Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Galeria Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Studia dyplomowe - kierunki
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Zarządzanie

Zobacz więcej

Cena za semestr od 295zł od od od 295zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Atuty Uczelni

Renoma studiów i Uczelni

O renomie Uczelni i jakości kształcenia świadczą wysokie pozycje, jakie Wyższa Szkoła Biznesu zajmuje w ogólnopolskich rankingach oraz akredytacje Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Perspektywy - 10 miejsce w Polsce, 1 w województwie

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej plasuje się w ścisłej czołówce polskich uczelni wyższych. W Rankingu Szkół Wyższych 2014, przeprowadzonym przez czasopismo Perspektywy, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej znalazła się na 1 miejscu w województwie i 10 miejscu w Polsce. Wysoko oceniono m. in. siłę naukową Uczelni, biorąc pod uwagę rozwój własnej kadry, nasycenie kadry osobami o wyższych kwalifikacjach, wyniki oceny parametrycznej, liczbę przyznanych akredytacji i liczbę publikacji.

Wprost - 2 miejsce w Polsce

Uczelnia w Rankingu Szkół Wyższych 2012 przeprowadzonym przez tygodnik WPROST zajęła 1 miejsce w województwie oraz 2 miejsce w Polsce (na ponad 370 Uczelni). Wysoko oceniony został m.in. wysoki poziom badań naukowych.

Kategoria A WSB wśród najlepszych ośrodków naukowych w kraju

Wydział Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskał kategorię A w wyniku kompleksowej oceny działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych!
Tym samym nasza uczelnia została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród 93 jednostek ekonomicznych poddanych ocenie uzyskując bardzo wysoką kategorię naukową.

Doktorat w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Przewodniczący Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w dniu 24.09.2012 r. decyzją nr BCK-II-U/dr-676/11 przyznał Wydziałowi Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Diament Forbesa dla WSB

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej znalazła się w prestiżowym gronie DIAMENTÓW FORBESA 2012 i tym samym została zaliczona do grona polskich przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.
Obecność Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w gronie Diamentów Forbesa świadczy o jej silnej pozycji i wiarygodności wobec partnerów biznesowych. Lista Diamentów Forbesa 2012 ukaże się jako załącznik do miesięcznika Forbes nr 2 w styczniu 2012 r.

Informatyka w WSB nagrodzona przez Ministra

W listopadzie 2012 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie na najlepsze programy studiów, dostosowane do wymogów Krajowych Ram Kwalifikacji, przyznał Wydziałowi Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych dofinansowanie w wysokości 1.000.000,00 zł.

Socjologia z oceną wyróżniającą PKA! Wyjątkowe wyróżnienie dla studiów w WSB.

WSB otrzymała w 2012 roku wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Socjologia oraz pozytywne oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunkach: Zarządzanie i marketing, Socjologia, Informatyka oraz Ekonomia. W maju 2006 r. uczelnia otrzymała również akredytację Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych na kierunku Zarządzanie i marketing.

Nagrody i wyróżnienia

O renomie i jakości kształcenia świadczą również nagrody i wyróżnienia, które otrzymała Uczelnia. WSB została odznaczona Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Została również uhonorowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej Srebrnym Medalem Jana Masaryka, przyznanym za aktywny wkład w rozwój współpracy z wyższymi uczelniami w Republice Czeskiej. Kapituła Laurów Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przyznała Uczelni Złoty Laur w kategorii ?Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm?. Nagroda w ww. kategorii przyznawana jest za wszechstronne i niekonwencjonalne działania sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, przygotowanie kadr menedżerskich oraz kwalifikowanie zawodowe na najwyższym poziomie dla potrzeb gospodarki oraz umiejętność organizowania środków finansowych i pozyskiwanie potencjałów intelektualnych w regionie, kraju i Europie i przeznaczanie ich na wspieranie aktywności gospodarczej.

