Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na UKW na rok 2023/2024

 

Budynek UKW
UKW Bydgoszcz


Jeśli jako kandydat chcesz poznać najważniejsze aspekty naboru na kierunek informatyka, odwiedź witrynę z zasadami rekrutacji UKW.

Zmiany w systemie rekrutacji uczelni sprawiają, że należy regularnie odwiedzać jej stronę internetową, by zapoznać się z terminami przyjęć i zakresem wymaganych dokumentów.

Przyjęcia realizowane są na podstawie wyników świadectwa maturalnego.

 


Studia na kierunku Informatyka na UKW w Bydgoszczy


Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: I i II stopnia 

Czas trwania: 3,5 roku (stacjonarne) i 4 lata (niestacjonarne) studia I stopnia i 1,5 roku (stacjonarne) i 2 lata (niestacjonarne) studia II stopnia

W procesie rekrutacji punktowane są takie przedmioty jak: język polski, język obcy, matematyka oraz dwa przedmioty dodatkowe. Dla zwiększenia swoich szans przyjęcia na uczelnię warto każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

 

Informatyka UKW
UKW Bydgoszcz2

 

 

Opinie o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego


Przed wyborem uczelni warto jest poznać opinie absolwentów na jej temat. Na stronie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – opinie znajdziesz wiele cennych informacji na temat samej uczelni, atmosfery w niej panującej oraz w jaki sposób podnosi ona kompetencje zawodowe swoich studentów.


Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego


Informatyka to niezwykle przyszłościowy kierunek, gwarantujący znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Podczas zajęć studenci zdobywają szeroką wiedzę techniczną oraz matematyczną, dzięki czemu są w stanie poradzić sobie z rozwiązywaniem wielu skomplikowanych problemów. W trakcie studiów możliwe jest również zdanie dodatkowych egzaminów, jak np. Cisco Certified Network Associate, których dyplom można dołączyć do CV, zwiększając tym samym swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Ponadto, w trakcie edukacji można również odbyć praktyki zawodowe.

Informatyka UKW2
UKW Informatyka3


Czego się nauczysz?
 

Absolwenci informatyki na UKW w Bydgoszczy posiadają szeroki wachlarz wiedzy w zakresie elektroniki i elektrotechniki. Potrafią bez problemu programować aplikacje użytkowe, ale też i zajmować się bardziej złożonymi problemami jak bezpieczeństwo sieci komputerowych.

 

Zobacz również:

Program studiów na kierunku Informatyka na UKW 

Informatyka na 6 uczelniach w Bydgoszczy

Grafika na 3 uczelniach w Bydgoszczy


Data publikacji: 19.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Bydgoszczy

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach