Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie (Publiczna)

palceholder

38-400 Krosno

ul. Rynek 1

tel.:

13 437-55-00,
13 437-55-10

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ula
  Lekarski

  Studia na moim kierunku obejmują niesamowicie dużo zajęć, z których spora część wydaje się niepotrzebna i niezwiązana z kierunkiem, jak na przykład zajęcia z Zdrowia Publicznego, socjologii czy pedagogiki. Fizjologia to kluczowy przedmiot, na którym trzeba się skoncentrować od samego początku, jeśli chce się zaliczyć pierwszy rok. Co tydzień są wymagające kartkówki, a po zakończeniu działu - kolokwia. Przedmioty położnicze są długie, często trwają nawet 7 godzin dziennie, ale są również bardzo pouczające. Ogólnie oceniam poziom uczelni jako przyzwoity.

  11-01-2024
 • Janek
  Automatyka i robotyka

  jest dużo matematyki, która okazuje się przydatna w następnych semestrach. Są również zajęcia z programowania, elektroniki i elektrotechniki. Po pierwszym roku warto znać podstawy tych dziedzin, ponieważ przydają się nie tylko w dalszym toku studiów, ale i w życiu codziennym. Jeśli ktoś jest systematyczny, to poradzi sobie bez problemów. Wykładowcy są wyrozumiali, a studenci chętnie sobie pomagają. Dla osób zainteresowanych robotyką i chcących się rozwijać w tej dziedzinie, ten kierunek na pewno będzie odpowiedni.

  18-12-2023
 • Karol
  Inżynieria środowiska

  Studiowałem na kierunku Inżynieria Środowiska przez 3,5 roku i czuję, że dzięki temu zdobyłem naprawdę wartościowe umiejętności i wiedzę związane z ochroną środowiska. Podczas nauki na tym kierunku, miałam okazję poznać mnóstwo ciekawych tematów związanych z budową i projektowaniem różnego rodzaju instalacji i sieci. Cieszyłem się również, że w programie nauczania uwzględniono tematy związane z wykorzystaniem energii odnawialnej i niekonwencjonalnych źródeł energii, co jest naprawdę istotne w dzisiejszych czasach. Jednym z fajniejszych aspektów studiów na kierunku Inżynieria Środowiska było to, że mieliśmy dużo praktyki, co pozwoliło mi zobaczyć jak wygląda praca w branży i nauczyć się na własnych błędach. Podczas studiów zdobyłam wiele nowych umiejętności i poznałam wielu ciekawych ludzi.

  17-04-2023
 • Katarzyna
  Pielęgniarstwo

  Moje doświadczenia z uczelnią są bardzo pozytywne i czuję, że zostałam wyposażona w odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby stać się skuteczną i zaangażowaną pielęgniarką:) Program nauczania był bardzo dobrze zorganizowany i skoncentrowany na praktycznych umiejętnościach, które są kluczowe dla pielęgniarek. Ogólnie rzecz biorąc, polecam kierunek pielęgniarstwo każdemu, kto pragnie zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, aby być skutecznym i wartościowym członkiem społeczności pielęgniarskiej.

  11-04-2023
 • Dorota
  Turystyka i rekreacja

  Dla mnie ukończenie studiów to niezwykłe osiągnięcie. Uczelnia, na której się uczyłam, oferowała nie tylko ciekawe i inspirujące zajęcia, ale także wiele możliwości rozwoju. Wykładowcy, którzy prowadzili zajęcia, byli bardzo zaangażowani i potrafili przekazać wiedzę w sposób zrozumiały i przystępny. Cieszę się, że udało mi się zdobyć tak dużo wartościowej wiedzy i umiejętności, które bez wątpienia będą mi niezwykle pomocne w przyszłej pracy.

  31-03-2023
 • Monika
  Pielęgniarstwo

  Studiowałam na te uczelni pielęgniarstwo. To co mogę powiedzieć z perspektywy czasu to bardzo dużo praktyk. Może nawet za dużo, bo praktyki sa bezpłatne. Praktyk będziecie mieli ok. 5000 tys godzin, co Wam daje prawie rok czasu. Poziom kształcenia jest niezły, ale to też wszystko zależy na kogo traficie. Jeśli uczyć Was będą jakieś starsze sfrustrowane pielęgniarki, co niestety się zdarza to miło nie będzie. Praca sama w sobie do najłatwiejszych nie należy i to też musicie zdawać sobie z tego sprawę. Pampersy, kał, krew to chleb powszedni w tej branży. Dobrze, że są praktyki, bo niektórzy po odbyciu ich się jednak wycofują Jeśli chodzi o pracę to z tym większego problemu nie ma. Znajdziecie ją dość łatwo. Zarobki jednak pozostawiają do życzenia.