WSB Gepardem Biznesu

Uczelnia została również wyróżniona nagrodą Geparda Biznesu 2010. Po przeprowadzeniu audytu przez Akademickie Centrum Informacyjne Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskała certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

 

Nr 1 w rankingu szkół wyższych

Uczelnia z kategorią A

Nasza uczelnia wśród najlepszych uczelni w Polsce. Wydział Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uzyskał kategorię A w wyniku kompleksowej oceny działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych! Tym samym nasza uczelnia została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród 93 jednostek ekonomicznych poddanych ocenie uzyskując bardzo wysoką kategorię naukową.

Najlepsza uczelnia niepubliczna

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej znalazła się na 1 miejscu w województwie i 10 miejscu w Polsce w 2014 roku w rankingu prowadzonym przez miesięcznik Perspektywy. Wysoko oceniono m.in. warunki studiowania, siłę naukową a także innowacyjność Uczelni.

Multirank - Najlepsza uczelnia biznesowa w Polsce - 7 miejsce w Europie.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest liderem międzynarodowego rankingu szkół wyższych Multirank, zbudowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia zajmuje 1 miejsce wśród polskich uczelni biznesowych oraz 7 miejsce w zestawieniu 302 uczelni biznesowych funkcjonujących w Unii Europejskiej. WSB jest najwyżej notowaną polską szkołą wyższą w tym zestawieniu.
Ranking miał swoją premierę w maju 2014 r. W zestawieniu znalazło się 850 uczelni z całego świata, w tym 34 z Polski.

Pierwsze miejsce w Polsce w rankingu miesięcznika "Home Market" 2014

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zajęła pierwsze miejsce w Polsce w najnowszym rankingu uczelni wyższych, jaki opublikował miesięcznik Home&Market. To duże wyróżnienie dla naszej uczelni, potwierdzające wysoką jakość kształcenia, ogromne możliwości jakie stoją przed studentami WSB oraz wartość prowadzonych badań naukowych. Ranking ukazał się w kwietniowym numerze magazynu Home&Market.
Doceniono również studia podyplomowe
W rankingu czasopisma Home&Market Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zajęła 1 miejsce w Polsce jako uczelnia kształcąca na studiach podyplomowych. Wysoko oceniono m.in.: szeroką ofertę kierunków kształcenia, innowacyjność programów nauczania, prowadzenie zajęć przez praktyków-specjalistów, nowoczesną infrastrukturę, możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów oraz kwalifikacji, a także dofinansowanie studiów ze środków Unii Europejskiej.

Dobra uczelnia - Dobra praca

Zostaliśmy nagrodzeni za przygotowanie studentów do podjęcia pracy. Doceniono innowacyjne i kreatywne działania na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych, zaangażowania jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy, oraz promocję wśród studentów i absolwentów krajowych i zagranicznych programów stażowych.

WSB w Dąbrowie Górniczej uczelnią roku

W lutym 2014 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymała wyróżnienie Śląskiego Stowarzyszenia Menadżerów w kategorii "Uczelnia Roku". Stowarzyszenie w dorocznym plebiscycie nagradza menadżerów instytucji i placówek z terenu województwa śląskiego, wyróżniających się stylem i jakością zarządzania.

2 miejsce w Polsce w rankingu tygodnika Wprost

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w Rankingu Szkół Wyższych przeprowadzonym przez tygodnik WPROST zajęła 1 miejsce w województwie oraz 2 miejsce w Polsce (na ponad 370 Uczelni). WSB została wysoko oceniona m.in. za wysoki poziom kształcenia oraz badań naukowych.

 

Intensywna nauka języków obcych

WSB już od 19 lat prowadzi kształcenie językowe w ramach Studium Języków Obcych na różnych poziomach zaawansowania, zarówno w ramach lektoratów dla studentów, jak i kursów językowych dla wszystkich zainteresowanych, prowadzonych przez Europejską Szkołę Języków Obcych. Szczególny nacisk położony jest na komunikację. Dlatego zajęcia mają charakter warsztatowy.

Język biznesu dodatkowo

Lektorzy odpowiednio wzbogacają treści ogólne o elementy języka biznesu i korespondencji handlowej celem poszerzenia umiejętności studentów oraz przygotowania do egzaminów międzynarodowych oferowanych w ramach Centrów Egzaminacyjnych działających w WSB.

Każdy student zdaje TOEIC’a

Znaczącym atutem kształcenia językowego w WSB jest włączenie egzaminu TOEIC oraz TOEIC Bridge do programu kształcenia językowego realizowanego przez Uczelnię. Oznacza to, że każdy student, po odbyciu V semestru studiów w WSB, przystępuje do wskazanego egzaminu. Egzamin jest bezpłatny dla wszystkich studentów WSB. Ten obowiązkowy element zaliczenia to doskonała okazja do obiektywnego i trafnego sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego. Studenci zainteresowani otrzymaniem oficjalnego Certyfikatu mają możliwość zakupienia go na preferencyjnych warunkach w przygotowanej specjalnie dla nich atrakcyjnej cenie.

A w salach językowych

Wszystkie sale językowe WSB zostały wyposażone w tablice interaktywne wraz ze sprzętem komputerowym i specjalistycznym oprogramowaniem. Użycie tablic interaktywnych podczas zajęć językowych widocznie poprawia ich efektywność - realnie podnosi skuteczność nauki podczas zajęć stymulując wszystkie zmysły.

 

Zasady rekrutacji

obrazek

Podstawowym kryterium przyjęć na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest kolejność zgłoszeń.
Aby zostać studentem kandydat zobowiązany jest do rejestracji on-line, złożenia kompletu dokumentów wraz ze świadectwem maturalnym oraz dokonanie niezbędnych opłat.

Krok 1 - Wybierz swój kierunek studiów

Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje o wszystkich kierunkach jakie oferuje WSB. Wybierz swój kierunek i specjalność.
Kliknij: Zapisz się na studia dzienne lub Zapisz się na studia zaoczne i wybierz w jakim trybie chcesz studiować. Wybierając studia dzienne/ stacjonarne Twoje zajęcia będą odbywały się w tygodniu. Natomiast wybierając studia zaoczne/niestacjonarne decydujesz się na zajęcia odbywające się w weekendy.
Po kliknięciu Zapisz się - Wypełnij formularz online. Jakie dane będą potrzebne? Tylko podstawowe dane teleadresowe oraz dane z dowodu osobistego. Po wypełnieniu formularza i założeniu konta zostanie wygenerowany Twój osobisty numer NIU oraz hasło.

PAMIĘTAJ!
Numer NIU i hasło powinny zostać zapamiętane i/lub zapisane.

Krok 2 - Wypełnij formularz online

Po zalogowaniu się do systemu Rekrutacji On-line wydrukuj Podanie do Rektora oraz dowody wpłaty.

Krok 3 - Wnieś opłaty

Wnieś opłatę za studia na podstawie wygenerowanych przez system Rekrutacji On-line dowodów wpłaty. Jest to możliwe zarówno za
pośrednictwem internetowego konta bankowego ale także poprzez dokonanie wpłaty w oddziale banku, na poczcie lub w kasie WSB.

PAMIĘTAJ!
Opłaty za studia powinny zostać uregulowane na indywidualny numer konta bankowego, który generowany jest przez system Rekrutacji On-line podczas rejestracji kandydata (numer ten jest inny dla każdego kandydata).

Krok 4 - Złóż dokumenty na studia

W ciągu 14 dni od rejestracji On-line dostarcz osobiście do Biura Rekrutacji WSB w Dąbrowie Górniczej, Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie:
Dokumenty rekrutacyjne
Po wypełnieniu kwestionariusza rekrutacji on-line w ciągu 14 dni dostarcz osobiście do Biura Rekrutacji WSB komplet dokumentów zgodnie z wykazem:

Studia I stopnia (licencjat, inżynier):

podanie do rektora,
oryginał świadectwa dojrzałości wraz z kserokopią,
kserokopię dowodu osobistego (awers i rewers),
jedno podpisane zdjęcie(35mm x 45mm),
jedną fotografie w formie elektronicznej (format 20mm x 25mm, rozdzielczość 300dpi),
potwierdzenie wpłaty kwoty wpisowej na konto Uczelni.
Uwaga przyszli studenci FIZJOTERAPII! Wymagane jest zaświadczenie lekarskie
Druk skierowania na badania - kliknij
Druk zaświadczenia lekarskiego - kliknij

Studia II stopnia (magister):

podanie do rektora,
dyplom ukończenia studiów wyższych zawodowych wraz z kserokopią,
oryginał świadectwa dojrzałości wraz z kserokopią,
kserokopię dowodu osobistego (awers i rewers),
jedno zdjęcie(35mm x 45mm),
jedną podpisana fotografię w formie elektronicznej (format 20mm x 25mm, rozdzielczość 300dpi),
potwierdzenie wpłaty kwoty wpisowej na konto Uczelni.

PAMIĘTAJ!
Aby zostać studentem Wyższej Szkoły Biznesu w D ąbrowie Górniczej konieczne będzie podpisanie umowy finansowej.
Musisz dokonać tego osobiście w siedzibie naszej Uczelni. Nabór odbywa się bez egzaminu wstępnego, decyduje kolejność zgłoszeń! Wnieś opłatę rekrutacyjną 117 zł
Złóż dokumenty na studia

Krok 5 - Gratulujemy! Jesteś studentką/studentem WSB!

Gratulujemy! Jesteś studentką/studentem WSB!

 

Ciekawe życie studenckie

obrazek
Samorząd Studencki, Koła Naukowe, Akademicki Związek Sportowy to miejsce gdzie podczas studiów nauczysz się organizować konferencje, koncerty a także imprezy studenckie i co najważniejsze zdobędziesz doświadczeni niezbędne do podjęcia wymarzonej pracy.

Koła naukowe

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie działają koła naukowe: Koło Naukowe Profesjonalnego Zarządzania, Koło Naukowe Komunikacji Społecznej, Koło Naukowe Grupa PoPrzezMEDIA, Koło Naukowe "Pedagogica", Naukowe Koło "Obieżyświat", Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych, Informatyczne Koło Naukowe, Studenckie Koło Naukowe ITLogis, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Zarządzania Wiedzą i Informacją, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego oraz Koło Naukowe "Climate Changes". Nasi studenci reprezentują Uczelnię w Parlamencie Studenckim oraz w Stowarzyszeniu Uczelni Niepaństwowych MONSSUN.

Samorząd rządzi

Członkowie Samorządu Studenckiego organizują seminaria, wyjazdy naukowe, imprezy typu Andrzejki, Mikołajki, dyskoteki. Biorą aktywny udział w corocznych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizują się w działalności charytatywnej i społecznej, biorą aktywnie udział we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez Uczelnię, takich jak Żakalia, konferencje czy wykłady ogólnodostępne.
Uczelniany AZS jest organizatorem imprez sportowych, wycieczek, wyjazdów na narty, rejsów, turniejów dla miłośników piłki nożnej, siatkówki, darta, gry w kręgle.

