Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Bronisława Czecha w Krakowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Monika
  Turystyka i rekreacja

  Ogólnie jestem zadowolona z uczelni i systemu egzaminacyjnego, mimo że niektóre egzaminy bywają wymagające. Często zamiast tradycyjnych egzaminów wymagane są prace zaliczeniowe, a obecność na zajęciach może zabezpieczyć minimalną ocenę, co jest korzystne dla osób niechętnych do pisania egzaminów. Osobiście trudności sprawiały mi ekonomia i statystyka, a z matematyką nigdy nie byłam na "ty". Większość przedmiotów była jednak interesująca, choć ich atrakcyjność zależała od metody prowadzenia przez wykładowców. Przez całe studia licencjackie tylko dwa razy musiałam poprawiać egzaminy. Uczelnia stanowi solidną opcję, a samo miasto oferuje fantastyczne doświadczenia.

  20-03-2024
 • edyta
  Kosmetologia

  Ogólnie rzecz biorąc, poziom nauczania jest dobry, można wynieść wiele przydatnych w pracy i życiu codziennym umiejętności. Jednakże praktyczne zajęcia to zupełnie inna historia - pełna ograniczeń i niedostatków, szczególnie jeśli chodzi o dostęp do specyficznych produktów dla różnych typów skóry. Możliwości rozwoju są ogromne, ale po ukończeniu studiów trzeba nadal inwestować w siebie, aby być wartościowym na rynku pracy. Uczelnia skupia się głównie na teorii, więc praktyczne umiejętności trzeba rozwijać samodzielnie lub szukając dodatkowych kursów.

  30-01-2024
 • Mania
  Fizjoterapia

  Studiując na AWF, stwierdzam, że nauka nie była tak intensywna jak w liceum, ale muszę zaznaczyć, że w liceum spędzałam dużo czasu nad książkami. Dla sumiennych i szybko uczących się osób, studia mogą oznaczać dużo wolnego czasu. Najbardziej wymagające okazały się przedmioty jak anatomia z egzaminem ustnym na koniec drugiego semestru oraz biochemia. Drugi rok był już znacznie lżejszy. Spodziewałam się, że studia będą trudniejsze, ale AWF dał mi sporo czasu na pracę i rozwijanie pasji. Gdybym miała wybierać ponownie, prawdopodobnie znowu zdecydowałabym się na fizjoterapię tutaj. Kraków jako miasto studiów to dodatkowy bonus.

  17-01-2024
 • Piotrek
  Wychowanie fizyczne

  Studiuję na tej uczelni i jak dla mnie jest super. Lubię sport i nie za bardzo widziałem dla siebie inną opcję . Uczelnia ma dobrą atmosferą mam bardzo duży szacunek do wielu wykładowców tutaj. Najlepszą sprawa jaka może Wam się tutaj przytrafić to ekipa studentów. Ja jestem mega zadowolony i widać, że to będą przyjażnie na lata. Jeśli chodzi o wybór miasta to w pobliżu macie AWF w Katowicach. Uczelnie same w sobie są pewnie dość podobne co do klimatu, ale jak zapewne wiecie Kraków to miasto magiczne, także polecam Wam Kraków zdecydowanie.

  02-04-2021
 • Bartek
  Wychowanie fizyczne

  Witam wszystkich studiuję Wychowanie Fizyczne na krakowskim AWF. Jestem zadowolony, są to przyjemne studia dla osób które kochają sport tak jak ja. Mam znajomych z AWF z Katowic i z tego co rozmawialiśmy to krakowscy wykładowcy są chyba na trochę wyższym poziomie. Większość z nich to mili i fajni ludzie, których można polubić. Ekipa z mojego roku jest super, są to ludzie bardzo kontaktowi. Jeśli chcesz pracować w szkole czy w ogóle być jakimś trenerem czy instruktorem to powinieneś być kontaktowy, bo to na tym się opiera. Jeśli chodzi o perspektywy pracy w  zawodzie nauczyciela WF to wiem, że z pracą jakoś szczególnie łatwo nie jest. Ja myślę bardziej o tym żeby być instruktorem fitness i skoncentrować się na dietetyce. Żyjemy dzisiaj w czasach że ludzie coraz więcej wagi przywiązują do swojego wyglądu a także do zdrowia. W tym zakresie przydaje się osobisty trener który dobierze cały program treningowy i żywieniowy.z tego co rozmawiałem ze znajomymi pieniądze są całkiem niezłe. Dodatkową zaletą jest to, że możesz poznać wielu ciekawych ludzi z wielu różnych branż. Budujesz z nimi często dobre relacje co może być przydatne. W ten sposób możesz poznawać na przykład prawników, lekarzy dziennikarzy i nigdy nie wiadomo kiedy to się może przydać. Poznawanie nowych ludzi z resztą jest jedną z tych rzeczy które mi się bardzo podobają.

  26-02-2021