  19-02-2021
 • Damian
  Mechanika i budowa maszyn

  Szkoła ma poziom średni, a może powiedzieć lepiej zróżnicowany niektórzy wykładowcy są naprawdę świetni tak jak Pani od matematyki. Bardzo ogarnięta osoba z dobrym kontaktem ze studentami. Jest też trochę słabszych wykładowców którzy wielkiego daru przekazywania wiedzy nie mają. Generalnie do egzaminów jednak trzeba się uczyć i jeśli ktoś mysli żę na przedmiotach technicznych prześliżnie się na lajcie to się myli. Widzę, że niektórzy studenci uważają, że uczelnia to przedłużenie wakacji. Oni jednak w większości wypadają. Podsumowując Szkoła najgorsza nie jest, ale ja oczekiwałbym troszkę wyższego poziomu.

  12-02-2021
 • Look7
  Mechanika i budowa maszyn - profil praktyczny

  Powiem tak tak jak tu piszą. Uczelnia kameralna. Przez to studiujesz prawie jak w rodzinie. Wymagania są i za darmo ci wpisu nie dadzą, ale jak ktoś mieszka w okolicy to dojazdy odpadają i możesz liczyć na ludzkie podejście, a nie tylko numerek i odfajkowany, bo pewnie na większości dużych uczelni tak jest. Poziom. Jak ktoś chce się uczyć i ma czas to myślę, że poziom jest dobry. Może nawet bardzo dobry. Materiał muszą przerobić, a jest ten sam co i na innych uczelniach pewnie w kraju, może trochę się różni między uczelniami i może jednych przedmiotów więcej, a innych mniej. Praca po studiach, a to już musi sobie każdy sam na to pytanie odpowiedzieć. Na rynku pracy trzeba umieć się sprzedać, ale jakieś podstawy i wiedzę trzeba mieć w danej dziedzinie.

  16-11-2019
 • Opinia
  Inżynieria środowiska

  Bardzo niski poziom na kierunku Inżynieria środowiska, brak pracy po tym kierunku. Zajęcia odbywają się w kilku budynkach, na które należy dojechać autobusem lub autem, zamiast w jednym budynku. Traci się czas i pieniądze na te dojazdy. Pani kierownik do wymiany, jest złośliwa i opryskliwa. Brak podejścia do studentów. Odradzam studiowanie na PWSZ w Krośnie.

  12-07-2019
 • Monika
  Zarządzanie

  Ja studiuję zarządzanie. co do uczelni.. hmmm xd ciężko mi porównać, bo nigdzie indziej nie studiowałam. ale chłopak mojej kuzynki studiował w Krosnie, a teraz w Rzeszowie i mówi, że no fakt, wymagania są większe tam. tym bardziej, że on teraz magistra robi, a tu robił licencjata. Ale jednak wolał Krosno, bo na większych uczelniach mają Cię daleko w poważaniu, a tutaj jakoś tak bardziej indywidualnie podchodzą nieraz do studenta. na większych uczelniach nikt nawet nie kojarzy często z imienia i nazwiska, więc wiadomo ;-) A za stypendia jest w porządku kasa na przykład w Krosnie. organizacja czegokolwiek czasem szwankuje. Ale to chyba wszędzie;p ja tam nie narzekam jakoś szczególnie na krosnienska uczelnie

  12-02-2018
 • Justyna
  Zarządzanie

  Cześć wszystkim! Uczelnia bardzo fajna, kameralna, wszyscy się znają praktycznie :-) Dla mnie to zaleta. Jest miło, sympatycznie i nie jest jakoś mega ciężko :-) ja jestem na ostatnim roku zarządzania :-) Wiadomo, że bez jakiejkolwiek nauki się nie obejdzie, ale nie trzeba codziennie zakuwać ;-) Jeszcze nie miałam sesji, żeby podchodzić kilka razy., Zawsze zdawałam w zerówkach ;-) trochę nudne są przedmioty ogólne typu technologia inf,historia gosp. Ja nie trawiłam socjologii. Ja lubiłam wizerunek i prezentację menadżera, prawo, marketing . jak na miasto takie jak Krosno to polecam. Nie każdy musi wyjeżdżać do Krk czy Wawy tu na miejscu tez jest gdzie studiować.

  09-02-2018