 

Nasi studenci

Poznaj kilku spośród blisko 6 tysięcy studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Studenci WSB to ludzie z wieloma pasjami. Chcesz podzielić się swoją – napisz do nas: abk@wsb.edu.pl

Łukasz Kazanecki,
Student kierunku Filologia angielska
„Moje praktyki realizowałem w studio, zajmującym się tłumaczeniami filmów i przekładem książek z języka angielskiego na polski. Mogłem nie tylko doszlifować swoją dość dobrą już znajomość języka, ale przede wszystkim poznać techniki tłumaczeniowe, które teraz wykorzystuje na co dzień. Od dwóch lat w ramach działalności mojej firmy, którą jest Agencja Artystyczna Ikar, wykorzystuję zdobyte podczas praktyk umiejętności tłumaczeniowe, jednocześnie podejmując się projektów dotyczących oprawy muzycznej i fotografii.”

BBoying to styl życia
Adrian Pietrzak
Kultura hiphopowa fascynuje mnie od dawna. Jednak ani rapowanie, ani graffiti nie przyciągnęły mnie tak bardzo jak taniec, znany powszechnie jako breakdance. Ten styl niesie ze sobą wielkie poświęceń. Zaczynałem jeszcze w gimnazjum, ale bardziej skomplikowanych akrobacji uczyłem się w czasach liceum. Wszystko nabrało rozpędu, kiedy powstała grupa Fresh Flava, z którą trenujemy wspólnie m.in. pod dworcem kolejowym w Sosnowcu czy w Miejskim Domu Kultury w Kazimierzu. Nasze wspólne treningi cenię sobie najbardziej. Od każdego członka grupy czegoś się nauczyłem i uczę się dalej. Inspirujemy się wzajemnie, wspieramy, a czasem kłócimy – jak w prawdziwej rodzinie.

Trafić do kosza
Grzegorz Paszek
Student II roku na kierunku Zarządzanie
Moją pasją od kilku lat jest koszykówka. Swoją przygodę z tym sportem rozpocząłem w 2005 roku, kiedy to zostałem zauważony przez trenerów z powodu mojego wzrostu (190 cm w wieku 12 lat). Przez długi okres czasu traktowałem sport jako spędzanie wolnego czasu, hartowanie ciała oraz ducha. W ciągu 8 lat nauczyłem się prawdziwej walki nie tylko na boisku, ale także i w życiu. Po zakończeniu 7-letniej przygody z koszykówką stanąłem przed poważnym dylematem - zająć się nauką czy może stać się zawodowym koszykarzem i w ten sposób zarabiać na życie. Nie była to łatwa decyzja, ale na szczęście pojawiła się bardzo korzystna oferta z pierwszoligowego klubu w Dąbrowie Górniczej, z której skorzystałem, a przy okazji zapisałem się na studia do Wyższej Szkoły Biznesu. Po roku spędzonym na zawodowych parkietach z radością mogę stwierdzić, że WSB dało mi niesamowitą możliwość połączenia mojej pasji oraz pracy z nauką poprzez elastyczne godziny zajęć oraz egzaminów.

Moje pływanie
Kacper Kaproń
Student II roku kierunku: Filologia angielska

Swoją największą pasję realizuję od 12 lat. Jest to pływanie. W wieku ośmiu lat zacząłem wyczynowo trenować pływanie. Obecnie reprezentuję Akademicki Związek Sportowy naszej Uczelni. Moim największym osiągnięciem sportowym było zajęcie 4 i 7 miejsca na Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów 1 roku. Jako reprezentant AZS’u reprezentuje Uczelnię również w innych dyscyplinach sportu takich jak: snowboard, biegi przełajowe i ergometr wioślarski. W zbliżającym się roku akademickim planuję wziąć udział również w takich konkurencjach jak: tenis ziemny i trójbój siłowy. Aby poszerzać swoje horyzonty zapisałem się dodatkowo na kurs instruktora kulturystyki. W roku akademickim 2013/14 będę pełnił funkcje wiceprezesa Akademickiego Związku Sportowego.

