Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Facebook, Snapchat, Instagram. Media społecznościowe - przyjaciele mojego dziecka


Jak wyglądają wirtualni przyjaciele dziecka? Czym są media społecznościowe? Sieć to morze korzyści. To pomoc w znalezieniu źródeł, możliwość nauki weryfikowania informacji, perspektywa poznania ludzi z drugiego końca świata. Ale również anonimowe obrażanie, cyberprzemoc, seksting. Jak rozmawiać o występujących zagrożeniach? Czy rodzice są świadomi korzyści i niebezpieczeństw, jakie niesie internetowa rzeczywistość? Na te i szereg innych pytań związanych z obecnością dzieci i nastolatków w sieci będziemy odpowiadać podczas kolejnych spotkań w Strefie Rodzica w Sopocie. Wstęp wolny, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Wychowanie bez wątpliwości

Strefa Rodzica to projekt Uniwersytetu SWPS, w którym na pierwszym miejscu stawiamy dzieci i rodziców. Chcemy odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości, które pojawiają się w procesie wychowania.

Strefa Rodzica ma przybliżać, pogłębiać oraz weryfikować wiedzę i umiejętności rodziców, niezbędne w pełnieniu jednej z najważniejszych życiowych ról – byciu ojcem lub matką. Mamy zamiar zwrócić uwagę rodziców na konieczność łączenia w procesie wychowania wiedzy i intuicji. Umiejętność słuchania oraz świadomość wyzwań stojących przed współczesnymi rodzinami pozwolą znaleźć wyjście z niejednej sytuacji. Dzisiejsze świadome rodzicielstwo to przede wszystkim chęć zrozumienia relacji między rodzicem a dzieckiem na wszystkich etapach rozwoju, to aktywne wychowanie i słuchanie siebie nawzajem.

Wiedza i intuicja

Wybitni naukowcy oraz eksperci zajmujący się tematyką wychowawczą poruszają problemy związane z psychologią dziecka, psychodietetyką, seksualnością, wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży.

Spotkania w 5 miastach

Projekt Strefa Rodzica odbywa się w pięciu miastach Polski: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Sopocie.

Okiem praktyka: młody człowiek w mediach społecznościowych - szansa czy zagrożenie?

Facebook, Snapchat, Instagram już na stałe wpisały się w rzeczywistość nastolatków. Media społecznościowe to raczej miejsca, które trzeba dobrze poznać, by móc się po nich bezpiecznie poruszać.

Zapraszamy na wykład Przemysława Staronia „Okiem praktyka: młody człowiek w mediach społecznościowych - szansa czy zagrożenie?”, który odbędzie się 29 marca 2016 r. o godz. 17.00.

W czasie wykładu przedstawimy różne zagadnienia związane z obecnością młodego człowieka w Internecie, a zwłaszcza w tzw. social mediach (mediach społecznościowych). Korzystając z wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą, a także z używania social mediów w procesie edukacyjnym, zostaną wskazane możliwości ich wykorzystania oraz potencjalne ryzyko, jakie ze sobą niosą.

O prowadzącej

Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca. Jest koordynatorem i współtwórcą projektów międzypokoleniowych, m.in. nagrodzonych przez Komisję Europejską „Kwiatów Europy”. Panelista np. Young Business Festival, Social Media Show, Gdynia Design Days czy Czwartkowe Spotkania Social Media. W 2014 roku był mówcą TEDx Sopot. Obecnie prowadzi specjalistyczne szkolenia i konsultacje w Centrum Rozwoju JUMP, będąc ekspertem od szkoleń biznesowych opartych o niekonwencjonalne metody kreatywne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu i Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę, a także kierownikiem projektów z zakresu wspierania rozwoju pracowników, młodzieży, bezrobotnych, osób starszych, niepełnosprawnych, osadzonych w zakładach karnych. Stale współpracuje z organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość, np. Stowarzyszeniem Absolwenci Gdynia Business Week czy Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości „Starter”.

Nowe technologie w życiu młodzieży

Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii? Kiedy i na co pozwolić, a czego zabronić? Czy dostęp do Internetu może być środkiem wychowawczym?

Podczas warsztatu „Nowe technologie w życiu młodzieży”, który poprowadzi psycholożka Aleksandra Musielak rozmawiać będziemy o świadomym i bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii. Omówimy przykłady ich wykorzystywania w życiu codziennym. Zastanowimy się nad znaczeniem Internetu w życiu młodzieży.

Internet stał się narzędziem niezbędnym do funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości, jednak niesie ze sobą zagrożenia, których rodzice często nie są świadomi, a młodzież nie potrafi unikać. Zapraszamy 1 marca 2016 r. o godz. 17.00.

O prowadzącej

Aleksandra Musielak - psycholożka, absolwentka Uniwersytetu SWPS Wydziału Zamiejscowego w Sopocie. Współpracuje z Akademią Rozwoju Rodziny POZYTYWKA. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Zarządu Stowarzyszenia Dziecko bez Reklamy. Pracuje jako psycholog szkolny.

Jak wziąć udział?

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy »
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kontakt

Joanna Walczak

Koordynator Strefy Rodzica Uniwersytetu SWPS w Sopocie
tel. 694 441 739
e-mail: strefarodzica.sopot@swps.edu.pl

Data publikacji: 26.02.2016