Reklama - APEIRON Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego (WSBPiI) w Krakowie



Fizjoterapia
Kosmetologia
Kultura fizyczna osób starszych
Sport
Terapia zajęciowa
Trener Zdrowia i Sprawności Fizycznej
Turystyka i rekreacja
Turystyka Przygodowa
Turystyka Zdrowotna
Wychowanie Fizyczne
Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych
Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką

Opis Uczelni

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO (AWF) IM. BRONISŁAWA CZECHA W KRAKOWIE

Tradycje krakowskiej uczelni sięgają 1893r., kiedy przy Uniwersytecie Jagiellońskim utworzono 2-letni Kurs Naukowy, kształcący przyszłych nauczycieli gimnastyki. Po 20-letniej praktyce, wprowadzono również wykłady i ćwiczenia dla wszystkich studentów uniwersyteckich, tworząc pierwszą tego typu instytucję w Polsce. W latach 20-tych XX w., również przy uniwersytecie stworzono Studium Wychowania Fizycznego.

Po zakończeniu II wojny światowej, bazując na doświadczeniu wcześniejszych uczelni, w 1950r. utworzono samodzielną instytucję edukacyjną - Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego. Od 1972r. krakowska szkoła wyższa prowadzi swoją działalność w randze Akademii, a po przybraniu imienia trzykrotnego olimpijczyka, jej pełna nazwa to Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Obecnie akademia prowadzi naukę w ramach trzech wydziałów na 9 dostępnych kierunkach studiów, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe, organizuje również kursy trenerskie, instruktorskie i specjalizacyjne. Przy akademii działają liczne sekcje sportowe, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” oraz koło PTTK.

 

Misja Uczelni

Zlokalizowana w sercu malowniczego Krakowa Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Misją AWF jest nie tylko kształcenie kadr w dziedzinie nauk o sporcie i turystyce, ale przede wszystkim promowanie zdrowego style życia i aktywności fizycznej.

Uczelnia, założona w 1929 roku, posiada wyjątkowo silne i cenione w całej Polsce tradycje sportowe. Dają one solidne podstawy do realizowania rozmaitych programów badawczych, naukowych oraz edukacyjnych. Jako jedyne tego typu miejsce w Polsce, AWF Kraków oferuje edukację na każdym poziomie studiów: licencjackim, magisterskim, doktoranckim, a także podyplomowym.

Kierunki studiów oferowane przez uczelnię, takie jak wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia czy turystyka i rekreacja, są adresowane do ludzi aktywnych, którzy chcą połączyć swoje zainteresowania z pracą zawodową. Wizją AWF Kraków jest wspieranie oraz rozwijanie sportu, a także propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa.

Akademia posiada wysokiej jakości infrastrukturę, której sercem jest Nowoczesny Kompleks Sportowy. To przestrzeń stworzona do nauki, sportu i rekreacji, w której realizowane są najważniejsze cele misji AWF Kraków. Tworząc swoją misję uczelnia stawia na ciągły rozwój, podnoszenie jakości kształcenia i tworzenie warunków dla sukcesów sportowych swoich studentów.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Jesteś zainteresowany studiami na Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie? Jeżeli tak, ale jednocześnie chcesz rozważyć inne możliwości, spośród podobnych kierunków na innych uczelniach, mamy dla Ciebie dwie godne uwagi propozycje, wszystkie położone w malowniczym Krakowie.

Pierwszym z nich jest Wydział Rehabilitacji Ruchowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oferta edukacyjna jest rozbudowana - obejmuje kierunki takie jak fizjoterapia, sport czy sztuki walki. To doskonała opcja dla tych, którzy szukają nowatorskiego podejścia do nauczania i praktyki w rehabilitacji ruchowej.

Na koniec mamy Szkolę Wyższą Psychologii Społecznej, która oferuje kierunek psychologia sportu. To nieco inny zakres niż proponowany przez AWF, ale może Cię zaciekawić, jeżeli interesuje Cię aspekt mentalny sportu, jak również mechanizmy motywacyjne zarówno u sportowców, jak i osób prowadzących aktywny styl życia.

 

Studia podyplomowe na AWF

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, jest szanowaną instytucją, której misją jest promowanie zdrowia i aktywności fizycznej. Ta krakowska uczelnia zapewnia studentom wyjątkowy program naukowy, ukierunkowany na praktykę i teorię z zakresu sportu, rekreacji i rehabilitacji.

Studia podyplomowe na AWF w Krakowie to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w specjalistycznych obszarach. Uczelnia oferuje szeroki wybór kierunków, które spełniają oczekiwania zarówno osób zarządzających sportem, jak i pracujących bezpośrednio z zawodnikami.

Przykładowe kierunki to:

  • Trener specjalista - nauczyciel wychowania fizycznego, dla tych którzy chcą doskonalić swoje umiejętności trenerskie,
  • Sport dla wszystkich - zarządzanie, marketing, public relations, który umożliwia zdobycie umiejętności z obszaru zarządzania, marketingu i PR w sporcie.

Nie można zapomnieć o takich kierunkach jak „Dietetyka w sporcie”, który pomaga w utrzymaniu optymalnego zdrowia i wyników sportowców, czy „Fizjoterapia w sporcie”, umożliwiający zdobycie solidnych umiejętności w zakresie rehabilitacji sportowej.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Fizjoterapia - 4 kandydatów na miejsce 

Kierunek studiów oferowany przez Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Studenci będą się kształcić przez 5 lat na jednolitych studiach magisterskich. Nauka to między innymi zdobycie kompetencji, które będą niezbędne do kształtowania oraz przywracania sprawności, nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych.

Uczelnia kształci osoby, które uzyskują kompetencje zgodne z zawodem fizjoterapeuty. Absolwenci studiów 5-letnich uzyskają prawo wykonywania zawodu i będą mogli podjąć prace w palcówkach zdrowia oraz ośrodkach sportowych.

Podczas 2- letnich studiów II stopnia absolwenci uzyskają umiejętności do wykonywania pełnej diagnostyki, kontroli rehabilitacji i jej efektywności. Po skończeniu nauki otrzymują oni tytuł magistra fizjoterapii. Po skończonej nauce mogą podjąć pracę w zespołach badawczych, kierować zespołami terapeutycznymi oraz zarządzać placówkami, które oferują usługi rehabilitacyjne.

Zasady rekrutacji na kierunek fizjoterapia



Fizjoterapia- 4 kandydatów na miejsce


2. Kosmetologia - 3 kandydatów na miejsce

Kierunek studiów stacjonarnych I stopnia, który przygotowuje osoby do pracy w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej czy gabinetach dermatologicznych. Studenci podczas nauki posiądą niezbędne kwalifikacje do diagnostyki skóry, świadomego przeprowadzania zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem najnowszej technologii i aparatury kosmetycznej. Absolwenci kończący ten kierunek studiów mogą podjąć współpracę z lekarzami medycyny estetycznej, alergologii oraz dermatologii.

Studia zakończone są uzyskaniem tytułu licencjata kosmetologii. Studia stacjonarne II stopnia przygotowują studentów do przeprowadzania diagnostyki skóry, wykonywania zabiegów w zakresie kosmetologii upiększającej. Po zakończeniu studiów absolwenci mogą pracować z lekarzem dermatologiem, kierować zespołem kosmetologów oraz nadzorować przebieg stosowania technik kosmetycznych. Nauka kończy się obroną pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu magistra kosmetologii.

Zasady rekrutacji na kierunek kosmetologia



Kosmetologia- 3 kandydatów na miejsce


3. Fizyczna Osób starszych - 2 kandydatów na miejsce

studenci mogą rozpocząć naukę na studiach stacjonarnych I stopnia. Czas trwania nauki to 3 lata i są to studia w trybie stacjonarnym. Podczas nauki studenci zdobędą wiedzę z zakresu procesów biochemicznych, jakie zachodzą w organizmie człowieka. Posiądą wiedzę z budowy organizmu człowieka, układu ruchu, układu nerwowego.

Studenci poznają terminologię z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia czy ochrony środowiska. Absolwent uzyskuje wykształcenie i przygotowanie zawodowe w zakresie stosowania ćwiczeń fizycznych w profilaktyce procesów starzenia. Studia stacjonarne II stopnia trwają 2 lata i odbywają się w trybie stacjonarnym.

Studenci podczas zajęć nauczą się terminologii w zakresie fizjologicznych aspektów starzenia. Zdobędą wiedzę w zakresie motoryczności człowieka. Nauka zakończy się uzyskaniem certyfikatu magisterium z kultury fizycznej osób starszych, promocji zdrowia i odnowy biologicznej osób starszych.

Zasady rekrutacji na kierunek kultura fizyczna osób starszych



Kultura Fizyczna Osób starszych- 2 kandydatów na miejsce

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

AWF Warszawa w pigułce
Studiuj w Katowicach - Akademia Wychowania Fizycznego
Rekrutacja na AWF we Wrocławiu