Akademia Muzyczna (AMUZ) w Krakowie

31-027 Kraków

ul. św. Tomasza 43

tel.:

+48 12 422 04 55

ikonka email do uczelni

Studia dyplomowe
Wydział instrumentalny

Opis Uczelni

Początkiem krakowskiej muzycznej uczelni wyższej, było powstanie Szkoły Muzycznej Towarzystwa Muzycznego, która dzięki zabiegom Władysława Żeleńskiego dnia 01-02-1888r., została przemianowana na Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego. Po wznowieniu powojennej działalności w 1945r., uczelnia nie miała sprecyzowanego statutu kształcenia, dopiero rok później po reformach przeprowadzonych za zgodą Departamentu Muzyki Ministerstwa Kultury i Sztuki, ustalono trójstopniowy system kształcenia, od 01-04-1946r., placówka działała jako Państwowa Wyższą Szkoła Muzyczna.

 Rozwój sztuki muzycznej i powstawanie nowych wydziałów, podniosły uczelnię w 1979r. do rangi akademii, a od 01-01-2021r., uczelnia prowadzi działalność edukacyjną pod nazwą Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Wysoki poziom dydaktyczny i światowej sławy kompozytorzy, tacy jak Krzysztof Penderecki i teoretycy muzyki, stworzyli własne programy edukacyjne zwane „krakowską szkołą kompozytorską” i „krakowską szkołą teoretyczną”. Jako jedyna polska uczelnia muzyczna w gronie absolwentów posiada dwoje późniejszych Ministrów Kultury, jak i dwoje zwycięzców w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Wydział instrumentalny od 10 500 zł / semestr
Instrumentalistyka od 10 500 zł / semestr

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Studiuj w Katowicach - Akademia Muzyczna
Koncert walentynkowy 2021

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni małopolskie