Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najpopularniejsze kierunki studiów w Kielcach

Najpopularniejsze kierunki studiów w KielcachNajpopularniejsze kierunki studiów w Kielcach 2021/2022


1. Kierunek Lekarski - 31 kandydatów na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

 

Czas trwania studiów: 6 lat - studia jendolite magisterskie
Tryby studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Cena za studia niestacjonarne: 38 000 zł za rok studiów
Opis kierunku:

Studia skierowane są do osób, które w przyszłości chcą pracować w charakterze lekarza. Studia pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy potrzebnej do pracy w placówkach służby zdrowia.

Dodatkowo w trakcie edukacji można wziąć udział w wielu kursach doszkalających. Możliwa jest również dalsza edukacja na specjalizacji i studiach doktoranckich. Studia stawiają przede wszystkim na przekazywanie praktycznej wiedzy, którą można będzie wykorzystać w pracy.

 

2. Psychologia - 7 kandydatów na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

 

Czas trwania studiów: 5 lat – jednolite studia magisterskie
Tryby studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Cena za studia niestacjonarne: 5440 zł za rok studiów
Opis kierunku:

Psychologia to studia pozwalające na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy, która kompleksowo przygotowuje do pracy w zawodzie psychologa. Studenci zdobywają umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy z pacjentem.

Studia umożliwiają zdobycie wiedzy na temat rozpoznawania problemów psychicznych i skutecznego doradztwa. Przygotowują do pracy z osobami w różnym wieku. Nacisk położony jest przede wszystkim na praktyczną naukę zawodu.

 

3. Kosmetologia – 5 kandydatów na miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

 

Czas trwania studiów: 3 lub 5 lat - studia I i II stopnia
Tryby studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Cena za studia niestacjonarne: 6600 zł za rok studiów
Opis kierunku:

Kosmetologia to kierunek studiów skierowany przede wszystkim do osób zainteresowanych urodą i pielęgnacją skóry. W trakcie edukacji możliwe jest zdobycie wiedzy z obszaru najczęstszych zmian skórnych i sposobów na przeciwdziałanie im.

Studenci mają także możliwość produkcji własnych kosmetyków i analizowania ich działania. Absolwenci kierunku kosmetologia ze względu na swoją wiedzę mogą znaleźć zatrudnienie w wielu branżach i świetnie poradzić sobie na rynku pracy.

 

4. Finanse i rachunkowość – 4 kandydatów na miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

 

Czas trwania studiów: 3 lub 5 lat - studia I i II stopnia
Tryby studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Cena za studia niestacjonarne: 4000 zł za rok studiów
Opis kierunku:

Praca jako księgowy czy w działach finansowych przedsiębiorstw budzi zainteresowanie u wielu osób. Absolwenci szkół średnich z umysłem ścisłym powinni jak najbardziej rozważyć studia na kierunku finanse i rachunkowość.

Jest to niezwykle przyszłościowy kierunek studiów, a zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru finansów stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Studia koncentrują się na zdobyciu rozległej wiedzy praktycznej, która bez wątpienia przyda się w życiu zawodowym i pozwoli na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia.

 

5. Dietetyka – 4 kandydatów na miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego

 

Czas trwania studiów: 3 lub 5 lat - studia I i II stopnia
Tryby studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Cena za studia niestacjonarne: 5700 zł za rok studiów
Opis kierunku:

Interesujesz się kwestiami żywienia. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób przygotować jadłospis, aby prowadzić z jego pomocą profilaktykę różnorodnych chorób i schorzeń? Kierunek dietetyka pozwala na zdobycie kompleksowej wiedzy związane z żywieniem.

Absolwenci są w stanie doradzać w kwestiach żywieniowych i przygotowywać indywidualne diety dla osób zainteresowanych. Są w pełni przygotowani do prowadzenia własnej poradni dietetycznej.

 

Zobacz również: Ranking popularności kierunków studiów w Kielcach 2021.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów w Kielcach 2020/2021


Najpopularniejsze kierunki studiów w Kielcach

1. Kierunek Lekarski - 30,6 kandydata na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach


Najpopularniejsze kierunki studiów w Kielcach 2022

Kierunek Lekarski realizowany jest w formie jednolitych studiów magisterskich, na których nauka trwa 6 lat – 12 semestrów. Kielecki Uniwersytet prowadzi studia na tym kierunku zarówno w formie stacjonarnej (dziennej) jak i niestacjonarnej (płatnej). Wyjątkowo ciężkie studia kończą się stażem podyplomowym i państwowym egzaminem – Lekarskim Egzaminem Końcowym. Wysokie noty uzyskane na tym egzaminie otwierają wielu absolwentom drogę do dalszej nauki specjalizacyjnej.

Młodzi lekarze mogą specjalizować się w niemal 80 specjalizacjach lekarskich, takich jak onkologia – związana z diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, kardiologia i kardiologia dziecięca – zajmująca się chorobami układu sercowo-naczyniowego, transplantologia – dziedzina medycyny związana z przeszczepianiem narządów, neurologia, ginekologia czy psychiatria. Absolwenci kierunku lekarskiego mogą występować o wydanie prawa do wykonywania zawodu lekarza i podjąć pracę w jednostkach opieki zdrowotnej, rozpocząć prywatną praktykę lekarską lub kontynuować naukę na Studiach Doktoranckich.

