Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Galeria dolnośląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

  • Kewin
    Psychologia

    Ogólnie uczelnię polecam, ale warto mieć na uwadze, że warto angażować się w zajęcia dodatkowe, aby poszerzyć swoje umiejętności i zwiększyć szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Na samej uczelni wykładowcy są bardzo w porządku i nie cisną z materiałem. Również inni studenci są bardzo przyjaźni, co pozwala czuć się bardzo komfortowo w trakcie samych zajęć. SWPS oferuje dodatkowo szerokie możliwości rozwoju. Działają różnorodne organizacje studenckie i każdy może angażować się w liczne projekty, które będą dopasowane do konkretnych oczekiwań.

    16-01-2024
  • Bartek
    Prawo

    Jak przystało na kierunek prawo nauki jest naprawdę dużo. Polecam każdemu uczyć się na bieżąco, aby nie zostać w tyle z materiałem i poradzić sobie z przejściem na kolejny rok. Przy dobrej organizacji można jednak wygospodarować czas wolny i znaleźć chwilę na życie studenckie. Zdecydowanie I rok należy do tych najtrudniejszych. Wykładowcy na uczelni wykazują prostudencką postawę i chętnie pomagają w wielu kwestiach. Atmosfera na uczelni również jest bardzo pozytywna i łatwo nawiązać liczne znajomości. Wszystko to sprawia, że zdecydowaniem polecam ten właśnie kierunek.

    29-11-2023
  • Anka z Jaworzna
    Psychologia

    SWPS to uczelnia, na której od studenta naprawdę się wymaga. Tutaj nie da się dowiedzieć wszystkiego z zajęć, niestety trzeba czytać książki naukowe. Egzaminy nie są tak łatwe, jak wiele osób uważa. Jednak pomimo tak wysokiego poziomu innej uczelni bym nie wybrała. Na początku nudne przedmioty, takie zapychacze, lecz z biegiem lat, szczególnie gdy studenci obierają swoją ścieżkę kształcenia zaczyna się naprawdę ciekawie. Atmosfera fajna, lecz czuć tę presję. Każdy chce być najlepszy. Polecam, każdy powinien spróbować swoich sił.

    18-09-2023
  • Kat
    Prawo dla magistrów i licencjatów

    Nie mam opinii ale pytanie :-) bardzo liczę na czyjąś odpowiedź mam licencjat z administracji UW (wszystkie przedmioty były prawnicze) również pracę pisałam z prawa konstytucyjnego. Pracowałam również w kancelarii. Chciałabym się zapytać czy po kierunku prawo dla magistrów i licencjatów, i szybszym skończeniu prawa mogłabym zrobić aplikację notarialną ? Wiem, że do aplikacji jest potrzebny dyplom magistra z prawa ale czy taki przyśpieszony tryb też jest uwzględniany? Czy jest ktoś kto robił aplikację po tym kierunku?

    14-01-2022
  • Agata
    Psychologia

    Uczelnia jest od wielu lat na rynku i wyrobiła sobie niezła markę. Jakieś 80 % wykładowców to są faktycznie sensowni ludzie. Pozostałe 20 % to raczej ludzie z przypadku i nie powinno się z tego typu osobami kontynuować współpracy. Ogólne wrażenia ze studiów tutaj są pozytywne. Trochę może, za często jakieś wykłady są skracane i odwoływane, albo przekładane. To znaczy może taki bałagan organizacyjny nie jest zbyt duży, ale biorąc pod uwagę wysokość czesnego oczekiwałabym maksymalnego standardu. Powracając do czesnego to myślę, że cena może jest jednak trochę za wysoka w mojej ocenie.

    06-05-2021
  • Asia
    Psychologia kliniczna i osobowości

    Ogólnie ludzie są spoko i uczlenia też. Juz nei wspomnę o bazę lokalową w którą cały czas się inwestuje. wykładowcy ogólnie podejście do studentów mają dobre. Jak podejdziesz z jakimś pytaniem to zawsze odpowiedą , tłumaczą na wykładach a najlepsze jest to że nie trzeba notować, bo wszystko poźniej prześlą on line. Tutaj jak ktoś chce studiować to wystatczy ze trochę sie pouczy i bedzie sie utrzymywal. Na pierwszym roku sporo ludzi się wykruszyło. Ale niestety z jakich powodow to nie wiem. Ode mnie z grupy 32 osobowej zniknęło z 6-7. A grup jest 5. Jednym pewnie się nie podobało bo nie wiedzieli po co przyszli, a reszta może sie poddała przez te trudniejsze przedmioty.

    05-10-2020
  • Agata
    Psychologia

    Studiowałam psychologię , wiadomo, że uczelnia na tym kierunku wyrobiła siebie już bardzo dobrą markę. Ale w tym przypadku nie jadą na niej i nie obniżyli lotów. Nie wiem jak na innych, ale u mas trzeba mocno zasuwać przez cały czas. Druga sprawa, że w sumie aż tak nie muszę zakuwac, bo przebywanie na zajęciach bardzo dużo daje , zwłaszcza wiedzy no i zaciekawia na tyle, że w domu , nie z poczucia obowiązku , a z czystej ciekawości siadasz do książek. Na zaliczeniach trzeba sie wykazać wiedzą zdobytą też na własną rękę. Ogólnie nie ma odsiewu, jedyne osoby co zrezygnowały to z własnej woli.

    18-06-2019
  • pedagog
    Pedagogika

    ja jestem zadowolony z tej uczelni, to jedna z tych uczelni na której ucząc się regularnie, łatwo można pozaliczać przedmioty i sesję. To ile sie nauczysz zależy w zasadzie od Ciebie, od tego jak się przykładasz, więc jesli szukasz uczelni od której oczekujesz że wykładowcy poszerzą Twoje horyzonty i wprowadzą Cie na wysokie levele rozumowania to własnie ta uczelnia.. ale w sumie to i tak od nas zależy co będziemy wiedzieć jutro;) natomiast jeśli chce się spokojnie postudiować, a rozwijać sie to polecam. Dodam tylko że ja studiowałem pedagogikę, nie wiem jak jest na innych kierunkach. Pozdrawiam :)

    15-03-2018
  • MiRaNDA
    Psychologia

    Studiuje mi się bardzo dobrze, jest wiele praktycznych przedmiotów, choć pierwsze dwa lata to typowa teoria. Na szczęscie profesor Łukaszewski i profesor Doliński są naprawdę wybitni i nawet czysto teoretyczne wykłady mogą stać się bardzo ciekawe. Myślę, że jesli interesuje się się psychologią i chce się później pracowac w zawodzie i dalej się rozwijać to SWPS jest jak najbardziej odpowiedni :) Gdybym jeszcze raz miała wybierać gdzie iść na psychologię to na pewno podjęłabym tą samą decyzję.

    15-03-2018
  • Marlena
    Psychologia

    "Na SWPS kończę właśnie (5 rok) przychologię kliniczną, dzis funkcjonującą jako psychologia kliniczna i zdrowia. Ogólnie jestem zadowolona z poziomu uczelni, większość jak nie wszyscy w sumie wykładowcy to praktycy, co cenię. Jest kilku wybijających się prowadzących, których wykłady są mega- np. dr Bartosz Zalewski od terapii rodzin i bliskich związków w terapii systemowej- mojej ukochanej, inna sława uczelni do dr Ela Zdankiewicz- Ścigała psychotraumatolog-zapalona i nieziemska w swoim fachu. Mimo ich popularnosci i poziomu prowadza takze zajecia w mniejszych grupach, gdzie mozna jeszcze wiecej sie od nich nauczyc. Osobiscie szanuje tez za wiedze dr Krystyne Rymarczyk neuropsychologa. Trudno mi powiedziec jak to teraz wyglada, bo w trakcie moich studiów zmienił sie system na modułowy, gdzie jest jakby jeden duzy moduł, który ma w sobie składowe- wykład, seminaria, warsztaty. Dzieki temu z calego modulu jest w sesji jeden egzamin (praktycznie zawsze zamkniety, jednokrotnego wyboru) w dominujacej czesci z wykladu, a reszta skladowych zaliczana jest w postaci projektów.Wiadomo, ze zawsze trafi sie jakis felerny prowadzący, albo temat ktory mniej ciekawi,  ale ogólnie jesli interesuje kogoś psychologia to uwazam ze są to dobre studia. To co nas wkurzalo to maly wybór praktyk ze szkoly, ale zawsze mozna sobie ogarnac samemu. Oferta fakultetow tez nie zmienia sie za bardzo z roku na rok, ale mozna cos dla siebie zawsze znaleźć. Powiem szczerze, ze tak jak rozmawiamy z kolezankami to mamy takie nieodparte wrażenie ze mało wiemy po tak długim czasie. ale słyszałam ze wiele ludzi tak ma po studiach :-) ogólnie jednak sporo sie dowiedzialam, tez praktycznej wiedzy i to co na pewno wykształcilo sie przez ten czas to inny sposób myślenia- szerszy, uwzględniajacy wpływ wielu czynników itd. A to nie jest wymierny efekt. Trudno tez mi to oceniac bo jak ocenic zmiane w myśleniu.. ? Ale pamietam, że wspominali o tym na poczatku- ze na tym im zalezy- zmiana=poszerzenie myslenia.To co bardzo warto robic to czytac książki. Co prawda, nie mowie tego za bardzo z autopsji bo niestety mi trudno bylo pogodzic studia, z praca i zyciem prywatnym i nie znajdowalam wystarczajaco czasu na poglebianie tematow w literaturze, ale wiem ze mozna wtedy jeszcze sporo wiecej wyciagnac, rozmawiajac o tym z prowadzacymi. Wiec zachęcam, bo warto.Odnosze wrazenie ze prowadzacym czy to wyklady czy zajecia seminaryjne/ warsztatowe zalezy. Chcą przekazać wiedze i doswiadczenie i staraja sie to zrobic w fajny sposob. Wiadomo - nie w 100% przypadków, ale znacznej wiekszosci

    19-02-2018
  • Mateusz
    Psychologia

     generalnie polecam choć od teorii do praktyki to wielka przepaść. Raczej ciekawostek można się tam dowiedzieć a żeby coś potrafić tak na prawdę to trzeba czytać książki na własną rękę. Jest tam dość duży poziom, egzaminy nie należą do najłatwiejszych ale jeśli chodzi o mnie to nie wybrałbym innej uczelni. Luzik jeśli komuś zależy na wiedzy to wybierze SWPS poziom tego co możesz się nauczyć w porównaniu z innymi uczelniami pod względem psychologicznym na pewno będzie o wiele wyższy, co do praktyki to róznie. Przedmioty ogólne nudne jak wszędzie. Prawdziwe studia zaczynają się dopiero gdy realizujesz swoją ściezkę kształcenia. Uczysz się tak naprawdę tego co cię interesuje.

    16-02-2018
  • Marysia
    Psychologia

    Ogólnie to bardzo spoko ale zalezy na kogo sie trafi :-) z reszta jak wszedzie.. Ja jestem teraz na dziennych i slabe jest to ze strasznie duzo jest okienek wiec mysle nad zaocznymi, ponoc na zaocznych jest jakos fajniej. Ja nie wiem czy jestem dobra osoba do wyrażania opinii o tych studiach bo w tym roku stwierdzilam ze nie ide dalej w psychologie tylko w kryminologie :-D wiec nie jest to dla mnie jakos super ciekawe. Bo jest kilka takich modulow ktore trzeba odklepac po prostu, ale ogolnie jak kogoś pasjonuje psychologia to swps jest najlepszym wyborem .Na pierwszym roku i tak wszyscy maja to samo, dopiero pozniej wybiera sie sciezke :-)Ja jestem teraz na tej sciezce relacje międzyludzkie nie wiem w sumie czy trudno bardzo się zalicza, bo wystarczy wystarczy ze ogarnie sie wyklady ze slajdow i na spokojnie sie zaliczy (wykladowcy udostepniaja zawsze swoje prezentacje) poza tym czasem organizowane sa wyklady otwarte na roznych kampusach wiec chcialam miec info jakby co

    16-02-2018

Uniwersytet SWPS we Wrocławiu - Aktualności

Powszechnie wiadomo, że kino niejedno ma imię. Można się w nim zasiedzieć, zakochać, a nawet... zaczytać! Dla tych, którzy cenią zarówno dobry, ambitny film, jak również ciekawą książkę, Kino Nowe Horyzonty przygotowało specjalny cykl pod nazwą „Zaczytani w kinie”. Już od października 2015 r. we Wrocławiu odbywają się interesujące spotkania z autorami literatury faktu, dla których trudne t [..]

Zobacz więcej

Wrocławski Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we współpracy z Empikiem ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na wyjątkowy cykl pod nazwą „Środy z SWPS”. W ramach cyklu odbędzie się spotkanie z dr Dorotą Płuchowską – wykładowcą w Instytucie Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zapraszamy już 4 marca 2015 r. do Salonu Empik Renoma przy ul. Świdnic [..]

Zobacz więcej

Dwaj studenci Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zdobyli nagrodę w konkursie fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Projekt o nazwie został uznany za najciekawszy i godny realizacji. Krzysztof Koliski i Adam Bułacz – studenci psychologii Wydziału Zamiejscowego SWPS we Wrocławiu – otrzymali za niego grant w wysokości 5 tysięcy złotych. Serdecznie gratulujemy!„Oławski dzień pączka i kawy” [..]

Zobacz więcej