Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

8 grudnia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędzie się wykład prof. Artura B. Chmielewskiego „Technologie kosmiczne NASA”

8 grudnia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędzie się wykład prof. Artura B. Chmielewskiego „Technologie kosmiczne NASA”8 grudnia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędzie się wykład prof. Artura B. Chmielewskiego „Technologie kosmiczne NASA”

Artur B. Chmielewski to konstruktor sond kosmicznych, inżynier oraz kierownik misji międzyplanetarnych. Ukończył fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michgan oraz University of Southern California. Pracuje w centrum NASA (Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie, w stanie Kalifornia). 

W NASA pracował na wielu stanowiskach. Budował instrumenty naukowe do łazików marsjańskich, generatory nuklearne dla misji międzyplanetarnych, testował części do statków kosmicznych i pracował nad piętnasotma misjami (był dyrektorem aż czterech z nich). 

Konsultował filmy dla Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i amerykanskimi indianami nad wprowadzeniem do języka Indian Navajo słów naukowych. Ponadto pomaga start-upom, uwielbia pracę z młodzieżą, organizuje kluby naukowe dla liceów oraz projekty badawcze dla uniwersytetów.

Wykład realizowany jest jako jeden z cyklu mini kursów dla doktorantów i naukowców w ramach programu NAVA STER - Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich (Internationalization for Training and Research Exellence). 

Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2023 roku o godzinie 16.00 (ul. Ingardena $, Aula Stara). 

Zapisz się na wykład: https://tiny.pl/ckpc3
 


Data publikacji: 01.12.2023
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków