Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Blanka
  Pedagogika

  Studiowanie pedagogiki było dość łatwe do przyswojenia, szczególnie dzięki dużej liczbie zajęć i zadań praktycznych, które są kontynuowane przez cały okres studiów. To duży atut tej uczelni - wykształcenie praktyczne idzie w parze z teorią. Atmosfera na uczelni jest bardzo pozytywna, wykładowcy traktują studentów z szacunkiem i oczekują tego samego w zamian. Zna się większość osób na roku, a także wykładowcy znają studentów, co tworzy rodzinną, bliską atmosferę.

  21-02-2024
 • Paulina
  Ratownictwo medyczne

  Na co dzień nauka nie zajmuje mi dużo czasu, ale przygotowanie do egzaminu z anatomii było bardzo czasochłonne, bardziej niż nauka do matury z biologii czy matematyki. Zdałam go za drugim podejściem. Wykładowcy przedmiotów kierunkowych są wymagający, ale jednocześnie świetnie tłumaczą materiał. Większość z nich wydaje się być prawdziwymi pasjonatami. Nie napotkałam na żadne nieprzyjemności ze strony kadry. Największym problemem uczelni są kwestie organizacyjne, takie jak nagłe zmiany w planie zajęć czy słaby przepływ informacji.

  11-01-2024
 • monika
  Pedagogika

  Zdecydowałam się na pedagogikę ponieważ takie mam tradycję rodzinne i myślę, że mam też predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Wiem, co się z tym wiąże, jakie są plusy i minusy bycia nauczycielem. Sama szkoła jest w porządku. Wybrałam ją głównie ze względu na lokalizację. Rozważałam nad studiami w Krakowie, ale ostatecznie wybrałam Sanok, bo tutaj mieszka mój chłopak. Gdyby nie to, to pewnie wybrałaby UJ. Na szczęście na Uczelni pojawiają, się wykładowcy również z UJ czy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szkołę mogę polecić, bynajmniej rozczarowana nie jestem. A to że są wykładowcy z większym i mniejszym talentem to fakt.

  22-03-2021
 • Marzena
  Pielęgniarstwo

  Na tej uczelni rozważałam studia na kierunku ratownictwo medyczne lub pielęgniarstwo. Ostatecznie zdecydowałam się na pielęgniarstwo. Myślę, że praca w ratownictwie jest bardzo ciekawa, ale również bardzo stresująca. Praca pielęgniarki też bywa stresująca oczywiście. W szkole sporo jest teorii która wykładana jest na przyzwoitym poziomi, zależy oczywiście od zaangażowania wykładowcy. Jestem w miarę zadowolona z praktyk choć uważam że moglibyśmy nauczyć się na nich więcej. Same miasteczko jest urocze, w miarę kameralne ok. 40 000 mieszkańców co ma swoje plusy i minusy. Czasami za bardzo rozplotkowane.

  12-03-2021
 • Patryk
  Ekonomia

  Robię już drugi kierunek na PWSZ w Sanoku i uważam ze taka uczelnia ma dużo plusów. Luzniejsze podejście wykladowcow, łatwy dostęp do Erasmussa. Sanok nie jest  miastem studenckim więc jest to minus jeśli ktoś chciałby się na studiach sie pobawić. No, ale nie po to idzie się na studia ;-) Nie mówię, że nie trzeba się uczyć czy coś w tym stylu, ale na pewno nie ma jakiegoś mega ciśnienia. Wykładowcy raczej pomocni. Tak czy inaczej polecam.

  12-02-2018
 • Maks
  Ekonomia

  uczelnia ma kilka usprawnień np. e-indeksy , hotspot wifi , darmowe drukarki. Wykładowcy są spoko.dużym plusem są studia 26+ są to studia dzienne ale odbywające się w godzinach popołudniowych. Takie coś jak wieczorowe ale za darmo ;-) jestem na pierwszym roku ekonomii i nie mam porównania z innymi uczelniami ale ta wydaje mi się lekko nieogarnięta przez początkowe częste zmiany podziału godzin oraz przez kilka sytuacji kiedy nie odbyły się zajęcia bo nasza sala była zajęta przez kogoś innego i nie było innych wolnych. Ogólnie rzecz biorąc polecił bym tą uczelnie tak jak pisałem jestem dopiero na pierwszym roku, więc za dużo nie ma informacji do przekazania.

  12-02-2018
 • Kasia
  Ekonomia

  Studiowałam ekonomię ale przerwałam. Ogólnie szkoła jest fajna i jeśli dobrze się uczysz i chcesz się uczyć to nie będziesz miała problemów :-) Studia były dzienne, ale mieliśmy połączona grupę razem z 26+ więc zajęcia były w tygodniu ale po południu- coś jak wieczorowe.  Poziom zajęć zależy w dużej mierze od wykładowców. Program studiów wiadomo jaki jest i co trzba opanować, ale jeden wykładowca lepiej go przekaże studentom a inny gorzej i pożniej widac to w wynikach egzaminów ;-) Ja nie trafiłam na takich co zatruwali nam studentom życie ;-) Wykładowca z matmy jest taki że bez problemu się idzie dogadać :-) A to podstawoy przedmiot w końcu ;-) trochę straszy na początku ale potem jest ok. Zrezygnowały na początku 4 osoby , także da się radę. Organizują różne spotkania naukowe, konferencje coś dla studentów imprezowiczów też się znajdzie ;-) Bynajmniej ja nie narzekam :-) dziekanat też do ogarnięcia, chociaż czasem można się przejechać na humorach Pani ;-)

  09-02-2018
 • Sandra
  Ekonomia

  Polecam ja studiowałam ekonomię, ale zrezygnowałam z powodu wyjazdu za granicę. Nie dlatego, że się nie utrzymałam na PWSZ czy coś takiego. Po prostu dostałam dobrą pracę. Może jeszcze wrócę na studia. Wykladowcy sa ok, jedynie z matematyki jest bardzo wymagajacy i trochę ciśnie. Jak chcesz zaliczyć musisz zakuwać, a poziom niski nie jest. Nie ukrywam, że wybrałam tą uczlenię ze względu na fakt, że była blisko miejsca zamieszkania no i jest państwowa, więc bezpłatna i pracodawcy zwracaja na to uwagę. Nie raz sie przekonałam, że nie chcą zatrudniać kogoś po prywatnej uczelni, bo myślą, że widzę zdobył tylko dlatego, że zapłacił. Mają też dobry socjal. Sama nie korzystałam, ale kilkoro ludzi z roku tak. Wiadomo to studia, więc trzeba się uczyć.  Zadają referaty które później omawiamy, ale dzięki temu łatwiej przypomnieć sobie coś do sesji.  Ne zawiodłam się na PWSZ i szczerze polecam. 

  09-02-2018