Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet SWPS w Katowicach. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ula
  Psychologia

  Podczas mojego liceum nauka nie była moim priorytetem, ale to się zmieniło, gdy rozpoczęłam studia. Teraz mam dużo ksiazek do przyswojenia na każde zajęcia, regularne kartkówki i liczne egzaminy. Atmosfera w mojej grupie studenckiej jest bardzo dobra, nie zauważyłam żadnych negatywnych sytuacji między studentami. Współpraca jest na wysokim poziomie, zwłaszcza przy dzieleniu się notatkami przed egzaminami. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy studenci mogą czuć się niesprawiedliwie ocenieni, ale to zależy od wielu czynników. Nie żałuję wyboru ani uczelni, ani kierunku, choć myślę, że warto byłoby zwiększyć nacisk na praktyczne aspekty nauki, kosztem niektórych przedmiotów teoretycznych.

  23-11-2023
 • Dorota
  Psychologia

  Jestem na psychologii. Największa zaletą tej uczelni jest doskonała kadra. Czasami zdarzają się młodsi mniej doświadczeni wykładowcy, lub po prostu słabsi. Uczelni zależy jednak na tym, żeby ich wyeliminować. W tym celu po zajęciach robione sa ankiety. Można tez zgłaszać do dziekanatu, że jakiś wykładowca nie spełna standardów, ale warunek jest jeden powinno to być zgłoszenie grupowe a nie pojedynczego studenta. Wiadomo o co chodzi, nie ma takiego wykładowcy który spodoba się wszystkim.  Jedni mogą być zachwyceni a zawsze się trafi ktoś komu się nie spodoba. Moje odczucie jest takie, że uczelnia jest bardzo pro studencka, podejście jest indywidualne. Z każdym można się dogadać i z wykładowca i w dziekanacie. SWPS ma dobrą pozycję na rynku i z moich osobistych obserwacji poziomu nie obniża.

  09-03-2021