Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – zasady rekrutacji na rok 2022/2023Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na UKW na rok 2022/2023


Jeśli jako kandydat chcesz poznać najważniejsze aspekty naboru na kierunek informatyka to powinieneś odwiedzić witrynę zasady rekrutacji UKW.
Zmiany w systemie rekrutacji prowadzone przez uczelnię sprawiają, że należy regularnie odwiedzać jej stronę internetową. Można w ten sposób zdobyć szeroką wiedzę na temat najważniejszych terminów przyjęć i wymaganych dokumentów.
Przyjęcia realizowane są na podstawie konkursu świadectw.


Studia na kierunku Informatyka na UKW w Bydgoszczy

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: I i II stopnia 

Czas trwania: 3,5 roku (stacjonarne) i 4 lata (niestacjonarne) studia I stopnia i 1,5 roku (stacjonarne) i 2 lata (niestacjonarne) studia II stopnia

W procesie rekrutacji punktowane są takie przedmioty jak: język polski, język obcy, matematyka oraz dwa przedmioty dodatkowe. Dla zwiększenia swoich szans przyjęcia na uczelnię warto każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.


Opinie o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego


Każda osoba, która pragnie w odpowiedni sposób wybrać uczelnię dla siebie powinna zapoznać się z opiniami na temat konkretnych placówek edukacyjnych. Na stronie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego – opinie znajdziesz wiele cennych informacji na temat samej uczelni i dowiesz się jaka atmosfera na niej panuje oraz czy uczelnia pozwala na zdobycie praktycznych kompetencji. Opinie w większości przypadków wystawiane są przez absolwentów i bardzo często odnoszą się bezpośrednio do kierunku informatyka.


Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego


Informatyka to niezwykle przyszłościowy kierunek studiów, który gwarantuje znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia po ukończeniu kierunku. Studenci zdobywają szeroką wiedzę techniczną oraz matematyczną. Dzięki temu są w stanie poradzić sobie z rozwiązywaniem wielu skomplikowanych problemów. W trakcie studiów możliwe jest również zdanie dodatkowych egzaminów, jak np. Cisco Certified Network Associate. Dzięki temu kończąc studia można dołączyć do CV dodatkowe certyfikaty, które zwiększą szanse na znalezienie zatrudnienia. W trakcie edukacji można również odbyć praktyki zawodowe.


Program studiów/Czego się nauczysz?


Absolwenci informatyki na UKW w Bydgoszczy posiadają następujące kompetencje:

  • Programowanie aplikacji użytkowych
  • Wiedza na temat elektrotechniki oraz elektroniki
  • Zajmowanie się bezpieczeństwem sieci komputerowych

 

Program studiów na kierunku Informatyka na UKW 

Informatyka na 6 uczelniach w Bydgoszczy

Grafika na 3 uczelniach w Bydgoszczy


Data publikacji: 22.04.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Bydgoszczy

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach