Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Galeria Collegium Civitas
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Nowe kierunki studiów podyplomowych

NYC w organizacjach

Studia „NVC w organizacjach – przywództwo oparte na potrzebach” to zaproszenie do odejścia od komunikacji opierającej się na paradygmacie posiadania racji, na rzecz wspólnego tworzenia rozwiązań korzystnych dla wszystkich interesariuszy.
Procesem, który do tego prowadzi przez włączenie podejścia Porozumienia bez Przemocy (NVC) stworzonego przez Marshalla Rosenberga, do codziennej komunikacji w zespole lub organizacji. Proces ten opiera się na świadomym budowaniu relacji uwzględniających potrzeby pracowników, szefów, liderów. Wybierając kierunek „NVC w organizacjach” uzyskujesz praktyczne kompetencje wspierające liderów w tworzeniu przestrzeni współdziałania i współpracy.

Przywództwo i innowacja w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem (sustainability management)

Podczas zajęć dowiesz się, które obszary aktywności Twojej firmy działają w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, a które warto byłoby udoskonalić. Wybitni specjaliści oraz doświadczeni liderzy i praktycy, zarządzający transformacją organizacji i nowoczesnym biznesem, podpowiedzą Ci, co warto zmienić w procesach i sposobie zarządzania, by równocześnie i równoważnie brać pod uwagę ekonomiczne, środowiskowe i społeczne kwestie związane z funkcjonowaniem organizacji na rynku.

Zarządzanie bezpieczeństwem korporacyjnym

Jeżeli pracujesz lub planujesz pracować w obszarze bezpieczeństwa w międzynarodowym przedsiębiorstwie, to studia podyplomowe „Zarządzanie bezpieczeństwem korporacyjnym” są właśnie dla Ciebie. Jeżeli Twoim zadaniem jest zarządzanie strukturami odpowiedzialnymi za ograniczanie ryzyka w procesach biznesowych i identyfikowanie zagrożeń dla organizacji, to na tych studiach znajdziesz najnowsze rozwiązania i zapoznasz się z bogatymi doświadczeniami specjalistów. Zarządzanie bezpieczeństwem korporacyjnym to wiedza, praktyka i gotowe rozwiązania biznesowe, nie tylko dla menedżerów.

Storytelling multimedialny

Chcesz zaistnieć w Internecie? Naucz się całego procesu storytellingu multimedialnego – od poszukiwania inspiracji, przez wykrystalizowanie narracji oraz wybór strategii komunikacyjnej – po ekspozycję Twojej opowieści na różnych nośnikach cyfrowych. Poznaj zasady opowiadania historii, opierających się na praktycznych metodach współtworzenia wartości dla odbiorców. Podczas zajęć na studiach podyplomowych Storytelling Multimedialny nauczysz się używać różnych środków przekazu – takich jak tekst, wideo, dźwięk i/lub grafika, aby osiągnąć maksimum zaangażowania i interakcji wśród swoich cyfrowych odbiorców.

Zawód: Reporter

Własny reportaż z możliwością publikacji? Praktyczne warsztaty dziennikarskie, językowe oraz zajęcia z autorami reportaży, zarówno prasowych, jak i książkowych? Na studiach podyplomowych „Zawód: Reporter (Reportaż w czasach kryzysu)” obok zajęć praktycznych, czeka na Ciebie solidna porcja wiedzy dotyczącej współczesnego świata, zagrożeń i wyzwań, komunikacji międzykulturowej, etyki zawodu dziennikarza, teorii mediów, komunikacji masowej i interpersonalnej, a także historii reportażu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z Tobą eksperci Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, redaktorzy Magazynu Kontakt, dziennikarze i reporterzy pracujący w polskich i zagranicznych mediach, w tym reporterzy wojenni.

Enoturystyka

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o winie i przygotować się do zawodu przewodnika po świecie win lub organizatora wyjazdów enoturystycznych? A może wino to po prostu Twoja pasja i chcesz wiedzieć o nim jak najwięcej? Wybierz studia na kierunku Enoturystyka i ucz się od najlepszych ekspertów w Polsce. W czasie studiów skosztujesz niemal 100 gatunków różnych win.

Sztuka nowoczesna. Dialogi i pogranicza

Na studiach podyplomowych Sztuka nowoczesna. Dialogi i pogranicza zdobędziesz pogłębioną wiedzę o sztuce XX i XXI wieku, poznasz wybitnych twórców, ich dzieła i strategie dialogu z odbiorcami, nauczysz się analizować sztukę oraz dowiesz się, w jakich kontekstach można ją interpretować. Uzyskane świadectwo ukończenia studiów podyplomowych będzie poświadczeniem Twojej wiedzy o kulturze i sztuce nowoczesnej, współczesnej i najnowszej, istotnym w postępowaniu awansowym lub w procedurach konkursowych i grantowych.

 

Kontakt do uczelni

00-901 Warszawa

Plac Defilad 1, PKiN, XII piętro

tel.:

22 656 71 89