Reklama - Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki (WSEI) w KrakowieWydział Farmaceutyczny
Wydział Lekarski
Wydział Ochrony Zdrowia

Opis Uczelni

COLLEGIUM MEDICUM (CM), UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI (UJ)

Historia krakowskiej uczelni medycznej sięga XIV w., kiedy na Akademii Krakowskiej utworzono 12-05-1364r. Od tamtej pory wydziały medyczne nieprzerwanie gościły na późniejszym Uniwersytecie Jagiellońskim.

Podczas II wojny światowej i wprowadzeniu przez okupanta akcji pacyfikacyjnej uderzającej w krakowskich naukowców, nauczanie odbywało się potajemnie. Powojenny powrót do nauczania akademickiego, doprowadził do wydzielenia z Uniwersytetu w 1950r Wydziału Lekarskiego, Krakowska Akademia Medyczna powróciła w skład Uniwersytetu Jagiellońskiego 12-05-1993r. i od tamtej pory funkcjonuje jako jeden z uniwersyteckich wydziałów pod nazwą Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Obecnie uczelnia posiada czterowydziałową strukturę kształcącą między innymi przyszłych lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów, ratowników medycznych i pielęgniarki. Medyczna uczelnia uniwersytecka, prowadzi również zaawansowane badania naukowe i kliniczne, co dało jej tytuł Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego. Miesięcznik „Perspektywy” – przeprowadzający rankingi szkół i wyższych uczelni, od 2012r. tytuł najlepszej polskiej uczelni medycznej przyznaje co roku krakowskiemu Collegium Medicum.


 

Misja Uczelni

Collegium Medicum (CM), część prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ), zlokalizowana w historycznym mieście - Kraków, to uznanie dla wielowiekowego dziedzictwa medycznego. Łączy w sobie respect dla tradycyjnych wartości edukacyjnych z innowacyjnością potrzebną w współczesnym świecie medycyny.

Misja CM UJ skupia się na wychowaniu przyszłych liderów w sferze medycyny, farmacji i zdrowia publicznego. Dąży do tego nie tylko poprzez solidne podstawy edukacyjne, ale też promując wysokie standardy etyczne, humanistyczne podejście do pacjenta i rozwijanie umiejętności badawczych. Kładzie ogromny nacisk na indywidualne podejście do studenta i jego rozwój.

CM rozszerza swoją misję edukacyjną na praktykę badań naukowych i aktywnie uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach. Poprzez intensywny rozwój swojej infrastruktury badawczej i współpracę z renomowanymi instytucjami medycznymi na całym świecie, CM służy za platformę innowacyjności we współczesnej medycynie.

Finałowym elementem misji jest angażowanie się w czynności prospołeczne. CM UJ ma silne powiązania ze społecznością, które wyraża się w regularnym udziale w działaniach na rzecz zdrowia publicznego i świadczeniu usług medycznych.

 

Koła naukowe

Collegium Medicum (CM) na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ) w Krakowie jest znanym ośrodkiem naukowym z bogatą tradycją. Ta renomowana placówka słynie z wysokiej jakości edukacji i szeregów aktywności naukowych.

Koła naukowe są jednym z najważniejszych aspektów żakowskiego życia na CM UJ. Uczelnia oferuje szeroki wachlarz opcji, pozwalając studentom zgłębiać ich zainteresowania, rozwijać umiejętności i zdobywać dodatkowe kwalifikacje, które są nieocenione w dzisiejszym konkurencyjnym świecie zdrowia.

Aktywność kół naukowych obejmuje regularne spotkania, warsztaty, konferencje, badania oraz zjazdy z innymi uczelniami, zarówno w kraju jak i zagranicą. Studenci mogą dołączyć do istniejących kół, które skupiają się na wszystkim, od pediatrii, przez chirurgię aż po nauki społeczne i humanistyczne.

Uczestnictwo w kołach naukowych daje studentom szereg korzyści. Wspiera rozwój umiejętności badawczych, pozwala na sieciowanie z innymi naukowcami i klinicystami oraz pomaga wzbogacić CV. CM UJ gwarantuje wsparcie i dostęp do zasobów uczelni dla wszystkich swoich klubów naukowych.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Collegium Medicum (CM) w Krakowie jest istotnym składnikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ). Ta renomowana instytucja edukacyjna, położona w historycznym sercu Krakowa, jest znana z dostarczania wysokiej jakości edukacji medycznej.

Podobne do CM, dwie inne uczelnie w Krakowie także oferują kierunki medyczne.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który ma zróżnicowane specjalizacje w dziedzinie zdrowia i opieki zdrowotnej. Ich kursy są skierowane zarówno do studentów, którzy chcą się uczyć na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.

Na koniec Akademia Wychowania Fizycznego jest kolejną alternatywą dla osób poszukujących edukacji zdrowotnej w Krakowie. Ta uczelnia zapewnia solidne podstawy teoretyczne i praktyczne na temat efektywnego promowania zdrowia i dobrego samopoczucia przez aktywność fizyczną.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Kierunek lekarski23 000
Kierunek lekarsko-dentystyczny 26 000

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

KWSPZ
UMED w pigułce
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - film promocyjny