Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Filmy nieoczywiste - na które warto zwrócić uwagę?

Filmy nieoczywiste - na które warto zwrócić uwagę?



Jeżeli ktoś jest zwolennikiem filmów nieoczywistych, czyli takich, w których do końca nie wiadomo jak potoczą się losy bohaterów i oczekuje, że będzie trzeba skupić się na fabule na tyle, by ani na chwilę nie można było odejść od ekranu, to powinien przeczytać ten tekst.

Filmy o anoreksji - problem zbyt rzadko poruszany?
Anoreksja jest zaburzeniem psychiczny, które u chorego wywołuje jadłowstręt. W głównej mierze anoreksja spowodowana jest naciskiem społecznym i brakiem akceptacji własnej osoby.Filmy o anoreksji (https://filmi.pl/filmy-o-anoreksji) powstają, jednak nie cieszą się wśród odbiorców zbyt dużą popularnością, a szkoda. Jest to temat, który powinien być poruszany znacznie częściej i być swego rodzaju poradnikiem pokazującym jak objawia się problem i jak z nim walczyć, gdy pojawi się w naszym otoczeniu.Filmy o anoreksji jak najbardziej należą do produkcji nieoczywistych. Często fabuła zmusza nas do refleksji i spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Adaptacja na pewno nie jest łatwa do zrealizowania, ponieważ wywołuje szereg skrajnych emocji, zarówno u twórców, jak i widzów. Niewiele osób zasiadając przed ekranem, zdaje sobie sprawę, że obejrzenie produkcji na długo pozostanie w ich pamięci.Trzy top filmy o anoreksji, na które warto zwrócić uwagę to:
  • „Malos hábitos”, czyli Złe nawyki to film z 2007 roku. Meksykańska produkcja pod reżyserią Simóna Brossa to historia pokazująca wpływ środowiska i najbliższych na drugą osobą. Fabuła skupia się głównie na relacji matki z córką. Kobieta ma obsesję na punkcie swojej wagi i tym samym doprowadza się do anoreksji. Nie podoba jej się to, że córka jest dość pulchna i stara namówić się ją do przejścia na restrykcyjną dietę.
  • „Szczupłe” to dokumentalny film o anoreksji z 2006 roku. Lauren Greenfield w produkcji przedstawiła historię czterech dziewczyn, które za wszelką cenę chcą utrzymać według ich uznania idealną sylwetkę. Nastolatki przebywają w klinice leczącej anoreksję i opowiadają o tym, co spowodowało, że znalazły się właśnie w tym miejscu.
  • „Primo Amore” to włoska produkcja z 2004 roku. Vittorio całe swoje życie sprowadzał do jednego. Chciał być perfekcyjny. Tym samym poszukuje kobiety, która będzie do niego pasowała. Musi być na tyle szczupła, żeby wpasowała się w „perfekcyjne normy” Vittorio. Pewnego dnia spotyka kobietę, która nie odpowiada jego wymaganiom, ale zakochuje się w niej. Dziewczyna pod wpływem uczuć postanawia schudnąć dla ukochanego, nie patrząc przy tym na własne dobro.
  • Filmy o papieżach, czyli produkcje budzące kontrowersje
    Papież to osoba stojąca na czele władzy Kościoła rzymskiego. Takie stanowisko wymaga nieposzlakowanej opinii i osobowości, która jest godna naśladowania. Niestety nie wszystko zawsze wygląda tak, jak powinno.Wielu reżyserów w filmach o papieżach stara się pokazać ich jako osoby, które są bogobojne, poświęcone wierzącym i całe swoje życie oddali wierze. Widzowie niechętnie podchodzą do tego typu produkcji, ponieważ twierdzą, że idealizowanie nawet władzy kościoła nie powinno mieć miejsca. Papież jest zwykłym człowiekiem, który tylko wkroczył na ścieżkę związaną z Bogiem. Ma on więc prawo popełniać błędy i nie zawsze musi świecić przykładem.

    Filmy o papieżach (https://filmi.pl/filmy-o-papiezach) bardzo często mają negatywne opinie, odbiorcy nie są przekonani do ich wiarygodności i rzetelności.

    Warto jednak obejrzeć choć jedną adaptację, by przekonać się, czy rzeczywiście głowa kościoła jest przedstawiana zgodnie z prawdą.

    Filmy o papieżach warte uwagi to:
  • „Dwóch papieży”. Historia ma miejsce w 2012 roku i przedstawia spotkanie obecnego papieża z jego następcą. Do panującego aktualnie Benedykta XVI zgłasza się kardynał, któremu nie podoba się to, co dzieje się z kościołem katolickim i chce odejść na emeryturę. Aktualny papież postanawia kardynałowi, czyli swojemu następcy - Franciszkowi wyjawić tajemnicę, która może zmienić przyszłość kościoła na całym świecie.
  • „Świadectwo” film o papieżu polaku z 2008 roku. Jest to opowieść o życiu Jana Pawła II z punktu widzenia Kardynała Stanisława Dziwisza, który był nie tylko sekretarzem, ale również przyjacielem papieża. W filmie pojawiają się informacje, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.
  • Filmy o kanibalach - tylko dla ludzi o mocnych nerwach

    Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-o-kanibalach

    Kanibalizm to dość interesujący temat. Choć wśród zwierząt, czy owadów całkiem naturalne jest zjadanie osobników z tego samego gatunku, to w przypadku ludzi takie zjawisko jest raczej nietypowe.Dobre filmy o kanibalach przedstawiają bardzo realistyczne i często drastyczne sceny, dlatego są to produkcje dla osób o mocnych nerwach. Najwięcej zwolenników znaleźć można wśród mężczyzn, którzy nie boją się widoku krwi. Jednak można spotkać również panie lubiące dostarczyć sobie dużą dawkę emocji.Filmy o kanibalach kojarzone są głównie z tanimi produkcjami, które polegają tylko na rozlewie krwi i braku sensownej fabuły. Aczkolwiek są takie, które koniecznie trzeba zobaczyć.
  • „Alive. Dramat w Andach” to film z 1993 roku. Choć produkcja nie należy do najnowszych, to nadal jest chętnie oglądana. Samolot, którym leci drużyna Rugby, rozbija się w Andach. Rozbitkowie, walcząc o życie, zaczynają zjadać swoich towarzyszy.
  • „Platforma” to film z 2019 roku. Główni bohaterowie zostają zamknięci w nietypowym więzieniu. Chcąc wyjść z tego cało, muszą zadowolić się resztkami jedzenia lub spróbować czegoś całkiem nowego…
  • Filmy o przetrwaniu - trudne warunki i żądza przygód

    Filmy o przetrwaniu (https://filmi.pl/filmy-o-przetrwaniu) to idealny wybór na zimne wieczory, ponieważ wydarzenia oglądane na ekranie na pewno podniosą nam temperaturę. Człowiek, który stoi przed wyborem między własnym życiem a innymi dobrami, ma naprawdę ciężki wybór. Czasami musi zdecydować, czy postawić na siebie, a może wybrać życie bliskiej osoby zamiast własnego.Wyborne filmy o przetrwaniu powinny przede wszystkim charakteryzować się znakomitymi efektami specjalnymi, tylko wtedy widz może wczuć się w rolę głównego bohatera i razem z nim przeżywać wzloty i upadki.

    Oczekiwania fanów mocnego napięcia na pewno spełnia następujące filmy o przetrwaniu:
  • „Gniew oceanu” z 2000 roku. Billy i Chris wraz z czterema innymi mężczyznami wyruszają w głąb oceanu na połów ryb. Kiedy złowili już wystarczającą ilość i chcieli wracać do domu, na oceanie rozszalał się sztorm. Czy mężczyznom uda się wyjść z tego cało?
  • „127 godzin” z 2010 roku. To historia młodego chłopaka, który nie informuje nikogo, gdzie się wybiera. Gdy dociera do gorącego Utah, los sprawia, że jego ręka została przygnieciona przez głaz. Chłopak zdany wyłącznie na siebie stara się uwolnić i uratować rękę.

  • Data publikacji: 23.11.2021