Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Gdańsk Kierunek Architektura - 3 uczelnie

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Architektura

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Architektura Krajobrazu

Zobacz więcej

Zobacz

         

Architektura Wnętrz

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Architektura w Gdańsku

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

od 1500 zł /Semestr Dowiedz się więcej

Studia na kierunku Architektura w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem architektura w Gdańsku

Chcesz zostać architektem i studiować w Gdańsku? Koniecznie sprawdź, jakie perspektywy dają te studia, gdzie w Gdańsku możesz je podjąć oraz czego możesz się na nich nauczyć!Kierunek Architektura na Uczelniach publicznych w Gdańsku 2022 /2023 - zasady rekrutacji

Architektura wnętrz - Akademia Sztuk Pięknych - Zasady rekrutacji 2022 / 2023

Plan studiów na kierunku architektura wnętrz na Akademii Sztuk PięknychArchitektura - Politechnika Gdańska - Zasady rekrutacji 2022 / 2023

Plan studiów na kierunku architektura na Politechnice GdańskiejArchitektura to nadal jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów, który łączy nauki ścisłe z elementami społecznymi i humanistycznymi, a także artystycznymi. To zawód bliski człowiekowi. Wszak architekt tworzy dla nas domy, mieszkania, budowle użyteczności publicznej, a także przygotowuje koncepcje urbanistyczne.

Na architekturę najlepiej jest zdecydować się wcześniej, by mieć czas na przygotowanie się do egzaminu na wydział architektury. Służą do tego najczęściej odpowiednie specjalistyczne kursy rysunku architektonicznego.

Państwowe uczelnie w Gdańsku

Spośród państwowych uczelni, w Gdańsku studia architektoniczne oferuje Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Są to zarówno studia I stopnia (inżynierskie), jak i II stopnia (magisterskie). W obu przypadkach oferta dotyczy studiów stacjonarnych, czyli dziennych. Na I i II stopniu na Politechnice Gdańskiej można studiować kierunek architektura, a także gospodarka przestrzenna.

Bardziej artystyczny wymiar studiów architektonicznych ma bliski tradycyjnej architekturze kierunek architektura wnętrz, który można studiować na Wydziale Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wydział ten oferuje także taki kierunek, jak projektowanie w krajobrazie kulturowym. Są to studia stacjonarne I i II stopnia.

Prywatna uczelnia w Gdańsku

W Gdańsku można studiować architekturę również na prywatnej uczelni. Jednak w tym wypadku nie jest to klasyczna architektura i urbanistyka, lecz architektura krajobrazu. Kierunek architektura krajobrazu ma w swej ofercie Gdańska Szkoła Wyższa. W ramach tego kierunku uruchomiono specjalność inżynieria krajobrazu.

W Gdańskiej Szkole Wyższej można również studiować gospodarkę przestrzenną ze specjalnościami:
• urbanistyka,
• gospodarka nieruchomościami.
W obu przypadkach są to studia I stopnia (inżynierskie), zarówno stacjonarne (dzienne), jak i niestacjonarne (w formie zjazdów weekendowych).

Zasady rekrutacji na studia na uczelniach państwowych

Aby dostać się na studia z architektury na Politechnice Gdańskiej, trzeba zdawać na maturze matematykę. To jednak nie będzie wystarczające, bowiem – by zostać architektem – trzeba zdać specjalny egzamin sprawdzający predyspozycje do wykonywania tego zawodu:

zdjecie
Źródło: http://pg.edu.pl/zal.-3-kryteria-kwalifikacji-studia-i-stopnia-nowa-matura-i-ib

Z kolei w obecnym roku akademickim rekrutacja na Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wyglądała następująco:

zdjecie

zdjecie
Źródło: http://asp.gda.pl/pl/rekr1617_terminarz

Skróty widoczne w tabelach, które nas interesują w tym przypadku, to: „AW” – architektura wnętrz oraz „APK” – architektura przestrzeni kulturowych. Jeśli marzą Ci się tego typu studia z architektury w Gdańsku, pamiętaj, by odpowiednio wcześniej sprawdzić aktualizację wymogów rekrutacyjnych na stronie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wybrane przedmioty na kierunku architektura

Na architekturze mamy do czynienia z dużym urozmaiceniem przedmiotów, które są wykładane. Są to zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. Oto kilka przykładów:
• projektowanie architektoniczne,
• projektowanie urbanistyczne,
• historia urbanistyki,
• historia architektury polskiej,
• historia architektury powszechnej,
• prawo budowlane,
• ekonomika i organizacja procesu inwestycyjnego,
• konstrukcje budowlane,
• planowanie przestrzenne
i wiele innych.

Autor: Joanna Stasiak

Studia w Gdańsku na kierunku Architektura - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje