Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Dlaczego dietetycy po studiach cieszą się większym zaufaniem pacjentów?

Dlaczego dietetycy po studiach cieszą się większym zaufaniem pacjentów?



Dietetyka zajmuje czołowe miejsce wśród kierunków studiów cieszących się największym zainteresowaniem kandydatów na uczelnie wyższe. Chociaż na wykwalifikowanych dietetyków czeka duża konkurencja, magistrzy są na wagę złota. Co sprawia, że to właśnie oni cieszą się wyraźnie większym zaufaniem pacjentów? Sprawdziliśmy! 

Jak można zostać dietetykiem? 

Popularność zdrowego trybu życia w ogóle wciąż rośnie – jako społeczeństwo mamy bowiem świadomość, że regularna aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie stanowią podstawę zdrowego życia. Nic dziwnego, że zainteresowanie zawodem dietetyka jest większe niż jeszcze kilka lat wstecz, gdy większość osób nie przywiązywało większej uwagi do swojego odżywiania. Niestety, ze względu na brak regulacji w tym zakresie, własny gabinet może otworzyć niemal każdy. Koniecznych uprawnień dostarczają specjalne kursy i szkolenia, a wiedza kolejnych specjalistów żywienia nie jest w żaden sposób weryfikowana. Chociaż takie rozwiązania wyraźnie skracają drogę do podjęcia pracy w zawodzie, zdecydowanie bardziej perspektywiczne zdaje się być ukończenie studiów na kierunku Dietetyka. Magistrzy nie bez powodu cieszą się wyraźnie większym zaufaniem pacjentów. Spędzone lata na nauce do egzaminów na uczelni nadają wiarygodności osobie, której chcemy powierzyć nasze zdrowie.

Dlaczego warto zostać dietetykiem po studiach? 

Zastanawiasz się, jak zaplanować ścieżkę kariery zawodowej? Droga na skróty nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podejmując wysiłek i kończąc studia na kierunku Dietetyka, możesz mieć pewność, że już sam tytuł wzbudzi zaufanie potencjalnych pacjentów. Dzieje się tak z kilku powodów:

- osoby, które mogą pochwalić się dyplomem magistra, są postrzegane, jako bardziej ambitne, zaangażowane w wykonywaną pracę i bardziej kompetentne. Decydują o tym m.in. długość trwania studiów na kierunku Dietetyka, ilość zajęć o charakterze praktycznym i liczba egzaminów weryfikujących wiedzę; 

- osoby, które ukończyły studia na kierunku Dietetyka dostrzegają głębszy cel współpracy z pacjentem. Traktują dietę nie tylko jako sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami, ale także – narzędzie służące odzyskaniu i utrzymaniu zdrowia. Dysponują bowiem wiedzą niezbędną w prawidłowej profilaktyce wielu chorób. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że pacjenci z wielochorobowością, a często – pacjenci w stanie ciężkim, decydują się skorzystać ze wsparcia osoby kompetentnej i dysponującej odpowiednio szeroką wiedzą. Taką, bez wątpienia jest dietetyk po studiach. Dietetyka studia - sprawdź ofertę uczelni SGTiHV!


Data publikacji: 22.09.2022