Opinie o uczelniach - Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza (WSSP) im. Wincentego Pola w Lublinie

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza (WSSP) im. Wincentego Pola w Lublinie - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza (WSSP) im. Wincentego Pola w Lublinie Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Naukę w WSSP w Lublinie na kierunku filologia angielska wspominam bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na świetną kadrę młodych i dynamicznych wykładowców, pod kierownictwem prof. Jerzego Kutnika. Osoby, które najmilej wspominam, i które zapadły mi szczególnie w pamięć to dr Bartosz Wójcik, dr Małgorzata Paprota, mgr Mateusz Durczak, dr Justyna Galant, mgr Magdalena Hebda i dr Agnieszka Bryła-Cruz. Każda z tych osób miała swoją pasję, a poza tym byli świetnymi specjalistami i znawcami języka oraz kultury. Dzięki zajęciom u wymienionych osób nie miałem problemu ze zdaniem egzaminów na magisterskie studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jedynym minusem studiów był fakt, że szkoła przyjmuje studentów niemających często podstawowej znajomości języka co zaniżało poziom w trakcie pierwszego roku studiów. Jeżeli chodzi o perspektywę znalezienia pracy po ukończeniu WSSP, to uważam, że jest taka sama jak po ukończeniu większości uczelni w Polsce, może z wyjątkiem kilku tych najbardziej znanych jak UW czy UJ. Podczas studiów na WSSP poznałem kilku aktywnych już w tamtym czasie nauczycieli, co spowodował moje zainteresowanie tym zawodem i w rezultacie doprowadziło do podjęcia pracy w gimnazjum. Wiedza i znajomość języka angielskiego jaką nabyłem podczas trzyletnich studiów na WSSP pomogły mi znaleźć pracę, w której na co dzień wykorzystuję język angielski, w jednej w największych firm IT, gdzie pracuję od ponad pięciu lat.

  Greg
  Filologia angielska
  19-10-2018
 • Powiem tak przychodząc na ta uczelnię nie liczyłam na zbyt wiele. miałam już licencjat z KULu i chciałam w mairę szybko i bezboleśnie połączyć magisterke z pracą na etacie. I to mi się udało, ale szkoła mnie pozytywnie zaskoczyła. Inwestuje w rozwój studenta, jakbym wiedziała wcześniej o możliwości studiów 2+1 to bym nie szła na moją poprzednią uczelnię. Dwa lata studiujesz w POlsce a rok w Angli super sprawa. Jest możliwość uzyskania dwóch dyplomów. Wykładowcy wymagający to fakt, nie ma lekko, ale jak widzą, że pracowałaś pfrzez cały rok i nagle coś nie wyszło to pójda na rękę. Koleżanka się rozchrowała orzed sesją i wszystko jej się posypało a przez cały rok wzorowa studentka same 5 , więc wykładowca od razu jak zobaczył jej zaliczenie, powiedział, że nie ma szans, żeby miała taką ocenę i zapraszam za parę tygodni jak się poczuje lepiej na poprawę., Takie podejśćie nie jest często spotykane. Jeśli chodzi o dziekanat to różniej, ja nie miałam doczynieniea z niemiłymi paniami, ale bywa różnie jak to w każdej administracji

  Asia
  Ekonomia
  04-10-2018
 • Moja opinia o WSSP jest pozytywna, za moich czasów kadra była bardzo profesjonalna. Trafiłem na świetnych ludzi, którzy zarażali pasją i chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Bardzo miło wspominam również samą okolicę, w Lublinie byłem tylko na czas studiów, ale do tej pory chętnie wracam kiedy tylko mam możliwość. Jeśli chodzi o perspektywy pracy po ukończeniu, to pracowałem (i nadal pracuję) w zawodzie jeszcze przed otrzymaniem dyplomu. Sądzę, że to nawet lepiej niż dobrze.

  Bartosz
  Filologia angielska
  30-05-2018