Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

38-400 Krosno

ul. Rynek 1

tel.:

13 437-55-00, 13 437-55-10

ikonka email do uczelni

pwsz@pwsz.krosno.edu.pl

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiowałam na te uczelni pielęgniarstwo. To co mogę powiedzieć z perspektywy czasu to bardzo dużo praktyk. Może nawet za dużo, bo praktyki sa bezpłatne. Praktyk będziecie mieli ok. 5000 tys godzin, co Wam daje prawie rok czasu. Poziom kształcenia jest niezły, ale to też wszystko zależy na kogo traficie. Jeśli uczyć Was będą jakieś starsze sfrustrowane pielęgniarki, co niestety się zdarza to miło nie będzie. Praca sama w sobie do najłatwiejszych nie należy i to też musicie zdawać sobie z tego sprawę. Pampersy, kał, krew to chleb powszedni w tej branży. Dobrze, że są praktyki, bo niektórzy po odbyciu ich się jednak wycofują Jeśli chodzi o pracę to z tym większego problemu nie ma. Znajdziecie ją dość łatwo. Zarobki jednak pozostawiają do życzenia.

  Monika
  Pielęgniarstwo
  19-02-2021
 • Szkoła ma poziom średni, a może powiedzieć lepiej zróżnicowany niektórzy wykładowcy są naprawdę świetni tak jak Pani od matematyki. Bardzo ogarnięta osoba z dobrym kontaktem ze studentami. Jest też trochę słabszych wykładowców którzy wielkiego daru przekazywania wiedzy nie mają. Generalnie do egzaminów jednak trzeba się uczyć i jeśli ktoś mysli żę na przedmiotach technicznych prześliżnie się na lajcie to się myli. Widzę, że niektórzy studenci uważają, że uczelnia to przedłużenie wakacji. Oni jednak w większości wypadają. Podsumowując Szkoła najgorsza nie jest, ale ja oczekiwałbym troszkę wyższego poziomu.

  Damian
  Mechanika i budowa maszyn
  12-02-2021
 • Powiem tak tak jak tu piszą. Uczelnia kameralna. Przez to studiujesz prawie jak w rodzinie. Wymagania są i za darmo ci wpisu nie dadzą, ale jak ktoś mieszka w okolicy to dojazdy odpadają i możesz liczyć na ludzkie podejście, a nie tylko numerek i odfajkowany, bo pewnie na większości dużych uczelni tak jest. Poziom. Jak ktoś chce się uczyć i ma czas to myślę, że poziom jest dobry. Może nawet bardzo dobry. Materiał muszą przerobić, a jest ten sam co i na innych uczelniach pewnie w kraju, może trochę się różni między uczelniami i może jednych przedmiotów więcej, a innych mniej. Praca po studiach, a to już musi sobie każdy sam na to pytanie odpowiedzieć. Na rynku pracy trzeba umieć się sprzedać, ale jakieś podstawy i wiedzę trzeba mieć w danej dziedzinie.

  Look7
  Mechanika i budowa maszyn - profil praktyczny
  16-11-2019
 • Bardzo niski poziom na kierunku Inżynieria środowiska, brak pracy po tym kierunku. Zajęcia odbywają się w kilku budynkach, na które należy dojechać autobusem lub autem, zamiast w jednym budynku. Traci się czas i pieniądze na te dojazdy. Pani kierownik do wymiany, jest złośliwa i opryskliwa. Brak podejścia do studentów. Odradzam studiowanie na PWSZ w Krośnie.

  Opinia
  Inżynieria środowiska
  12-07-2019
 • Ja studiuję zarządzanie. co do uczelni.. hmmm xd ciężko mi porównać, bo nigdzie indziej nie studiowałam. ale chłopak mojej kuzynki studiował w Krosnie, a teraz w Rzeszowie i mówi, że no fakt, wymagania są większe tam. tym bardziej, że on teraz magistra robi, a tu robił licencjata. Ale jednak wolał Krosno, bo na większych uczelniach mają Cię daleko w poważaniu, a tutaj jakoś tak bardziej indywidualnie podchodzą nieraz do studenta. na większych uczelniach nikt nawet nie kojarzy często z imienia i nazwiska, więc wiadomo ;-) A za stypendia jest w porządku kasa na przykład w Krosnie. organizacja czegokolwiek czasem szwankuje. Ale to chyba wszędzie;p ja tam nie narzekam jakoś szczególnie na krosnienska uczelnie

  Monika
  Zarządzanie
  12-02-2018
 • Cześć wszystkim! Uczelnia bardzo fajna, kameralna, wszyscy się znają praktycznie :-) Dla mnie to zaleta. Jest miło, sympatycznie i nie jest jakoś mega ciężko :-) ja jestem na ostatnim roku zarządzania :-) Wiadomo, że bez jakiejkolwiek nauki się nie obejdzie, ale nie trzeba codziennie zakuwać ;-) Jeszcze nie miałam sesji, żeby podchodzić kilka razy., Zawsze zdawałam w zerówkach ;-) trochę nudne są przedmioty ogólne typu technologia inf,historia gosp. Ja nie trawiłam socjologii. Ja lubiłam wizerunek i prezentację menadżera, prawo, marketing . jak na miasto takie jak Krosno to polecam. Nie każdy musi wyjeżdżać do Krk czy Wawy tu na miejscu tez jest gdzie studiować.

  Justyna
  Zarządzanie
  09-02-2018