Kielecka uczelnia udostępnia płatną formę studiów na kierunku, których koszt wynosi obecnie 35 000 zł/rok.

 

2. Psychologia - 6,8 kandydata na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Psychologia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, to kierunek prowadzony w formie jednolitych studiów magisterskich, na których nauka trwa 5 lat. Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym) jak i niestacjonarnym (zaocznym). Przyszli adepci psychologii, w trakcie nauki wybierają swoją drogę specjalizacyjną, która ma duży wpływ na przyszłą karierę zawodową. Specjalizacja - Psychologia działalności społecznej i zawodowej człowieka – pozwala poznać specyfikę zachowań ludzkich w środowisku kulturowym, społecznym i grupach zawodowych. Specjalność - Psychologia kliniczna – przygotowuje do pracy z pacjentami klinicznymi, rehabilitacją i leczeniem osób z zaburzeniami psychicznymi w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. Studenci wybierający specjalność - Psychologia wspierania rozwoju w cyklu życia człowieka – będą zgłębiać uwarunkowania i zmiany w psychice człowieka od pierwszych chwil życia, aż do okresu senioralnego, wspierając jego prawidłowy rozwój.

Absolwenci kierunku, przygotowani są do podjęcia pracy klinicznej, rehabilitacyjnej, społecznej czy prowadzenia własnego gabinetu psychologicznego.

Kielecki Uniwersytet prowadzi również odpłatną formę studiów na tym kierunku, czesne wynosi obecnie około 5 200 zł/rok.

 

3. Kosmetologia - 4, 6 - kandydata na jedno miejsce - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kosmetologia, to kierunek studiów licencjackich I-ego stopnia, na których nauka trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego – licencjata oraz dyplomu ukończenia studiów wyższych lub dwuletnie uzupełniające studia II-ego stopnia magisterskie. Studia realizowane są zarówno w formie dziennej (stacjonarnej), jak i wieczorowej/zaocznej (niestacjonarnej). Podczas nauki, studenci zdobywają wiedzę interdyscyplinarną z dziedzin nauk medycznych, nauk o zdrowiu, farmakologii i wychowania fizycznego.

Absolwenci kierunku przygotowani są do współpracy z lekarzami dermatologami, mogą podjąć pracę w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach odnowy, nabywają umiejętności organizacji gabinetów kosmetycznych i stosowania odpowiednich kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem. Obowiązkowe praktyki zawodowe, które odbywają się w renomowanych gabinetach i centrach odnowy biologicznej, pod okiem doświadczonych specjalistów, doskonale przygotowują studentów do przyszłej, samodzielnej pracy.

Studenci wybierający niestacjonarną formę studiów, zobowiązani są uiścić czesne w wysokości 6 000 zł/rok.

 

4. Finanse i rachunkowość - 4,2 kandydata na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Finanse i rachunkowość to w ostatnim czasie coraz bardziej pożądany kierunek, który wybiera coraz więcej osób. Dostępne po tym kierunki ścieżki rozwoju i możliwe do osiągnięcia zarobki sprawiają, że na każde miejsce pojawia się wielu kandydatów zainteresowanych rozwojem na tej właśnie ścieżce zawodowej. Kierunek ten w Kielcach może być studiowany w różnych formach. Kierunek występuje jako studia licencjackie I stopnia lub jako studia II stopnia. Dostępny jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Bez względu na wybraną formę podczas zajęć można zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu księgowości, ekonomii i innych pokrewnych zagadnień. Tym samym absolwenci posiadają świetne przygotowanie do pracy w instytucjach finansowych. Kształcący się na tym kierunku mogą zdobywać wiedzę na potrzeby jednostek publicznych lub prywatnych przedsiębiorstw.

Studiowanie na kierunku finanse i rachunkowość możliwe jest już od 1 740 zł za semestr. Warto zatem poważnie zastanowić się nad wybraniem tej drogi kształcenia i postawić na zdobywanie rzetelnej wiedzy i kompetencji pozwalających na rozpoczęcie satysfakcjonującej drogi zawodowej.

 

5. Dietetyka - 4,1 kandydata na jedno miejsce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Jednym z najpopularniejszych kierunków studiów jest także Dietetyka. Kierunek ten często wybierany jest przez osoby zainteresowane tematyką żywienia i pragnące zdobyć wiedzę z obszaru wpływu na organizm poprzez odpowiedni dobór żywności w codziennej diecie. Kształcenie na kierunku Dietetyka obejmuje zdobycie kompleksowej wiedzy, która umożliwia samodzielne udzielanie porad z obszaru żywienia i pomoc w ułożeniu jadłospisu dla osób z różnego rodzaju schorzeniami.

Studiowanie na kierunku możliwe jest w formie studiów licencjackich I stopnia, a dla ich absolwentów dostępne są również studia II stopnia. Studenci mogą dopasować program studiów pod kątem żywienia dzieci i młodzieży lub osób dorosłych. Na studiach II stopnia program jest rozszerzony o dietetykę kliniczną oraz sportową, co pozwala na zdobycie jeszcze bardziej kompleksowej wiedzy.

Kształcenie na kierunku dietetyka jest związane z wydatkiem rzędu 5700 zł za pierwszy rok nauczania.

 

Zobacz również: Ranking popularności kierunków w Kielcach 2020.


Data publikacji: 25.11.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Kielcach

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kielce