleniach specjalistycznych, m.in. w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 3-letniej Szkole Trenerów i Psychoterapeutów, której program spełnia kryteria Ministerstwa Zdrowia w zakresie kształcenia psychoterapeutów. Pełni funkcję prezesa Fundacji Masculinum. Współtworzy Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia.

Termin i miejsce

10 marca, godz. 17.00-18.30, aula 015 (Uwaga! Nastąpiła zmiana daty z 26 lutego na 10 marca. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.)

Uniwersytet SWPS w Sopocie
ul. Polna 16/20

„Jak polubić samego siebie?”

Stare porzekadło mówi, że najważniejsza relacja w życiu, jaką tworzymy, to relacja z samym sobą. Czasami zdarza się, że myślimy o sobie źle, jesteśmy wobec siebie krytyczni, wstydzimy się własnych uczuć lub potrzeb, wyolbrzymiamy wady i porażki. Takie spojrzenie na siebie negatywnie wpływa na relacje interpersonalne, w tym również na budowanie związki. Jak nie wpaść w pułapkę myślenia, że „nie można polubić lub pokochać kogoś takiego, jak ja”, jak również wzmocnić swoją pewność i świadomość siebie? – O tym porozmawiamy podczas warsztatu. Zapraszam wszystkie osoby, które chciałyby zamienić swojego krytyka wewnętrznego na akceptującego i doceniającego przyjaciela.

O prelegentce

Izabela Jąderek – psycholog, seksuolog. Wykładowca i doktorantka Uniwersytetu SWPS. Edukatorka seksualna, polsko-angielski trener umiejętności psychospołecznych (National Open College w Wielkiej Brytanii). Na co dzień zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym, współpracuje z organizacjami pozarządowymi (Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Akceptacja), działając na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego i psychicznego, wiedzy o znaczeniu seksualności i wspieraniem osób narażonych na wykluczenia

Termin i miejsce

15 lutego, godz. 17.00-18.30, sala 005 (UWAGA! Z powodów zdrowotnych nastąpiła zmiana daty z 9 na 15 lutego. Przepraszamy za zaistniałą sytuację)

Uniwersytet SWPS w Sopocie
ul. Polna 16/20

Kontakt

Dorota Piekarska

Koordynator Strefy Psyche SWPS w Sopocie
tel. 694 441 727
e-mail: strefapsyche.sopot@swps.edu.pl

Data publikacji: 09.02.2016