Magdalena Podolak
Studentka III roku na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe
Bronią, militariami i sztukami walki interesowałam się „od zawsze”. O obozach przetrwania, czy służbach mundurowych mogę rozmawiać godzinami. Wśród znajomych mam opinię dziewczyny, z którą można podyskutować o „męskich sprawach”. Są i tacy, którym dziewczyna w mundurze bardzo imponuje. Zresztą w wojsku czy policji kobiet jest coraz więcej. Coraz częściej można je spotkać na wysokich stanowiskach.
Bezpieczeństwo narodowe to trochę nietypowe studia. Z jednej strony teoria, wykładana przez znakomitych specjalistów, z drugiej obozy, wyprawy, szkolenia w ciężkich czy nawet ekstremalnych warunkach. Jestem członkinią Grupy Szybkiego Reagowania, która reprezentuje Uczelnię m.in. na turniejach mundurowych. Dzięki temu mam okazję brać udział w specjalistycznych szkoleniach czy zgrupowaniach. To znakomita okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji, ale i nawiązywania kontaktów w środowisku służb mundurowych, które z pewnością zaprocentują w moim życiu zawodowym.


„Jajowata” piłka czyli football amerykański
Mateusz Czernik
Student na kierunku Logistyka
Moja przygoda z footballem amerykańskim zaczęła się, gdy dostałem prezent od wujka mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Była to słynna „jajowata” piłka. Dosłownie następnego dnia kolega z osiedla zaprosił mnie do udziału w powstającej właśnie drużynie futbolowej. Uznałem, że nie może być to zbieg okoliczności i przystałem na propozycję. Na początku były to chaotyczne spotkania, podczas których 10 chłopaków ganiało za „jajowatą” piłką. Od tamtej pory minęło 7 lat, a my, jako drużyna Steelers, rozgrywamy mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gram na pozycji ofensywnego skrzydłowego, a moim zadaniem jest odbieranie dalekich podań rzucanych przez rozgrywającego.
Wraz z drużyną w 2009 roku zdobyliśmy tytuł mistrza I ligi i awansowaliśmy do top ligi (odpowiednik piłkarskiej ekstraklasy). Naszym sukcesem była też wygrana w turnieju footballu flagowym (jest to bezkontaktowa odmiana tego sportu).

 

Studia za granicą. Program Erasmus

obrazek
Masz szansę

Studia to czas kiedy możesz rozwinąć skrzydła. Masz szanse nie tylko uczestniczenia w nauce, ale także kształtować swoją osobowość, angażując się w życie uczelni. Wybierz uczelnie, która oprócz solidnej dawki wiedzy dostarczy Ci równie wiele pięknych wspomnień. Studiowanie to również doskonała okazja, by zdobywać doświadczenie, kontakty w środowisku naukowym czy umiejętność rozwijania kreatywności. Jeżeli oprócz nauki chcesz realizować ciekawe pomysły w WSB w Dąbrowie Górniczej na pewno znajdziesz dla siebie miejsce. Przekonaj się sam co oprócz nauki oferuję Ci Uczelnia.

Współpraca międzynarodowa jest jedym z priorytetów działalności Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczelnia stwarza studentom możliwość wszechstronnego rozwoju, zarówno podczas wyjazdów stypendialnych, jak i w ramach wykładów i kursów gościnnych w WSB.

WSB utrzymuje kontakty i współpracuje z licznymi Uczelniami zagranicznymi a także organizacjami międzynarodowymi (London Chamber of Commerce and Industry, WBT Weiterbildungs-Testsysteme GmbH, Intelligent Business Solutions, BSS Materialflussgruppe, Volkswagen, TESCO SW, Hellweg, Bitsnbrains i inne), obejmując m.in. program wymiany studentów oraz nauczycieli akademickich i pracowników niedydaktycznych, wymianę studencką w ramach praktyk zawodowych, prowadzenie wspólnych badań naukowych, wymianę doświadczeń oraz organizację wspólnego programu studiów.

Nasi studenci, absolwenci i pracownicy zdobywają cenne doświadczenie zawodowe jak i prywatne dzięki czemu wzrasta ich konkurencyjność na rynku pracy w Polsce oraz zagranicą.

Erasmus +

Program co roku umożliwia studentom wyjazdy za granicę na jednen lub dwa semestry studiów w jednej z licznych zagranicznych uczelni, z którymi WSB łączą umowy o współpracy oraz możliwość odbycia praktyki zawodowej w zagranicznym przedsiębiorstwie. Erasmus + daje szanse również pracownikom dydaktycznym uczelni, stwarzając liczne możliwości udziału w projektach badawczych, konferencjach jak również poszerzenie kręgu akademickich kontaktów.
W maju br. roku w WSB odbyło się wydarzenie International day, w którym wzięło udział ponad 70 osób młodych ludzi z krajów, z którymi Uczelnia współpracuje w programach wymiany studenckiej i kadrowej. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym jak również spotkali się z kadrą akademicką.

Erasmus w opinii studentów WSB:

"Praktyka w ramach Erasmusa to niesamowita przygoda. Odbyliśmy ją na jednej z uczelni partnerskich WSB - w Instituto Politechinico de Santarem w Portugalii, pracując w dziale współpracy z zagranicą właśnie przy obsłudze programu Erasmus. Wspieraliśmy także inne działy tej uczelni tj. dział marketingu i dział IT, gdzie zajmowaliśmy się edycją strony internetowej i współuczestniczyliśmy w przygotowaniu uczelnianego newslettera. Nasz portugalski opiekun praktyki przygotował dla nas bardzo ciekawy i dynamiczny program praktyki. Jego wsparcie nie ograniczało się tylko do mentoringu podczas wykonywania przez nas obowiązków zawodowych, towarzyszył nam także w czasie wolnym, pokazując ciekawe zakątki miasta Santarem, a nawet zorganizował dla nas małe przyjęcie powitalne w swoim domu! Praktyka w ramach Erasmusa to nie tylko praca i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego. Portugalia kojarzy nam się z dużą ilością słońca, błękitem oceanu, rybami, egzotyczną roślinnością na ulicach, tysiącami rodzajów owoców morza i serów. Życie w Portugalii płynie zupełnie inaczej niż w Polsce czy na Ukrainie, skąd pochodzimy. Dla nas praktyka Erasmusa to okres pełen wyzwań, intensywnej pracy, ale także niezapomnianych wrażeń.

Maryna Korol Studentka na kierunku Zrządzanie, II rok
Mykola Kazarov Student na kierunku Informatyka, II rok

 

Kontakt

Olkusz

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy WSB są do Państwa dyspozycji 6 dni w tygodniu a dzięki systemowi rekrutacji on-line istnieje możliwość korzystania z naszego serwisu 24 h/ dobę.

Wyślij SMS zadzwonimy do Ciebie

Jeżeli chcesz aby pracownik WSB zadzwonił do Ciebie wyślij
SMS pod nr. tel. 725 777 999
z podaniem Twojego imienia, nazwiska oraz kierunku studiów, który Cię interesuje.
Pracownik WSB skontaktuje się z Tobą i udzieli kompleksowych informacji.
e-mail: olkusz@wsb.edu.pl

Punkt rekrutacyjny

Punkt Rekrutacyjny jest do Państwa dyspozycji codziennie w następujących godzinach:
Poniedziałek: 09.00 - 16.00
Wtorek: 10.00 - 18.00
Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: nieczynny*
Piątek: 8.00- 16.00
Sobota: 08.00 - 16.00 - w terminach zjazdów
Niedziela: 08.00 - 16.00 - w terminach zjazdów

*W czwartek i dni bez zjazdu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 725 777 999

Adres:
Wydział Zamiejscowy w Olkuszu
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
ul. Polna 8
32-300 Olkusz
(budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu)

 

Kontakt do uczelni

32-300 Olkusz

ul. Polna 8

tel.:

725 777 999