Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Warszawska Uczelnia Medyczna to pewny start w przyszłość. Zawody medyczne coraz chętniej wybierane przez absolwentów szkół średnich.

Warszawska Uczelnia Medyczna to pewny start w przyszłość. Zawody medyczne coraz chętniej wybierane przez absolwentów szkół średnich.



Wrzesień to ostatnia chwila aby zadecydować o swojej zawodowej przyszłości. Tę pewną, gwarantuje najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce – Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka.Profesje medyczne zyskują coraz większą rangę. Trwająca wciąż pandemia obnażyła pilność napływu nowych kadr. Naszą ambicją jest jak najlepsze wykwalifikowanie absolwentów kierunków medycznych. Jesteśmy do tego w pełni przygotowani. – zapewnia prof. Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku administracja.
 oferta edukacyjna wumed
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na stołecznym rynku edukacyjnym uczelnię wyróżnia także konkurencyjne czesne i promocyjne systemy opłat.Siłą WUMed jest profesjonalnie wyposażona baza dydaktyczna i kadra wykładowców najwyższej klasy. Atrybutem jest także przestronny kampus w dogodnej lokalizacji stolicy. Studenci mają gwarantowaną praktykę i staże zawodowe w renomowanych placówkach odpowiadających profilem kierunkowi ich studiów. WUMed współpracuje m.in. ze stołecznymi szpitalami: Praskim, Wolskim, Solec, Czerniakowskim, Bródnowskim, Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, Dziecięcym im. J. Bogdanowicza oraz Instytutami: Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Partnerami uczelni są także firmy informatyczne, gabinety odnowy biologicznej i laboratoria kosmetyczne.Nowym, budzącym duże zainteresowanie maturzystów kierunkiem, jest fizjoterapia. Studia na kierunku fizjoterapia są jednolite, 5 letnie. Nie bez powodu. Jak podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych WUMed, fizjoterapeuta to trzeci, po lekarzach, pielęgniarkach i położnych najliczniej reprezentowany zawód medyczny. Wymaga kompetencji i praktyki. Aby jak najlepiej przygotować absolwentów do wykonywania zawodu, uczelnia oddała do ich dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, masażu i ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii, fizjologii wysiłku i diagnostyki funkcjonalnej, pracownie podstaw ratownictwa medycznego. W kampusie działa także Akademickie Centrum Medyczne posiadające własny zakład rehabilitacji wyposażony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny.
 wumed pracownia fizjoterapia
Magistrowie fizjoterapii są zatrudniani przez publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia, centra sportowe, fitness kluby, salony urody, ośrodki rehabilitacji i opieki, hospicja, zakłady pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, instytucje oświatowe, szkoły wyższe. Dyplomowani fizjoterapeuci mogą również prowadzić własne gabinety. Specjalista fizjoterapii jest potrzebny zarówno w ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, położnictwie, pulmonologii, onkologii jak i kardiologii, kardiochirurgii, geriatrii i medycynie paliatywnej. Szczególną grupą osób korzystających z pomocy fizjoterapeutów są wyczynowi sportowcy. Ważną społecznością, coraz częściej korzystającą ze wsparcia fizjoterapeutów są też seniorzy. – mówi rektor WUMed.Wiodącym kierunkiem studiów w WUMed jest pielęgniarstwo.Coraz częściej mówi się o znaczącej roli personelu pielęgniarskiego. Nie zapominajmy, że jest to zawód zaufania publicznego. Warto podkreślić, że dyplomowana pielęgniarka jest pełnoprawnym członkiem zespołu terapeutycznego. Ta wymagająca profesja ma w końcu coraz wyższą rangę, zarówno w systemie ochrony zdrowia ,jak i w opinii społecznej. - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej.
 wumed pracownia pielegniarstwo
Studia pielęgniarskie w WUMed są dwustopniowe. Licencjackie - I stopnia przygotowują m.in. do.: świadczenia opieki zdrowotnej, zarządzania opieką zdrowotną, promocji i edukacji zdrowotnej. Pielęgniarka posiadająca dyplom ukończenia studiów, co najmniej I stopnia na kierunku pielęgniarstwo, ma prawo wystawiać recepty na niektóre leki. Studia magisterskie - II stopnia, na kierunku pielęgniarstwo zwiększają samodzielność pielęgniarki. Może, bez zlecenia lekarskiego, wypełnić świadczenia profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne, samodzielnie zalecać niektóre leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne oraz wypisywać recepty. – wymienia prof. Jasińska.Podobnie jak w przypadku fizjoterapii, studenci pielęgniarstwa uczą się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Są to laboratoria umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych oraz podstaw ratownictwa medycznego. WUMed to pierwsza niepubliczna uczelnia w Polsce. Posiada najdłuższe doświadczenie w organizacji prywatnego systemu kształcenia na poziomie wyższym. Łączy tradycję z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. W swojej ofercie edukacyjnej ma nie tylko tradycyjne studia.Stworzyliśmy w ramach wieloprofilowego podejścia równoczasowo, ofertę kształcenia podyplomowego tworząc Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Daje to możliwość kształcenia kadry medycznej już obecnej w systemie i tej, która w zawodzie dopiero zaistnieje. Na stałe wprowadziliśmy także nauczanie on-line. Tą drogą będzie się odbywać nawet do 40% zajęć, co z pewnością ułatwi edukację, nie tylko w kryzysie. Jesteśmy uczelnią o wielkich możliwościach i mam nadzieję, że będziemy pionierami kształcenia pielęgniarek i położnych w systemie nauczania podyplomowego zdalnego. To wielka potrzeba, którą wymusiła pandemia, ale to też wskazówka na przyszłość. – informuje prof. JasińskaOferta edukacyjna Warszawskiej Uczelni Medycznej będzie uzupełniana o kolejne kierunki medyczne m.in.: położnictwo, ratownictwo medyczne czy elektoradiologię.

Data publikacji: 25.08.2020