Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ja studiowałam pedagogikę specjalną oraz przedszkolną i wczesnoszkolną na jednym kierunku na studiach dziennych licencjackich, a magisterke z terapii pedagogicznej robiłam niestacjonarnie. Super się złożyło, że można było studiować dwa kierunki na raz (oligo oraz przedszkolną i wczesnoszkolną), minus był taki, że zajęć było bardzo dużo. Ogólnie uważam, że organizacja na wydziale pedagogicznym jest tragiczna. Duże przerw pomiędzy zajęciami (nawet po 4 godziny), dużo zajęć do wieczora. Brak informacji na stronie internetowej o odwoływanych zajęciach, często dowiadywałam się o odwołanych zajęciach z kratek na drzwiach, masakra, dla mnie był to duży problem, bo nie mieszkałam w Krakowie. Indeksy papierowe długo jeszcze obowiązywały na UP, średniowiecze. Podejście do studenta zarówno od strony administracji jak i wykładowców średnie. Plusy są takie, że czuję się dobrze przygotowana do zawodu zarówno pod kątem merytorycznym jak i praktycznym. Na studiach było dużo zajęć praktycznych w różnych palcówkach specjalnych i zwykłych. Wykładowcy dość wymagający na pedagogice specjalnej. Trudno powiedzieć czy polecam te uczelnię, same studia nie należały do łatwych i przyjemnych, ale przygotowanie do pracy jest bardzo dobre.

  Oti
  Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika
  18-05-2021
 • Cześć ja studiuje pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolną na UP w Krakowie. Dobrze mi poszła matura z polskiego także studiuje stacjonarnie i nie płace za studia. Trzeba liczyć się z tym, że na tym kierunku są zaliczenia ze spiewu i gry na instrumentach, ale taki jest urok tego kierunku. Zaletą tej uczelni jest to, że już na pierwszym roku masz praktyki w przedszkolu i w szkole podstawowej. Dzieki praktykom możesz się w ogóle zorientować czy ten kierunek jest dla Ciebie. I jak w praktyce wygląda praca z dziecmi. Studia też nie należą do najłatwiejszych jest dużo pamięciówki jak na przykład historia myśli pedagogicznej. Na prawdę rózne sa opinie na temat tej uczelni, ale w moich oczach UP w Krakowie daje radę.

  Karolina
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  05-02-2021
 • Studiowałem na UP i bardzo dobrze wspominam te chwile, pełne radości. Jest to miejsce spotkań ludzi chcących spotkać ludzi, którzy pragną spędzić czas na nauce i rekreacji w jednym. Gdy opuszczałem moją rodzinną wieś nie spodziewałem się aż takiego natłoku zajęć i obowiązków w tej szkole. Okazało się że czasem jest sesja i koloqwaja (kartkówki). Te egzaminy były dla mnie bardzo wymagające, nie miałem czasu na odpoczynek. W trakcie semestrów (połowa roku akademickiego) mieliśmy rożne zajęcia. Niektóre z nich wymagały specjanych umiejętności, które nabyłem dzięki tym zajęciom. W trakcie naszych spotkań zaliczenia nie było łatwo zdobyć! Nieraz musieliśmy wykazywać się ponadprzeciętnym sprytem zdobywając kolejne plusy, co nie było łatwe. Do dziś pamiętam jak mój kolega z ławki musiał uczyć sie dwa dni (cały weekend) aby zaliczyć przedmiot. Ogólnie studiowało mi sie bardzo przyjaźnie. Kończąc, warte to ciężkiego przygotowania do matury aby móc uczęszczać na tą wspaniałą uczelnię!!

  Szymi12
  Pedagogika
  03-02-2021
 • Na UP studiowało mi się bardzo dobrze, chociaż nie jest to jakaś bardzo wymagająca uczelnia. Kadra jest w porządku - wiadomo z jednymi się lepiej współpracowało z niektórymi gorzej. Z przewagą tych z którymi dobrze się współpracowało. Jeśli kogoś interesuje jak wygląda rynek pracy po ukończeniu tego kierunku to ja obroniłem się w lipcu, a prace rozpocząłem już w sierpniu z tym ze w Warszawie, a nie w Krakowie, ale to była decyzja niezwiązana z krakowskim rynkiem pracy.

  Rafał
  Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
  18-01-2021
 • studiuję na Uniwersytecie Pedagogicznym dopiero od października ,aczkolwiek nie narzekam i chwalę sobie :D Miła atmosfera,dobra komunikacja miejska,jesli chodzi o wykladowcow,to poki co mialam doczynienia dopiero z okolo 5 profesorami/doktorami. przede mna egzaminy ustne,wiec bede miala kolejne doswiadczenia.

  Magda
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  24-01-2019
 • bardzo fajnie mi się studiowało na Uniwerku Pedagogicznym, chociaż nie raz był stres na kolokwiach (sprawdzian) lub na egzaminach (głownie w sesji), ale dawali terminy poprawkowe, więc nie było źle dla mnie studia były średnio trudne, na dyplomie mam +4 na 5 możliwych, więc nie jest tak źle ;) pracę miałam od razu po studiach jeszcze się nie obroniłam z pracy mgr, a już na mnie czekała praca w szkole ;) więc zależy wszystko od chęci:D myślę, że jak chce się pracować, to po studiach jest praca byle by trzymać się terminów studiów, sesji, obrony etc.

  alicja<3
  Pedagogika
  16-01-2019
 • Ja właśnie kończę magisterkę, studiowałam teraz pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolna, a teraz robię magistra z oligofrenopedagogiki, więc mogę się wypowiedzieć na temat wydziału pedagogicznego. Jeśli chodzi o same zajęcia to ogólnie jest w porządku, niektórzy wykładowcy lepiej przekazują wiedzę, inni gorzej. Natomiast w większości są ludzcy. Pedagogika nie jest takim trudnym kierunkiem więc nie ma za bardzo jakichś kolokwiów w ciągu roku, ale w sesji tak jak wszędzie trzeba przysiąść i się pouczyć :) jeśli chodzi o organizację tej uczelni (przynajmniej w wydziale pedagogicznym) jest średnia, ale podobno zależy to od opiekuna roku. Ja miałam pecha i zawsze miałam beznadziejnych opiekunów, którzy nam w ogóle w niczym nie pomagali, ale inne roczniki nie miały tak źle. Ostatnio wycofali indeksy papierowe, co jest dużym ułatwieniem i wprowadzili indeks elektroniczny. Nie trzeba teraz biegać za wykładowcami i prosić o wpis do indeksu :) Moim zdaniem dużo się nauczyłam na tej uczelni i mimo wszystko wybrałabym się tam jeszcze raz. Na obecnych studiach jest bardzo ciekawie więc pedagogikę specjalną też bardzo polecam, ale trzeba mieć silna psychikę :) mam koleżanki na filologii i też bardzo polecają UP, podobno jest lepsze niż UJ. Pedagogika jest jedną z lepszych w kraju więc też polecam. A jeśli chodzi o kierunki ściśle to tu bym się zastanowiła, raczej wybrałabym inne uczelnie :)

  domiNIKA
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  14-11-2018
 • Powiem z doświadczenia, jako osoba, która dwa lata temu skończyła studia, że nie wybór kierunku determinuje Twoją przyszłość, ale własna siła do działania :) Jeśli chodzi o UP to jest to przyjazna uczelnia, zdawalność egzaminów duża (tak bardzo się nie namęczysz jak na AGH czy UJ) i fajna atmosfera. Studiując tam będzie czas na pracę czy po prostu czas wolny, bo spokojnie można to pogodzić z zajęciami. Ja osobiście nie żałuję wyboru tej uczelni, bardzo dobrze wspominam czas spędzony tam :) To tak w skrócie

  Aneta
  Filologia polska
  05-11-2018
 • Ja studiuję administrację niestacjonarnie. Jestem bardzo zadowolona z wybranego kierunku. Wszyscy wykładowcy są bardzo sympatyczni i pomocni. Jedyny problem z UP to kwestie organizacyjne, bo przynajmniej studenci niestacjonarni- nie wiem jak wygląda ta kwestia u studentów stacjonarnych- są wprowadzani w błąd np. z terminem sesji. Myślę, że takie nieporozumienia moga mieć miejsce na początku studiów ;) ale ogólnie rzecz biorąc,to UP jest bardzo przyjazna uczelnią, z którą nie ma jakiś większych problemów ;) jeśli chodzi o ulubione przedmioty to na pewno będą to Podstawy prawoznawstwa z dr Szelągiem, mikroekonomia z dr Nowakiem oraz historia administracji z dr hab. Bar ;)

  nat1k
  Administracja
  31-10-2018
 • Jeśli chodzi o przygotowanie pedagogiczne to naprawdę nie można niczego zrzucić. Znalezienie pracy to kwestia naprawdę długich rozważań ale przede wszystkim kierunku studiów. Ja kończyłam historię o specjalizacji nauczycielskiej i nie pracuje w zawodzie ale moi znajomi z roku pracują także to kwestia szczęścia nie raz na jakim terenie się szuka pracy i czadu w jakim się szuka. Nikt ci nie zapewni pracy niestety choćbyś skończyła nie wiadomo ile kierunków. Przyznam że uczelnia nie należy do tych które na siłę utrudniają życie wszytko zależy od wykładowców a nie samej struktury ;)Ja ze swej strony mogę powiedzieć że nie żałuję iż studiowałam na Up :)

  Ewelina
  Pedagogika
  08-02-2018

Uniwersytet Pedagogiczny (UP) im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - Aktualności

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, jako Główny Organizator XV Festiwalu Nauki, serdecznie zaprasza wszystkich zaineresowanych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą: „Światła i cienie nauki”. Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także do osób dorosłych. Prace konkursowe złożyć trzeba do 30 kwietni [..]

Zobacz więcej

Już 12 marca 2015 r. odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, podczas którego Uczelnia zaprezentuje przyszłym studentom zalety płynące z wyboru właśnie tej placówki. W ramach wydarzenia przewidziano liczne wykłady, warsztaty, pokazy i prezentacje przeznaczone dla tegorocznych kandydatów na studia. PROGRAM WYDARZENIA 12 marca 2015 r. (czwartek) godz. 9.00 - 14.00 [..]

Zobacz więcej

Już 12 marca 2015 roku w godzinach 9.00-14.00 odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego, podczas którego nastąpi prezentacja poszczególnych jednostek dydaktycznych Uczelni. Odbędzie się ona w Auli budynku głównego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie. Serdecznie zapraszamy!Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału Dniu Otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego, który może im po [..]

Zobacz więcej