Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – postaw na sprawdzoną uczelnię z tradycjami

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – postaw na sprawdzoną uczelnię z tradycjamiUniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to największa w Polsce uczelnia ekonomiczna i jedna z największych w Europie. W trakcie niemal 100-letniej działalności, uczelniane mury opuściło ponad 100 tys. absolwentów. Nowoczesne programy edukacyjne, możliwość studiowania w formie stacjonarnej, zaocznej i hybrydowej, doświadczona kadra akademicka, współpraca z ponad 200 ośrodkami akademickimi z całego świata i wybitne osiągnięcia naukowe, przyciągają corocznie blisko 12 tys. studentów.
    

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, jako druga najstarsza tego typu uczelnia w Polsce, wyrobiła sobie wysoką markę i rozpoznawalność również wśród studentów zagranicznych. Oferta edukacyjna obejmuje 37 kierunków studiów I-ego i II-ego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, w ramach których dostępnych jest 96 specjalizacji, w tym możliwość wyboru kierunków prowadzonych w języku angielskim. Uniwersytet oferuje naukę języków obcych takich jak angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski czy chiński, uzyskując certyfikowane świadectwa znajomości języka na różnym poziomie zaawansowania (A1-C1), a współpraca zagraniczna w ramach programów takich jak Erasmus+ i CEEPUS, daje studentom dostęp do wymiany zagranicznej, obejmującej staże, praktyki, kursy, a nawet odbycie części studiów poza granicami kraju z możliwością zdobycia podwójnych dyplomów.
    

Uniwersytecie Ekonomiczny w Krakowie ma w swojej ofercie kilkadziesiąt kierunków z dziedzin nauk ekonomicznych, społecznych, humanistycznych i ścisłych, realizowanych na 3 Kolegiach i 9 Instytutach. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów dominują: Marketing i komunikacja rynkowa, Informatyka stosowana, Finanse i rachunkowość, Logistyka międzynarodowa i Prawo, dużym zainteresowaniem studentów cieszy się też działalność 40 różnorodnych Kół Naukowych, ponad 20 Sekcji Sportowych i 10 Organizacji Studenckich.
  

Wizytówką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest rozbudowany Kampus uczelniany, zlokalizowany w samym centrum miasta przy ul. Rakowickiej 27. Budynki Kampusu to zarówno zabytkowe obiekty należące do Fundacji Księcia Aleksandra Lubomirskiego jak i nowoczesne Pawilony dydaktyczne z doskonale wyposażonymi salami wykładowymi oraz specjalistycznymi laboratoriami. Studenci UEK korzystać mogą również z biblioteki, hali sportowej, kortów tenisowych oraz krytego basenu. Teren Kampusu Uniwersytetu zajmuje ponad 7 ha, a uczelnia posiada również kilka budynków w innych częściach Krakowa, jak i obiekty zlokalizowane poza miastem.
    

Nabór studentów na nowy rok akademicki 2022/2023, rozpoczyna się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie już 20 czerwca i potrwa do 7 lipca. Pełną listę nowo przyjętych studentów będzie można poznać 15 lipca. Senat Uczelni pracuje nad zwiększeniem liczby dostępnych miejsc i wprowadzeniem kilku nowych kierunków zgodnie z oczekiwaniami kandydatów. Oferta edukacyjna powinna już niebawem poszerzyć się o innowacyjne kierunki studiów prowadzone w języku polskim oraz prawdopodobnie 5 nowych kierunków wykładanych w języku angielskim. Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to gwarancja zdobycia usystematyzowanej wiedzy na jednej z najlepszych uczelni o profilu ekonomicznym i uzyskanie dyplomu Ukończenia Studiów wysoko cenionego przez przyszłych pracodawców.


Data publikacji: 07.07.2022
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków