Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego(Niepublliczna)

palceholder

61-577 Poznań

ul. Różana 17A

tel.:

609 598 899

Studia dyplomowe - kierunki
Anglistyka
Germanistyka
Hispanistyka
Japonistyka
Koreanistyka
Sinologia
Skandynawistyka

Opis Uczelni

WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH (WSJO) IM. SAMUELA BOGUMIŁA LINDEGO

Uczelnia rozpoczęła swoją działalność w 2000r., kiedy decyzją Ministra Edukacji Narodowej została wpisana do rejestru państwowych szkół wyższych niepublicznych. 

Założycielem szkoły była spółka Verbum, dzięki zabiegom działającego w Poznaniu środowiska filologów. Początkowo uczelnia kształciła studentów na kierunku filologicznym w specjalizacjach anglistyka i germanistyka. Wzbogacana z czasem oferta edukacyjna sprawiła, że obecnie na poznańskiej uczelni studiują również studenci zagraniczni między innymi Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji czy Turcji. 

W 2007r. utworzono kolejny kierunek – europeistykę. Według raportu portalu edukacyjnego „Perspektywy”- poznańska szkoła wyższa jest największą w kraju niepaństwową uczelnia o charakterze filologicznym. Kontakty z uczelniami zagranicznymi dają studentom wiele możliwości, w tym możliwość odbycia studiów przez 2 lata w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu i kontynuację nauki przez 2 lata w brytyjskim University of Bedfordshire w Luton. Wysoka jakość nauczania, liczne certyfikaty oraz międzynarodowe kontakty, dają absolwentom szerokie perspektywy na rynku pracy.

 

Misja Uczelni

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego, zlokalizowana w sercu Poznania, jest jednym z wiodących krajowych ośrodków kształcenia językowego wyższego stopnia. WSJO czerpie inspirację z myśli patrona - Samuela Bogumiła Lindego, rektora Liceum Warszawskiego, twórcy pierwszego pełnego słownika języka polskiego.

Misją uczelni jest, tym samym, wsparcie studentów w stawaniu się efektywnymi, interkulturowymi komunikatorami. Aby to osiągnąć, WSJO koncentruje się na rozwijaniu umiejętności językowych, gromadzeniu wiedzy o kulturach oraz tworzenie niezbędnych kompetencji interpersonalnych i międzykulturowych.

WSJO gwarantuje swoim studentom jakość kształcenia, która jest kluczem do budowania globalnej kariery. W tym celu uczelnia oferuje studia licencjackie i magisterskie na pięciu kierunkach języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego. WSJO jest tym samym kwintesencją multikulturowego środowiska, twórczo promującego potrzebę nauki języków.

 

Koła naukowe

Sercem naukowych aspiracji studentów Wyższej Szkoły Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu są jej koła naukowe. Dają one studentom nie tylko możliwość pogłębiania wiedzy, ale i praktycznych umiejętności językowych.

Na WSJO działa wiele kół naukowych, z których każde specjalizuje się w innym języku. Począwszy od kół języka angielskiego, przez niemiecki, włoski, aż po japoński. Koła naukowe na WSJO nie tylko skupiają się na języku, ale i kulturze, historii oraz społeczeństwie krajów, którymi język jest nauczany.

Wśród organizowanych przez te koła inicjatyw znajdują się prelekcje, warsztaty językowe, wymiany studenckie oraz projekty badawcze. Członkowie kół naukowych mają także okazję do udziału w licznych konferencjach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Działalność kół naukowych na WSJO to doskonały przykład połączenia nauki języka z aktywnością studencką, która otwiera drogę do rozwoju osobistego oraz zdobywania cennego doświadczenia. Wyższa Szkoła Języków Obcych to miejsce, które każdemu studentowi daje możliwość do prawdziwej, wieloaspektowej edukacji.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu to specjalistyczna uczelnia, której głównym celem jest wykształcenie profesjonalistów w dziedzinie tłumaczeń i nauczania języków obcych.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) jest kolejną instytucją, która oferuje kierunek "Lingwistyka stosowana". Program ten obejmuje naukę dwóch języków obcych na zaawansowanym poziomie, a także umiejętności tłumaczeniowe i nauczycielskie.

Alternatywą dla WSJO może być WSB University in Poznań, gdzie można studiować "Zarządzanie i Business English". Poza ścisłym zarządzaniem, program nauczania pokrywa wiele aspektów lingwistycznych, z naciskiem na język angielski w biznesie.

Natomiast na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu można studiować na unikalnym kierunku "Ochrona środowiska i gospodarka przestrzenna", którego jednym z podkierunków jest edukacja środowiskowa. Tutaj studenci uczą się języków obcych, ale z naciskiem na specyficzną terminologię środowiskową.

 

Anglistyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego zlokalizowana jest w samym sercu Poznania, oferując studentom dostęp do tętniącego życiem miasta i bogatej kultury historycznej. Uczelnia ta posiada silny profil międzynarodowy, skupiający się na edukacji w dziedzinie języków obcych.

Kierunek anglistyki w WSJO to unikalny program edukacyjny, który zakłada głębokie zrozumienie dla kultury i języka angielskiego. Studia na tym kierunku gwarantują przede wszystkim wysoki poziom nauczania oraz szerokie spektrum specjalizacji związanych z językiem angielskim, co otwiera drogę do kariery w wielu dziedzinach.

Oprócz szlifowania umiejętności językowych, program studiów na WSJO oferuje również moduły z zakresu literatury, kultury czy historii krajów anglojęzycznych. Studenci otrzymają też szereg praktycznych umiejętności z zakresu tłumaczenia, edukacji oraz biznesu międzynarodowego. Dzięki temu absolwenci WSJO są wysoko ceniona siłą roboczą na rynku pracy.

Doświadczeni pracownicy naukowi i niewielkie grupy to jedne z wielu atutów WSJO. Uczelnia koncentruje się na indywidualnych potrzebach studentów, oferując im pełne wsparcie edukacyjne i pomoc w realizacji ich aspiracji akademickich i zawodowych.

Zobacz więcej: Filologia angielska w Poznaniu - 2 uczelnie

 

Germanistyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu jest uznana za jedną z najlepszych uczelni specjalizujących się w nauczaniu języków obcych w Polsce. Uczelnia oferuje unikalny program na kierunku Germanistyka, który łączy w sobie praktyczne nauczanie języka niemieckiego z dogłębnym zrozumieniem kultury niemieckiej.

Studia na kierunku Germanistyka są prowadzone przez doświadczonych wykładowców, którzy są nie tylko nauczycielami, ale i zapalonymi entuzjastami języka niemieckiego. Program integracyjny skierowany jest na rozwijanie kompetencji językowych studentów we wszystkich aspektach: słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu.

Praktyki zawodowe są nieodzownym elementem studiów germanistycznych na WSJO, dając studentom mozliwość zdobycia doświadczenia na placówce edukacyjnej lub innej instytucji, gdzie język niemiecki jest używany w codziennych operacjach. WSJO jest szczególnie dumni z ponadprzeciętnej stopy zatrudnienia wśród swoich absolwentów, co świadczy o wysokiej jakości kształcenia.

Oprócz nauki, WSJO oferuje szereg możliwości do rozwoju osobistego, takich jak kluby dyskusyjne, warsztaty, spotkania z gośćmi z niemieckojęzycznego kręgu kultury oraz wycieczki do Niemiec. Wszystko to sprawia, że studia na kierunku Germanistyka na WSJO stanowią niezapomniane doświadczenie.

Sprawdź również: Filologia germańska w Poznaniu - 2 uczelnie

 

Hiszpanistyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu to prestiżowa instytucja skupiająca się na umożliwianiu studentom dogłębnego zgłębiania wiedzy o językach obcych i kulturach.

Hiszpanistyka to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów na WSJO. Wyróżnia się na tle innych programów nauki języka poprzez połączenie intensywnych kursów języka hiszpańskiego z szeroko zakrojoną inicjatywą akademicką. Nauka języka idzie w parze z zapoznawaniem się z obszerną kulturą i historią Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych.

Kierunek ten przyciąga studentów z całego świata, inspirując ich do nauki w angażującym, różnorodnym i przyjaznym środowisku. Program nauczania zakłada również praktyczne aspekty nauki języka, takie jak interpretacja i tłumaczenie tekstu, co zapewnia niezbędną wiedzę praktyczną niezbędną do kariery w dziedzinie tłumaczeń czy nauczania.

Zaletą jest również lokalizacja w Poznaniu, jednym z najpiękniejszych i najbardziej dynamicznych miast Polski, oferującym wiele możliwości kulturalnych i akademickich. WSJO jest idealnym miejscem do nauki języka hiszpańskiego dla wszystkich, którzy pragną połączyć akademickie aspiracje z fascynacją różnymi kulturami.

Więcej szczegółów: Filologia hiszpańska w Poznaniu - 2 uczelnie

 

Japonistyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu to uczelnia o ugruntowanej pozycji, której misją jest dostarczać edukację najwyższej jakości. Specjalnością tej uczelni są szeroko pojmowane nauki językowe, wśród nich przemycając wielokulturową i fascynującą Japonistykę.

Studia na kierunku Japonistyka w WSJO są doskonałym wyborem dla osób, które chcą zgłębić tajniki wszechstronnej kultury Japonii, od jej starożytnej tradycji, przez język, aż po nowoczesną popkulturę. Program kształcenia jest skalowany na każdy możliwy poziom zaawansowania, ucząc studentów zarówno podstaw, jak i skomplikowanych aspektów języka japońskiego.

Nauczyciele w WSJO to pasjonaci z dużym doświadczeniem dydaktycznym, często mający kulturoznawcze, lingwistyczne oraz socjologiczne tło. W aktach uczelni znajduje się wiele pozytywnych opinii o prowadzących zajęcia, a studentów cenią w nich przede wszystkim zrozumienie, cierpliwość i praktyczne podejście do nauczania.

Poza kształceniem akademickim, WSJO oferuje mnogość działalności pozalekcyjnej związanej z Japonią, w tym kluby języka japońskiego, spotkania z gośćmi z Kraju Kwitnącej Wiśni, jak również wyjazdy studyjne. Jest to zaszczytna uczelnia dla każdego, kto marzy o zrozumieniu Japonii w każdym jej aspekcie.

Zobacz więcej: Japonistyka w Poznaniu - 2 uczelnie

 

Koreanistyka

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego, mieszcząca się w Poznaniu, jest doskonałą opcją dla osób, które szukają interdyscyplinarnego podejścia do nauki o językach. Zwłaszcza, jeżeli twoja pasja koncentruje się na Kulturze Dalekiego Wschodu, WSJO ma dla ciebie propozycję - Koreanistyka.

Kierunek ten łączy naukę języka koreańskiego z dogłębnym zrozumieniem kultury i historii Korei. Studia na tym kierunku nie tylko rozwijają umiejętność mówienia, czytania i pisania w języku koreańskim, ale także prowadzą do pełnego zrozumienia społeczeństwa koreańskiego oraz różnic i powiązań między Koreą a resztą świata.

Interdyscyplinarność tego kierunku pozwala studentom na poszerzenie perspektyw i zdobycie cennych umiejętności, które są bardzo poszukiwane na rynku pracy. WSJO z dumą oferuje program na kierunku Koreanistyka, który łączy w sobie wysoką jakość edukacji z wielokulturowym doświadczeniem, co stwarza niepowtarzalną możliwość dla tych, którzy chcą wejść w głębokie relacje z koreańską kulturą.

 

Sinologia

Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu oferuje studia na kierunku Sinologia. Jest to jedna z nielicznych uczelni w Polsce, pozwalająca studentom na zgłębienie tajemnic starożytnej chińskiej cywilizacji i współczesnej gospodarki Chin.

Studia na kierunku Sinologia to unikalna propozycja dla osób zainteresowanych dalekowschodnimi kulturami, językiem, historią, literaturą, gospodarką oraz polityką. Program studiów składa się zintegrowanych modułów, które w holistyczny sposób przedstawiają nauki humanistyczne, społeczne i ekonomiczne.

Przez trwające pięć lat studiów na WSJO studenci zdobywają dogłębną wiedzę o Chinach – od starożytnej historii do współczesnych problemów społeczno-politycznych. Uzyskują szczególne umiejętności, takie jak: perfekcyjne opanowanie języka chińskiego, tłumaczenie tekstów, interpretowanie i porównywanie kulturowych zróznicowań.

Na koniec studiów, absolwenci uzyskują dyplom magistra sinologii, otwierający przed nimi szerokie możliwości kariery w dyplomacji, edukacji, tłumaczeniu, biznesie, turystyce czy mediach.

 

Skandynawistyka

Sytuowana w sercu Poznania, Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego to idealna destynacja dla studentów zafascynowanych obszarami nordyckimi. Renomowane środowisko akademickie WSJO to gwarancja wysokiej jakości edukacji w dziedzinie skandynawistyki.

Skandynawistyka na WSJO to unikatowa kombinacja nauki języków skandynawskich (szwedzkiego, duńskiego, norweskiego) z dogłębnym zrozumieniem kultury, historii i społeczeństwa krajów nordyckich. Program studiów jest tak zorganizowany, aby umożliwić studentom zdobycie solidnej podstawy biegłości językowej oraz interdyscyplinarnych umiejętności niezbędnych do pracy w międzynarodowym środowisku.

Dodatek, studenci mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty wymian międzynarodowych oraz praktyk zawodowych w krajach skandynawskich. To niewątpliwie przyczynia się do rozwinięcia biegłości językowej oraz zrozumienia skandynawskiego stylu życia. Dodatkowo, umożliwia budowanie wartościowych kontaktów zawodowych i kulturowych.

Wybierając WSJO, wybierasz naukę w jednym z najbardziej wyjątkowych i kosmopolitycznych miast w Polsce - Poznań. Oferuje on bogatą kulturową scenę, a jednocześnie powiew nordyckiej atmosfery, dzięki wszechobecnej obecności studentów z całego świata.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Anglistyka2750 - 2600 zł2200 - 2310 zł
Germanistyka2750 zł2200 - 2310 zł
Hispanistyka2750 zł2200 zł
Japonistyka2750 zł
Koreanistyka2750 zł
Sinologia2750 zł
Skandynawistyka2750 zł2200 zł

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

WSTiJO oferta edukacyjna
"Nauczanie języków obcych wczoraj, dziś i jutro" - prof. Hanna Komorowska SWPS
Co kochamy w Skandynawii? - Studenci Skandynawistyki w WSE