Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

87-100 Toruń

ul. Młodzieżowa 31a

tel.:

56 660-92-11, 56 660-92-12

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsb.torun.pl

Opinie o uczelni (8)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ja wybrałam kierunek rachunkowość i finanse ponieważ chciałbym w przyszłości załorzyć własne biuro księgowe. Studiuję niestacjonarnie. Bez wielkiego problemu mogę pogodzić studia i pracę. Uczelnia jest nastawiona na dobry kontakt ze studentem, chociaż muszę przyznać, że w okresie pandemii ten kontakt, bardzo się pogorszył. Do dziekanatu ciężko się dodzwonić. Długo też trzeba czekać na odpowiedz mailową. Jest to trochę frustrujące. Mam nadzieję, że za chwile wszystko wróci do normy. Studia na tym kierunku nie są jakieś bardzo ciężkie, także pod tym względem jest spoko. Jeżeli komuś zależy i jest w miarę ogarnięty to jakiś wielkich problemów mieć nie będzie. Wykładowcy są rózni, ale właściwie z każdym można się dogadać. Osobiście mogę powiedzieć, że mniej więcej dostałam to czego się spodziewałam

  Dagmara
  Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw
  12-05-2021
 • hej, studiowałam informatykę w biznesie :-) Byłam tam parę miesięcy i zrezygnowałam bo źle dobrałam sobie kierunek. Jednak ostatecznie od października idę ponownie na wsb, jednak do Gdańska :-) Podobno materiał był trudny, ale uważając na wykładach wszystko staje się łatwe. Profesorowie tłumaczą cały materiał krok po kroku, więc podchodząc później do kolokwium nie można powiedzieć że czegoś się nie rozumie, lub nie było omówionego na wykładach. Uczelnia bardzo fajna. Ja na początku miałam problem z odróżnieniem budynku a, od b. Ale to też szybko się da ogarnąć hahah ;-)są 2 wejścia do szkoły, dokładne opisy klas na tablicach przy wejściu i w dzienniku elektronicznym.

  Ania M
  Informatyka w biznesie
  13-03-2018
 • Jestem bardzo zadowolona. Jak najbardziej mogę polecić. Można się dogadać z wykładowcami. Ja studiuję akurat Prawo w Biznesie, a później kadry i płace Jak na razie jestem zadowolona. Same prawo  to tak w skrócie ;-) Oczywiście są specjalizacje, ale na początku uczą wszytkiego to chyba jasne.Wykładowcy są bardzo wymagający ale fajni , bardzo dobrze sie ich słycha i łatwo przyswaja widzę. Akurat z tymi co ja mam to tak jest nie wiem jak z innymi. Z jedną babką to ciężko było się dogadać, ale reszta ok.Zależy jaki wykładowca. Ale ogl są w porządku. Nie jest źle. polecam

  Natalia
  Prawo
  12-03-2018
 • byłam studentką Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu a teraz jestem nauczycielem (czyli wykładowcą) uczelnię polecam , chociażby z tego faktu, że wykładowcy to najczęściej praktyce, co jest ogromnym atutem. Także oprócz wiedzy teoretycznej mozna będzie skonfrontować tę wiedzę w praktyce . Powodzenia w wyborze

  Irena
  Finanse i rachunkowość
  29-01-2018
 • jeżeli chodzi o sam kierunek turystyka i rekreacja to naprawdę świetna sprawa. Gorzej jest, jeżeli chodzi o organizację WSB. Dziekanat nawet spoko działa, gorzej z biurem karier, chociaż ostatnio płatnymi stażami zaplusował. Wybierając się na WSB, trzeba liczyć się z tym, że nie otwierają wszystkich specjalności. Z kilku możliwych na dziennych u nas była otworzona jedna. Wykładowcy są spoko akurat, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, ale ogólnie trzeba samemu większość rzeczy w tej szkole sobie ogarniać.

  Karolina
  Turystyka i rekreacja
  17-01-2018
 • ja się uczę zaocznie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i jestem na pierwszym roku. Ogólnie jest fajnie bardzo przyjazna atmosfera. moim faworytem wśród przedmiotów jest podstawy pierwszej pomocy (wykłady prowadzi Pan który mówi na prawdę fajnie i aż chce się go słuchać a ćwiczenia starsi studenci ) ogólnie bardzo polecam tą szkołę ponieważ ja sama miałam wątpliwości czy dam radę ale z tych kilku miejscy mogę powiedzieć że ciężko nie jest . Niedługo mam sesje więc mogę Ci po niej powiedzieć czy egzaminy były bardzo trudne i wtedy porównać mniej więcej to co jest na zajęciach a to co na egzaminach.

  oliwia
  Bezpieczeństwo wewnętrzne
  16-01-2018
 • cóż każda uczelnia ma plusy i minusy, pewnie dużo zależy od tego co się studiuje i czy to się lubi. Mam jednak porównanie z lokalnym uniwersytetem i po tym zaczęłam doceniać jeszcze bardziej to co otrzymuje nie mniej jednak na wsb spotkałam świetnych ludzi zarówno wykładowców, jak i studentów.

  Alicja
  Turystyka i rekreacja
  16-01-2018
 • Tu jest bardzo fajnie w tej chwili nie ma zadnych problemow z wykladowcami. na pewno warto tutaj studiować . Mam zgrana grupe na uczelni. Chetnie sobie pomagamy w,nauce. Miastp tez jest piekne.

  kasiaK
  Coaching w biznesie
  16-01-2018